Jedynie prawda jest ciekawa


Bielecki: PO zaciera to, czym był komunizm

19.07.2015

„Jest cały trend w polskich mediach i myśli społecznej, by zacierać to, czym był komunizm. To też jest charakterystyczne w rządach Platformy Obywatelskiej” – powiedział w Telewizji Republika architekt i działacz społeczny, Czesław Bielecki.

Władze Warszawy postanowiły 22 lipca zorganizować 60. urodziny Pałacu Kultury i Nauki i zachęcają mieszkańców miasta do świętowania otwarcia budowli „podarowanej” Polsce przez Józefa Stalina. I właśnie to zdnaniem architekta, jest esencją działań Platformy ku zatarciu prawdy o komunizmie.

„Rozpoczęcie demontażu komunizmu to nasze największe osiągnięcie w historii. A tymczasem w Warszawie widzimy but Stalina, który to wielkie zwycięstwo niejako zaciera” – przyznał.

Bielecki zwrócił uwagę, że dziś Pałac pełni funkcję użytkową i jest przeciwny jego wyburzaniu.

„Z drugiej strony czczenie i chwalenie pałacu, który był prezentem Stalina, jest przesadą. Niestety miało to niegdyś miejsce przy udziale polskich architektów, którzy swego czasu wygłaszali peany na jego cześć” – przypomina.

Rozmówca podaje przykład bramy wjazdowej do Auschwitz z napisem „Arbeit macht frei”

„To nie jest zabytek w rozumienia tego pojęcia wedle dziedzictwa zachodniej cywilizacji. Tak samo jest z Pałacem Kultury” – zaznacza. 

lap/Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook