Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan: Wyrzucenie Saryusz-Wolskiego z PO to zemsta Tuska

10.03.2017

"Usunięcie Jacka Saryusz-Wolskiego z szeregów Platformy Obywatelskiej zaledwie godzinę po tym, jak został polskim kandydatem na szefa Rady Europejskiej, jest zemstą Donalda Tuska. To dowód jego małostkowości. Przekonało się o tym wielu wybitnych polityków: Zyta Gilowska, Maciej Płażyński, Zbigniew Religa, Andrzej Olechowski czy Paweł Piskorski " – powiedział w rozmowie z „Polską The Times” wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Zdaniem Bielana „cmentarz polskich polityków jest pełen grobów ludzi, którzy się przekonali o mściwości Tuska”. 

"Powtórzę, że rozkaz wyrzucenia Saryusz-Wolskiego z PO wydał Schetynie Tusk. Politycy PO powinni czuć zażenowanie, że ich partia na stanowisko komisarze unijnego wysunęła panią Bieńkowską, a nie Jacka Saryusz-Wolskiego"  – stwierdził. 

"Dziwie się, że w PO panują takie stosunki, tak brutalne nastawienie i agresja przeciwko człowiekowi, który wprowadził PO na europejskie salony i zbudował ją w Brukseli. Nie zrobił tego przecież Donald Tusk, dukając po angielsku" – ocenił Bielan. 

W jego opinii „Donald Tusk przez pierwszy rok swojej kadencji był zupełnie nieaktywny, niewidoczny – krytykowała go cała prasa europejska”. 

"Żaden liczący się europejski dziennikarz nie mógł dobić się do niego z prośbą o wywiad. A kolejny jego rok to kryzys związany z emigrantami i Brexit. Nie widzę żadnej ważnej sprawy dla Polski, w której Tusk przesądziłby o jakimś korzystnym dla nas rozwiązaniu" – skonkludował.

"Polska The Times"
[fot. wpolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook