Jedynie prawda jest ciekawa

Bielan: Wyrzucenie Saryusz-Wolskiego z PO to zemsta Tuska

10.03.2017

"Usunięcie Jacka Saryusz-Wolskiego z szeregów Platformy Obywatelskiej zaledwie godzinę po tym, jak został polskim kandydatem na szefa Rady Europejskiej, jest zemstą Donalda Tuska. To dowód jego małostkowości. Przekonało się o tym wielu wybitnych polityków: Zyta Gilowska, Maciej Płażyński, Zbigniew Religa, Andrzej Olechowski czy Paweł Piskorski " – powiedział w rozmowie z „Polską The Times” wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Zdaniem Bielana „cmentarz polskich polityków jest pełen grobów ludzi, którzy się przekonali o mściwości Tuska”. 

"Powtórzę, że rozkaz wyrzucenia Saryusz-Wolskiego z PO wydał Schetynie Tusk. Politycy PO powinni czuć zażenowanie, że ich partia na stanowisko komisarze unijnego wysunęła panią Bieńkowską, a nie Jacka Saryusz-Wolskiego"  – stwierdził. 

"Dziwie się, że w PO panują takie stosunki, tak brutalne nastawienie i agresja przeciwko człowiekowi, który wprowadził PO na europejskie salony i zbudował ją w Brukseli. Nie zrobił tego przecież Donald Tusk, dukając po angielsku" – ocenił Bielan. 

W jego opinii „Donald Tusk przez pierwszy rok swojej kadencji był zupełnie nieaktywny, niewidoczny – krytykowała go cała prasa europejska”. 

"Żaden liczący się europejski dziennikarz nie mógł dobić się do niego z prośbą o wywiad. A kolejny jego rok to kryzys związany z emigrantami i Brexit. Nie widzę żadnej ważnej sprawy dla Polski, w której Tusk przesądziłby o jakimś korzystnym dla nas rozwiązaniu" – skonkludował.

"Polska The Times"
[fot. wpolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook