Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

19.01.2017

– Żadne demokratyczne państwo nie może pozwolić sobie na zaakceptowanie sytuacji, że zagraniczne media działające na jego terenie angażują się w próbę nielegalnego, siłowego przejęcia władzy. To musimy zmienić – mówi Adam Bielan w rozmowie z Michałem i Jackiem Karnowskimi na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany. -Cały ten „misterny” plan opozycji był o tyle pozbawiony sensu, o tyle irracjonalny, że gdyby dziś odbywały się wybory, Zjednoczona Prawica co najmniej by nie straciła, a wiele wskazuje na to, że mogłoby polepszyć wynik – mówi wicemarszałek komentując pobudki opozycji.

Rozmówca publicystów porównuje też obecne zachowanie opozycji to tego, które pamiętamy z poprzednich kadencji: Przypomnę, że na blokowanie fotela marszałka Sejmu nie porwała się nawet, kojarzona z nieprzewidywalnych zachowań, Samoobrona, która ograniczała się do blokowania mównicy. […] Natomiast kiedy raz czy dwa posłowie PiS wyszli w proteście z sali obrad, media wyły, że to straszliwy skandal. […] Te same media tym razem nawoływały opozycję, by jeszcze radykalizowała swój protest. Himalaje hipokryzji.

Adam Bielan w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” uchyla także rąbka tajemnicy na temat dalszych działań Zjednoczonej Prawicy: Zapadła już decyzja, że w marcu zorganizujemy dużą konferencję, na której przedstawimy wszystkie kluczowe plany legislacyjne do końca roku, a być może nawet do końca kadencji. Musimy nadać naszym celom wyraźną hierarchizację i zbudować konkretny, przewidywalny harmonogram ich wprowadzania. Zapytany o istotę zmian, jakie wprowadzają rządzący, wicemarszałek mówi wprost o mafijnym wręcz porozumieniu, któremu nie na rękę są prospołeczne zmiany w Polsce i dążeniu do ukróceniu jego działalności.  -Bo tak naprawdę pytanie jest proste: czy wydajemy te miliardy na program 500+, czy zgadzamy się, by tego rodzaju mafie je przejęły? Jak chcemy wspomóc polskie rodziny i zlikwidować niemal całkowicie hańbę głodnych dzieci, co uczyniliśmy, to organizują nam medialne piekło. Jeśli zgodzilibyśmy się na złodziejstwo i dotychczasowy porządek, daliby nam spokój – czytamy w wywiadzie.

Adam Bielan podsumowuje także dążenia opozycji i jasno daje do zrozumienia, jaki ma do nich stosunek: Pragną nam powiedzieć, że jeśli chcemy w ogóle rządzić, musimy przyjąć zasadę, iż wszystko, co robimy, uzgadniamy z najsilniejszymi w kraju, w tym z opozycją. A jeśli nie mamy ich zgody na naruszenie pewnych wieloletnich interesów, to znaczy, że łamiemy demokrację. To postawienie sprawy na głowie.

Cały wywiad Jacka i Michała Karnowskich z Adamem Bielanem w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”. W sprzedaży już od 16 stycznia, także w formie e-wydania http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

fot.[Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook