Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan: Tusk mistrzem w zdobywaniu władzy

11.03.2017

„W zdobywaniu władzy, używając sportowej metafory, był mistrzem Polski. Teraz jest mistrzem Europy. Tyle że władza już w jego ręku, nigdy nie była na korzyść naszego kraju” - ocenił w rozmowie z Fakt24.pl wicemarszałek Senatu i polityk PiS Adam Bielan.

Wicemarszałek wyraźnie podkreślił, że za to, co wydarzyło się podczas szczytu w Brukseli nie należy się na nikogo obrażać, a obecna sytuacja międzynarodowa jest wyjątkowo dynamiczna. 

„Dziś wszyscy mówią o tym, co wydarzyło się w Brukseli, ale przed Unią stoi tyle wyzwań i tyle kryzysów czeka nas w najbliższym roku, że zapewniam, iż za 2-3 miesiące w Brukseli nikt już nie będzie pamiętał o wyborach szefa RE. (…) Z punktu widzenia przyszłości UE ostatnie wybory szefa RE są niezwykle mało znaczącym epizodem, ponieważ to stanowisko, szczególnie za czasów Tuska, zostało już bardzo mocno zmarginalizowane” - zauważył Bielan. 

Polityk partii rządzącej stanowczo zwrócił też uwagę, że po czwartkowym szczycie opadły pewne maski. 

„O ile 2,5 roku temu wszyscy analitycy mówili o tym, iż kanclerz Merkel miała decydujący wpływ na wybór Tuska, a on sam siebie jako ówczesny premier wystawił na kandydata na szefa RE, tak teraz – od wyboru w ostatni czwartek – sytuacja jest zupełnie klarowna. Donald Tusk był kandydatem niemieckim” - podkreślił. 

„Polska od czwartku nie płaci już ceny za to, że Donald Tusk przewodniczy Radzie Europejskiej. A płaciliśmy za to wysoką cenę. (…) Dziś Polska także nie ponosi już odpowiedzialności za działalność Donalda Tuska” – mówił senator PiS. 

Wicemarszałek Senatu przypomniał, że rząd domagał się przywrócenia zasady neutralności, czego Donald Tusk jako szef RE nie respektował. 

„W żadnym innym kraju członkowskim w scenę polityczną nie ingerował. Mieszał się tylko w nasze sprawy wewnętrzne. Wspierał otwarcie opozycyjne siły polityczne. Dlaczego nie robił tego we Francji czy Niemczech? Bo ma świadomość, że to by zakończyłoby się jego natychmiastową dymisją i wielkim skandalem w UE. (…) To się w głowie nie mieści, że Tusk przyjeżdża do któregoś z krajów UE w czasie kryzysu parlamentarnego i otwarcie popiera siły opozycji! A w przypadku Polski to właśnie zrobił” – powiedział. 

Bielan ocenił, że były premier i lider PO, nie zrezygnował z politycznej kariery nad Wisłą. 

„Tusk chciałby zaistnieć jeszcze na polskiej scenie politycznej i jego otoczenie nawet tego specjalnie nie ukrywa. On nigdy nie pozbył się ambicji, jeśli chodzi o polską politykę” – powiedział. 

Senator punktował Donalda Tuska za konkretne zaniedbania z jego strony jako wysokiego urzędnika unijnego. 

”Przede wszystkim zbyt mało angażował się w sprawach ogólnoeuropejskich, chociaż było to jedno z jego głównych zadań. Dlaczego był tak mało aktywny? Ponieważ przeniósł do Brukseli model uprawiania polityki, jaki stosował w Polsce. (…) Proszę mi powiedzieć, co Donald Tusk myśli o Europie różnych prędkości? Czy zabrał w tej sprawie głos? Nie. Bo cokolwiek by powiedział, naraziłby się jednej lub drugiej stronie ostrego sporu na ten temat” – ocenił. 

„Głosu Tuska w tych żywotnych sprawach nie ma. Dlaczego? Bo Tusk swoje stanowisko zawdzięcza Angeli Merkel. (...) Za Tuska w tych wszystkich najistotniejszych dla Europy sprawach wypowiada się kanclerz Angela Merkel. Czy potrzeba jeszcze więcej dowodów na to czyim Tusk był kandydatem?” – wyraził dobitnie Bielan. 

„W zdobywaniu władzy, używając sportowej metafory, był mistrzem Polski. Teraz jest mistrzem Europy. Tyle że władza już w jego ręku, nigdy nie była na korzyść naszego kraju” – dodał. 

ak/Fakt24.pl

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook