Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan: Tusk mistrzem w zdobywaniu władzy

11.03.2017

„W zdobywaniu władzy, używając sportowej metafory, był mistrzem Polski. Teraz jest mistrzem Europy. Tyle że władza już w jego ręku, nigdy nie była na korzyść naszego kraju” - ocenił w rozmowie z Fakt24.pl wicemarszałek Senatu i polityk PiS Adam Bielan.

Wicemarszałek wyraźnie podkreślił, że za to, co wydarzyło się podczas szczytu w Brukseli nie należy się na nikogo obrażać, a obecna sytuacja międzynarodowa jest wyjątkowo dynamiczna. 

„Dziś wszyscy mówią o tym, co wydarzyło się w Brukseli, ale przed Unią stoi tyle wyzwań i tyle kryzysów czeka nas w najbliższym roku, że zapewniam, iż za 2-3 miesiące w Brukseli nikt już nie będzie pamiętał o wyborach szefa RE. (…) Z punktu widzenia przyszłości UE ostatnie wybory szefa RE są niezwykle mało znaczącym epizodem, ponieważ to stanowisko, szczególnie za czasów Tuska, zostało już bardzo mocno zmarginalizowane” - zauważył Bielan. 

Polityk partii rządzącej stanowczo zwrócił też uwagę, że po czwartkowym szczycie opadły pewne maski. 

„O ile 2,5 roku temu wszyscy analitycy mówili o tym, iż kanclerz Merkel miała decydujący wpływ na wybór Tuska, a on sam siebie jako ówczesny premier wystawił na kandydata na szefa RE, tak teraz – od wyboru w ostatni czwartek – sytuacja jest zupełnie klarowna. Donald Tusk był kandydatem niemieckim” - podkreślił. 

„Polska od czwartku nie płaci już ceny za to, że Donald Tusk przewodniczy Radzie Europejskiej. A płaciliśmy za to wysoką cenę. (…) Dziś Polska także nie ponosi już odpowiedzialności za działalność Donalda Tuska” – mówił senator PiS. 

Wicemarszałek Senatu przypomniał, że rząd domagał się przywrócenia zasady neutralności, czego Donald Tusk jako szef RE nie respektował. 

„W żadnym innym kraju członkowskim w scenę polityczną nie ingerował. Mieszał się tylko w nasze sprawy wewnętrzne. Wspierał otwarcie opozycyjne siły polityczne. Dlaczego nie robił tego we Francji czy Niemczech? Bo ma świadomość, że to by zakończyłoby się jego natychmiastową dymisją i wielkim skandalem w UE. (…) To się w głowie nie mieści, że Tusk przyjeżdża do któregoś z krajów UE w czasie kryzysu parlamentarnego i otwarcie popiera siły opozycji! A w przypadku Polski to właśnie zrobił” – powiedział. 

Bielan ocenił, że były premier i lider PO, nie zrezygnował z politycznej kariery nad Wisłą. 

„Tusk chciałby zaistnieć jeszcze na polskiej scenie politycznej i jego otoczenie nawet tego specjalnie nie ukrywa. On nigdy nie pozbył się ambicji, jeśli chodzi o polską politykę” – powiedział. 

Senator punktował Donalda Tuska za konkretne zaniedbania z jego strony jako wysokiego urzędnika unijnego. 

”Przede wszystkim zbyt mało angażował się w sprawach ogólnoeuropejskich, chociaż było to jedno z jego głównych zadań. Dlaczego był tak mało aktywny? Ponieważ przeniósł do Brukseli model uprawiania polityki, jaki stosował w Polsce. (…) Proszę mi powiedzieć, co Donald Tusk myśli o Europie różnych prędkości? Czy zabrał w tej sprawie głos? Nie. Bo cokolwiek by powiedział, naraziłby się jednej lub drugiej stronie ostrego sporu na ten temat” – ocenił. 

„Głosu Tuska w tych żywotnych sprawach nie ma. Dlaczego? Bo Tusk swoje stanowisko zawdzięcza Angeli Merkel. (...) Za Tuska w tych wszystkich najistotniejszych dla Europy sprawach wypowiada się kanclerz Angela Merkel. Czy potrzeba jeszcze więcej dowodów na to czyim Tusk był kandydatem?” – wyraził dobitnie Bielan. 

„W zdobywaniu władzy, używając sportowej metafory, był mistrzem Polski. Teraz jest mistrzem Europy. Tyle że władza już w jego ręku, nigdy nie była na korzyść naszego kraju” – dodał. 

ak/Fakt24.pl

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook