Jedynie prawda jest ciekawa


Bielan: Stawiam na Kaczyńskiego

22.04.2012

Prezydentura Jarosława Kaczyńskiego byłaby kontynuacją tej sprawowanej przez śp. Lecha Kaczyńskiego, bo w najważniejszych sprawach bracia Kaczyńscy się zgadzali – mówi europoseł.

Bielan deklaruje w rozmowie z „Super Expressem”, że w Parlamencie Europejskim współpracuje z deputowanymi z Prawa i Sprawiedliwości. Nie chce zdradzać, czy namawiają go do powrotu do PiS. Chętniej mówi o swoim byłym bliskim współpracowniku Michale Kamińskim:

- Michał Kamiński jest dorosły, dokonuje własnych wyborów i bierze za to pełną odpowiedzialność. Politycznie zasadniczo się różnimy.

O swojej dawnej partii mówi:

Nie odcinam się od PiS, bo zbyt wiele z tą partią przeżyłem. Ze wszystkich formacji, które obecnie funkcjonują na scenie politycznej, jest mi ona najbliższa.

Mówiąc o katastrofie smoleńskiej, Bielan zauważa, że „odpowiedzialność za wyjaśnienie tej sprawy spoczywa na polskim rządzie”. - A mamy tu całe pasmo porażek i kompromitacji – dodaje.

Wspomina też, że ekspertyzy przedstawione na wysłuchaniu publicznym w PE „pokazują inną optykę niż to, co do tej pory mówiono”.

- Nie jestem ekspertem, aby oceniać ich wiarygodność, ale oczekiwałbym rzeczowej polemiki z tym, co zaprezentował zespół parlamentarny. Nie widzę jednak takiej woli ze strony rządu, a co więcej, utrudnia on prowadzenie badań przez międzynarodowych ekspertów, którzy mogliby pomóc w wyjaśnieniu tego, co się 10 kwietnia wydarzyło – mówi Bielan.

Zapytany, czy Jarosław Kaczyński byłby właściwym kandydatem na prezydenta odpowiada:

- Z całą pewnością to on ma dziś największe szanse, aby znaleźć się w drugiej turze wyborów z Bronisławem Komorowskim.

Stwierdza też, że mógłby wygrać wybory, w przeciwieństwie do Zbigniewa Ziobry:

- W tym starciu stawiam na Jarosława Kaczyńskiego. Nawet osoby mu niechętne muszą przyznać, że po 1989 roku, szczególnie na prawicy, nikt mu nie dorównał. Zbigniew Ziobro jest na początku swojej kariery politycznej, a prezydentura wymaga bardzo dużego doświadczenia politycznego.

Według Bielana, prezydentura Jarosława Kaczyńskiego byłaby kontynuacją tej sprawowanej przez śp. Lecha Kaczyńskiego, bo „w najważniejszych sprawach bracia Kaczyńscy się zgadzali”.

ruk, se.pl

[Fot. Jan Nowak]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook