Jedynie prawda jest ciekawa

Bielan: Aktywność Dudy powinna zostać doceniona

09.06.2015

"Andrzej Duda działa dokładnie w taki sam sposób jak przed wyborami i mam nadzieję, że wyborcy to docenią" – mówił Adam Bielan z Polski Razem Zjednoczonej Prawicy.

Gość Telewizji Republika komentował przygotowania do zbliżających się wyborów parlamentarnych oraz działania oczekującego na zaprzysiężenie prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

-  Znając Andrzeja Dudę, myślę, że on ma dużo energii i że to zwycięstwo i ten wynik dają mu dużo energii - mówił polityk, komentując aktywność prezydenta elekta w ciągu ostatnich tygodni.

- Gdyby Duda zamknął się w czterech ścianach  i dumał jaka będzie jego prezydentura to moglibyśmy go krytykować (...)  Andrzej Duda działa dokładnie w taki sam sposób jak przed wyborami i mam nadzieję, że wyborcy to docenią - tłumaczył.

 Dzisiaj odbędą się pierwsze oficjalne spotkania prezydenta elekta z zagranicznymi gośćmi. Andrzej Duda spotka się z premierem Kanady Stephenem Harperem i emirem Dubaju szejkiem Mohammedem bin Raszidem al-Maktumem.

Komentując dzisiejsze doniesienia prasowe dotyczące decyzji personalnych po jesiennych wyborach, Bielan podkreślił, że "chciałby aby Gazeta Wyborcza miała rację, i żeby jego ugrupowanie zdobyło większość". W dzisiejszym wydaniu Wyborczej, dziennikarze spekulują nad ewentualnym losem Jarosława Kaczyńskiego, w sytuacji gdyby premierem została wiceprezes PiS Beata Szydło. W artykule pada sugestia, że prezes PiS mógłby wtedy zostać marszałkiem Sejmu.

- Mamy niezłe sondaże, że ale do wyborów mamy jeszcze trochę czasu (...) przed nami wciąż ciężka praca - mówił Bielan, tłumacząc,  że nie chce on "dzielić skóry na niedźwiedziu".

Telewizja Republika/mmil

[Fot. Telewizja Republika]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook