Jedynie prawda jest ciekawa


Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

30.03.2017

Wojciech Biedroń podkreślił w wideokomentarzu na portalu wPolityce.pl, że tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

Zdaniem Biedronia Prior to człowiek do zadań specjalnych wydawnictwa Rignier Axel Springer. -To człowiek, który de facto od wakacji 2014 roku do przynajmniej wiosny 2016 roku miał olbrzymi wpływ na to, co pisze i jak pokazuje rzeczywistość dziennik "Fakt", największa polska bulwarówka- stwierdził.  Jego zdaniem Prior pojawił się tam tuż po zmianie redaktora naczelnego, tego samego, o którym na taśmach rozmawiał Gras z Kulczykiem. Człowieka niewygodnego Platformie Obywatelskiej i dzisiejszej opozycji. -Po zmianie redaktora naczelnego pojawił się Niemiec. Człowiek, który na co dzień mieszka w niewielkim miasteczku pod Hamburgiem i zajmuje się promocją oraz prowadzeniem drużyny piłkarek ręcznych- mówi dziennikarz. 

Wojciech Biedroń ujawnia, że Prior od połowy lat 90. wykonuje zlecenia dla Axel Springer, a potem dla Ringier Axel Springer. -To człowiek, który pojawia się w redakcjach i robi porządek, wpływa na treść artykułów, dokonuje zmian personalnych. Tak było w jednym z rumuńskich dzienników, gdzie po jego pojawieniu się odeszło 70 dziennikarzy i wydawców. Co robił w Fakcie? Nawet przedstawiciele Ringier Axel Sprigner Polska przyznają, że takich spotkań z zespołem redakcyjnym było kilkanaście- informuje Biedroń.

Dziennikarz dodaje, że redaktor naczelny tej gazety przyznał, iż Peter Prior już po publikacji artykułów miał różnego rodzaju uwagi do nich. -My ustaliliśmy dzięki dziennikarzom Faktu, którzy nam o tych przyjazdach Petera Priora opowiadali, że mógł wpływać także na materiały zanim one się pojawiły. Nie podobało mu się np. to, że "Fakt" mocno ciśnie ówczesnego posła PO, byłego ministra infrastruktury Sławomira Nowaka, by ten jednak zrzekł się posłowania- stwierdził Biedroń. I dodał: Priorowi według naszych informacji nie podobało się również to, że "Fakt" bardzo lekko i dość obiektywnie opisuje pierwsze wakacje Andrzeja Dudy we Włoszech. To wszystko sprawia, że dziś w Polsce zadajemy sobie pytanie, czy właściciele wielkich gazet, koncernów, nie wpływają na linię polityczną gazet. Wszyscy wiemy i wszyscy słyszeliśmy,  po tym jak ujawniły to Wiadomości TVP oraz portal wPolitryce.pl o słynnym liście Marka Dekana, w którym instruuje  polskich dziennikarzy jak pisać o sprawie wyboru Donalda Tuska, jak oceniać tę sytuacje- zauważa Biedroń.

fot.[wPolityce.pl]

pc/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook