Jedynie prawda jest ciekawa


Biedroń: KOD się skończył!

29.10.2016

KOD nie ma na siebie żadnego pomysłu! Kijowski ze swoim ruchem są skończeni, ponieważ formuła KOD się wypaliła i lepiej nie będzie - powiedział Biedroń.

– Komitet Obrony Demokracji znalazł się w sytuacji "wiejskiej oblubienicy", którą wielokrotnie porzucają absztyfikanci i to dwa dni przed ślubem – tak sytuację ruchu Mateusza Kijowskiego ocenił publicysta portalu wPolityce.pl i tygodnika w Sieci Wojciech Biedroń.

Biedroń wraz z Magdaleną Derucką (wrealu24.pl) oraz Piotrem Górskim (Res Publica) był gościem "Politycznego Podsumowania Tygodnia".

– KOD nie ma na siebie żadnego pomysłu! Kijowski ze swoim ruchem są skończeni, ponieważ formuła Komitetu Obrony Demokracji się wypaliła i lepiej nie będzie. Słuchając lidera podczas przemówień czy odezw "do narodu" słychać to doskonale. Nie działają już te motywacyjne i mobilizacyjne gadki – powiedział Biedroń. – Zgadzam się w tym wypadku z Grzegorzem Schetyną, który wycofuje się ze współpracy z KOD-em, ponieważ widzie jego klęskę a PO wygrało opozycyjna wojnę – dodał publicysta.

Derucka porównała KOD do "rzepu": Czepiają się wszystkich nowych inicjatyw społecznych, które są przeciwko rządowi. Wypłynęli na sprawie z Trybunałem Konstytucyjnym w roli głównej a teraz dołączają się do wszystkiego, bez względu na ideę, ponieważ spór o TK nie mógł trwać wiecznie. Kijowski nie ma na siebie żadnego pomysłu.

– Formuła się wyczerpała i trudno się z tym nie zgodzić. W Polsce mamy słabą kulturę opozycyjną, która nigdy nie wie jakie działania podejmować. Nie mają nawet pomysłów na mobilizacje swoich fanatyków – podkreśla Górski. – Teraz będą czekać na coś, co mogliby podchwycić, liczą na drugie "5 minut".

– Zapowiedzi Kijowskiego w związku ze Świętem Niepodległości i marszem na 11 listopada to ewidentne próby konfrontacji ulicznych. Widzieliśmy próbkę we Wrocławiu. To bardzo niebezpieczne i od kilku tygodni uczulamy służby, by bardziej uważali na uczestników obchodów tego święta – twierdzi Biedroń. – KOD doszedł do ściany i jak każdy w tej sytuacji może być bardziej radykalny. Jeśli komuś stanie się cokolwiek, czy Kijowskiemu spadnie włos z głowy, będzie to kolejny pretekst, który tym razem nie pomoże – dodaje.

– Moim zdaniem, 11 listopada może mu nawet zaszkodzić. Uczestnicy nie pozwolą mu wypłynąć na czymkolwiek.

[fot. PAP/Leszek Szymański]

Telewizja Republika/ems

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook