Jedynie prawda jest ciekawa


Biała flaga nad KRRiT

06.07.2013

Walka o Telewizję Trwam zjednoczyła miliony ludzi. Władza przestraszyła się tłumów i zeszła z wałów....

1. No i poddali się znienacka!

Najpierw „Wyborcza” zawiadomiła, ze jednak będzie koncesja dla Telewizji Trwam, a w chwile potem nad siedziba KRRiT zawisła biała flaga. Telewizja Trwam ma mieć miejsce na multipleksie cyfrowym.
Zastanawiam się, co było przyczyną tej nagłej kapitulacji, wszak jeszcze niedawno, mimo wielkich marszów i demonstracji setek tysięcy ludzi, mimo milionów podpisów, mury pozostawały niewzruszone. Co się stało, że panowie Dworak, Luft i inni postanowi nagle zejść z szańców?

2. Mówimy – Krajowa Rada i Dworak, a myślimy - Platforma i Tusk. Nie ulega wątpliwości, ze tak jak wcześniejszy opór Rady wobec koncesji dla Telewizji Trwam, jak i dzisiejsze jej ustępstwo wynikały z politycznych dyspozycji partyjno-rządowych.
Co się zatem stało, że się Platforma rakiem wycofała z blokowania Telewizji Trwam?
Sądzę, że się poddali w wyniku politycznej kalkulacji. Sondaże ich wystraszyły i zdali sobie sprawę, że ten opór zbyt wiele ich kosztuje. Obrona Telewizji Trwam stała się celem jednoczącym miliony ludzi, w żadnej sprawie ludzie nie wychodzili na ulicę tak spontanicznie i godnie jak właśnie w tej, symbolizowanej hasłem – nie oddamy wam Telewizji Trwam! Doszli do wniosku, że marsze w obronie Telewizji Trwam mogą być groźniejsze, niż jej oglądanie. Dlatego się poddali.

3. Jak ich znam, to nasza radość powinna być warunkowa, bo za nim udostępnia ten multipleks, Bóg jeden wie, co jeszcze wymyślą, zeby utrudnić Telewizji Trwam życie. Już tak było z Radiem Maryja, ze dostało koncesje, a potem przez ładnych kilka lat było blokowane i dyskryminowane przy rozdziale kolejnych częstotliwości. Doskonale to znam, bo jako prezes NIK przeprowadzałem kontrole, która wykazała dyskryminację Radia Maryja, trwającą przez prawie siedem lat.

4. Ale nic to, dziś cieszmy się ze zwycięstwa. Wielkie uznanie należy się Ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi i wszystkim Ojcom Redemptorystom z zespołu Redakcyjnego Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także Fundacji „Lux Veritatis” za konsekwentna walkę o miejsce Telewizji Trwam na multipleksie. Walczyli twardo, nie ustępowali, aż do zwycięstwa.
Szczególne dzięki należą się jednak milionom Polaków, którzy podpisali listy w obronie Telewizji Trwam i którzy brali udział w marszach w jej obronie, nierzadko setki kilometrów w tym celu przemierzając. Bez tych listów, bez tych marszów i protestów, Telewizji Trwam na multipleksie by nie było. To wielkie zwycięstwo akcji społecznego zaangażowania.

5. Wszystko wskazuje, zatem, że niedługo już w każdym polskim domu będzie można ogladać Telewizję Trwam, telewizję polską, patriotyczną, katolicką, w której jest miejsce na programy religijne, patriotyczne, historyczne. Jest miejsce na pomaganie ludziom, na dyskusje o trudnych sprawach – choćby o sprawach polskiej wsi, której Telewizja Trwam poświęca wiele godzin, podczas gdy inne stacje komercyjne wsia interesują się niewiele albo wcale.
Cieszmy się z tego, że powiało nadzieją w dzień lipcowy.

PS. A propos spraw wsi – dziś, 6 lipca 2013 r., o 18,15 w Telewizji Trwam odbędzie się godzinna debata pomiędzy ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą i mną na temat „Blaski i cienie Wspólnej Polityki Rolnej UE”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/ Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook