Jedynie prawda jest ciekawa


Biała flaga nad KRRiT

06.07.2013

Walka o Telewizję Trwam zjednoczyła miliony ludzi. Władza przestraszyła się tłumów i zeszła z wałów....

1. No i poddali się znienacka!

Najpierw „Wyborcza” zawiadomiła, ze jednak będzie koncesja dla Telewizji Trwam, a w chwile potem nad siedziba KRRiT zawisła biała flaga. Telewizja Trwam ma mieć miejsce na multipleksie cyfrowym.
Zastanawiam się, co było przyczyną tej nagłej kapitulacji, wszak jeszcze niedawno, mimo wielkich marszów i demonstracji setek tysięcy ludzi, mimo milionów podpisów, mury pozostawały niewzruszone. Co się stało, że panowie Dworak, Luft i inni postanowi nagle zejść z szańców?

2. Mówimy – Krajowa Rada i Dworak, a myślimy - Platforma i Tusk. Nie ulega wątpliwości, ze tak jak wcześniejszy opór Rady wobec koncesji dla Telewizji Trwam, jak i dzisiejsze jej ustępstwo wynikały z politycznych dyspozycji partyjno-rządowych.
Co się zatem stało, że się Platforma rakiem wycofała z blokowania Telewizji Trwam?
Sądzę, że się poddali w wyniku politycznej kalkulacji. Sondaże ich wystraszyły i zdali sobie sprawę, że ten opór zbyt wiele ich kosztuje. Obrona Telewizji Trwam stała się celem jednoczącym miliony ludzi, w żadnej sprawie ludzie nie wychodzili na ulicę tak spontanicznie i godnie jak właśnie w tej, symbolizowanej hasłem – nie oddamy wam Telewizji Trwam! Doszli do wniosku, że marsze w obronie Telewizji Trwam mogą być groźniejsze, niż jej oglądanie. Dlatego się poddali.

3. Jak ich znam, to nasza radość powinna być warunkowa, bo za nim udostępnia ten multipleks, Bóg jeden wie, co jeszcze wymyślą, zeby utrudnić Telewizji Trwam życie. Już tak było z Radiem Maryja, ze dostało koncesje, a potem przez ładnych kilka lat było blokowane i dyskryminowane przy rozdziale kolejnych częstotliwości. Doskonale to znam, bo jako prezes NIK przeprowadzałem kontrole, która wykazała dyskryminację Radia Maryja, trwającą przez prawie siedem lat.

4. Ale nic to, dziś cieszmy się ze zwycięstwa. Wielkie uznanie należy się Ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi i wszystkim Ojcom Redemptorystom z zespołu Redakcyjnego Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także Fundacji „Lux Veritatis” za konsekwentna walkę o miejsce Telewizji Trwam na multipleksie. Walczyli twardo, nie ustępowali, aż do zwycięstwa.
Szczególne dzięki należą się jednak milionom Polaków, którzy podpisali listy w obronie Telewizji Trwam i którzy brali udział w marszach w jej obronie, nierzadko setki kilometrów w tym celu przemierzając. Bez tych listów, bez tych marszów i protestów, Telewizji Trwam na multipleksie by nie było. To wielkie zwycięstwo akcji społecznego zaangażowania.

5. Wszystko wskazuje, zatem, że niedługo już w każdym polskim domu będzie można ogladać Telewizję Trwam, telewizję polską, patriotyczną, katolicką, w której jest miejsce na programy religijne, patriotyczne, historyczne. Jest miejsce na pomaganie ludziom, na dyskusje o trudnych sprawach – choćby o sprawach polskiej wsi, której Telewizja Trwam poświęca wiele godzin, podczas gdy inne stacje komercyjne wsia interesują się niewiele albo wcale.
Cieszmy się z tego, że powiało nadzieją w dzień lipcowy.

PS. A propos spraw wsi – dziś, 6 lipca 2013 r., o 18,15 w Telewizji Trwam odbędzie się godzinna debata pomiędzy ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą i mną na temat „Blaski i cienie Wspólnej Polityki Rolnej UE”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Zbigniew Kuźmiuk

[fot. PAP/ Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook