Jedynie prawda jest ciekawa


Bezpardonowy atak na ministra obrony narodowej. Felietonista „GW” zarzuca mu powiązania z Putinem

23.06.2017

W antyrządowym środowisku nie brakuje z pewnością osób, które na krytyce rządu chcą zwyczajnie zarobić. Ostatnio postanowił przypomnieć o sobie pisarz i felietonista Gazety Wyborczej, Tomasz Piątek. Autor m.in. psychodelicznych powieści „Heroina” i „Bagno”, zapragnął zaistnieć jako dziennikarz śledczy, tropiący siatkę powiązań Antoniego Macierewicza z rosyjskimi służbami specjalnymi i prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Chociaż w rozmowie z Elizą Michalik w Superstacji autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” podkreśla, że zgromadzone przez niego informacje są rzetelnie zbadane, to do sensacji Piątka i jego warsztatu dziennikarskiego, należy podchodzić z bardzo dużą rezerwą. Poza tym, autor „Heroiny” ze względu na jego przeszłość. nie jest osobą szczególnie wiarygodną.

Sam Piątek kiedyś na swojej stronie internetowej wyliczył, że przepił i przećpał ok 800 tys. złotych. Te wynurzenia zostały po latach usunięte, ale jak wiadomo w Internecie nic nie ginie i udało nam się je odnaleźć. W swoim „Piciorysie”, bo tak nazwał te wyliczenia,  tłumaczył, że w nałogu alkoholowym był już w wieku 16 lat, a kiedy miał lat 20 uskarżał się na alkoholowe zaburzenia osobowości. Już jako 20 latek miał pierwszy kontakt z heroiną, a zaledwie 3 lata później popadł w ciągi heroinowe. Brał m. in. amfetaminę, heroinę i kompot. Sam przyznaje, że między 25 a 31 rokiem życia był na nieustannym haju heroinowym przeplatanym z intensywnym piciem alkoholu.

Jak wyznał w jednym z późniejszych wywiadów, pił 24 lata, a ćpał przez 18. Tak intensywne zażywanie substancji psychoaktywnych musi prowadzić do znaczących zmian w mózgu. O ile nie ma to większego znaczenia w twórczości prozatorskiej, to w literaturze faktu jest chyba sporym czynnikiem dyskwalifikującym…

Piotr Filipczyk

fot. Twitter/ @Wyrwal

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook