Jedynie prawda jest ciekawa


Belka: "UE ogranicza suwerenność wszystkich... najbardziej Niemców"

01.07.2016

"Cała UE została stworzona po to, by Niemcy zeuropeizować. To był jeden z celów" - przekonywał w #dziejesienazywo były premier Marek Belka.

„Cała UE została stworzona po to, by Niemcy zeuropeizować. To był jeden z celów. Żeby Niemcy byli zakotwiczeni w Europie i żeby ich dominacja, płynąca z powodów ludnościowych i gospodarczych, była rozwodniona. Tak widzieli to Amerykanie i chyba tak widzieli to główni twórcy UE, łącznie z Niemcami” - próbował przekonywać w #dziejesienazywo były premier Marek Belka.

Zaklinanie rzeczywistości po Brexicie stało się domeną całej opozycji w Polsce, która zdaje się bezkrytycznie powtarzać narrację brukselskich biurokratów. W tej kwestii zdaje się, że samego siebie przeszedł właśnie Marek Belka. W jego opinii na Brexicie najwięcej stracą Niemcy z myślą, o których powstała w opinii byłego premiera cała Unia Europejska, mająca strzec je przed „demonami historii”.

„Brexit oznacza dla Niemców dodatkowy kłopot, bo wbrew temu, co się u nas sądzi, mają problem z przywództwem. Oni się tego boją. Te demony historii... One przede wszystkim w Niemczech funkcjonują”  - mówił były premier Marek Belka.

Trudno jednak przyznać, żeby w ostatnich latach Unia Europejska w jakimkolwiek stopniu spełniała swoją rolę. Bez dwóch zdań Niemcy już dawno zerwały się z unijnego łańcucha czego przykładem jest m.in. niemiecka „willkommen politik”. Należy pamiętać, że kraje, które sprzeciwiały się dyktatowi Berlina w tej sprawie, trafiały prosto na dywanik do panów Junckera i Schulza. A jest to tylko jeden z przykładów. Sprawa ta wydaję się oczywista, niestety nie dla Marka Belki, który być może nie ma dostępu do mediów i żyje w innym świecie, ale co my tam możemy wiedzieć…

„My sobie nie zdajemy czasem sprawy, że UE ogranicza suwerenność wszystkich, ale najbardziej tych najsilniejszych, czyli Niemców” - stwierdził Belka.

Biedni Niemcy…

kk/Wirtualna Polska

[fot. Youtube]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook