Jedynie prawda jest ciekawa

Bazelak: Ukraińców nie rozliczono za Wołyń

14.07.2015

„Rozmiar bestialstwa Ukraińców nie znał granic. Byli gorsi niż Naziści. A dziś czci się Banderę”.

Kamil Bazelak, strnogman komentujący chętnie życie publiczne, nie zapomina o ofiarach Wołynia. Na swojej stronie wraca do Rzezi Wołyńskiej i wskazuje na brutalność ukraińskich morderców.

„11 lipca obchodzimy 72. rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Uczcijmy pamięć ofiar tych mordów milczeniem i modlitwą. Po raz kolejny, więc zadam pytanie, dlaczego nikt nigdy nie rozliczył Ukraińców za ich zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu?” - zaczyna swój tekst Bazelak.

I przypomina, że „'Banderowcy' wymordowali około 100 tysięcy Polaków, pacyfikując całe wsie, mordując bez litości nawet kobiety i dzieci”. „Kobietom urzynano piersi, obdzierano je ze skóry polewając wrzącą wodą, mężczyznom ucinano genitalia, rozcinano ciała na pół piłą ciesielską, rozcinano ludziom brzuchy i wyciągano jelita, przybijano małe dzieci bagnetami do stołów, wieszano za genitalia na klamkach, przybijano za główkę do drzwi” - opisuje Bazelak, dodając, że „sposób morderstw ludzi były setki, nie sposób ich wszystkich cytować”.

„Rozmiar bestialstwa Ukraińców nie znał granic. Byli gorsi niż sami Naziści. Dzisiaj we współczesnej Ukrainie z pełną dumą czci się inicjatora tych zbrodni Stiepana Banderę, a żyjący do dzisiaj, niektórzy oprawcy z UPA chodzą dumnie po Ukrainie z orderami na piersiach! To nie dopuszczalne! Tych ludzi ominął sąd ludzki, ale nie Sąd Boży. Przyjdzie dzień, kiedy przed Bogiem odpowiedzą za swoje zbrodnie” - wskazuje sportowiec.

Dodaje, że „Polska powinna pamiętać o tych morderstwach, o rzezi Wołyńskiej, o tragediach tych niewinnych i bezbronnych ludzi mordowanych o świcie, w 'krwawą niedzielę'”. W ocenie Bazelaka rząd nie działa w tej sprawie skutecznie. „Nasz rząd jednak zamiast domagać się rozliczeń zbrodniarzy wysyła Ukraińcom setki milionów euro zapomogi. Politycy partii rządzącej nie są patriotami, nie walczą o dobre imię pomordowanych Polaków. Nie chcą rozliczeń ukraińskich morderców. Dowodem na to jest skandaliczna decyzja w Sejmie, kiedy posłowie koalicji PO-PSL uznali, że ludobójstwo na Wołyniu nie było ludobójstwem, tylko czynem 'noszącym znamiona ludobójstwa'” - przypomina Bazelak.

I wzywa do modlitwy za pomordowanych. „Sprawiedliwy Bóg rozliczy każdego z tych żyjących jeszcze do dzisiaj zbrodniarzy! Uciekli przed sądem na ziemi, ale nigdy nie uciekną przed Sądem Boskim” - kończy swój tekst Bazelak.

Sprawa Wołynia dla Bazelaka zawsze była ważna. Niestety dla polskiego rządu zdaje się nie...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook