Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bazelak: Ukraińców nie rozliczono za Wołyń

14.07.2015

„Rozmiar bestialstwa Ukraińców nie znał granic. Byli gorsi niż Naziści. A dziś czci się Banderę”.

Kamil Bazelak, strnogman komentujący chętnie życie publiczne, nie zapomina o ofiarach Wołynia. Na swojej stronie wraca do Rzezi Wołyńskiej i wskazuje na brutalność ukraińskich morderców.

„11 lipca obchodzimy 72. rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Uczcijmy pamięć ofiar tych mordów milczeniem i modlitwą. Po raz kolejny, więc zadam pytanie, dlaczego nikt nigdy nie rozliczył Ukraińców za ich zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu?” - zaczyna swój tekst Bazelak.

I przypomina, że „'Banderowcy' wymordowali około 100 tysięcy Polaków, pacyfikując całe wsie, mordując bez litości nawet kobiety i dzieci”. „Kobietom urzynano piersi, obdzierano je ze skóry polewając wrzącą wodą, mężczyznom ucinano genitalia, rozcinano ciała na pół piłą ciesielską, rozcinano ludziom brzuchy i wyciągano jelita, przybijano małe dzieci bagnetami do stołów, wieszano za genitalia na klamkach, przybijano za główkę do drzwi” - opisuje Bazelak, dodając, że „sposób morderstw ludzi były setki, nie sposób ich wszystkich cytować”.

„Rozmiar bestialstwa Ukraińców nie znał granic. Byli gorsi niż sami Naziści. Dzisiaj we współczesnej Ukrainie z pełną dumą czci się inicjatora tych zbrodni Stiepana Banderę, a żyjący do dzisiaj, niektórzy oprawcy z UPA chodzą dumnie po Ukrainie z orderami na piersiach! To nie dopuszczalne! Tych ludzi ominął sąd ludzki, ale nie Sąd Boży. Przyjdzie dzień, kiedy przed Bogiem odpowiedzą za swoje zbrodnie” - wskazuje sportowiec.

Dodaje, że „Polska powinna pamiętać o tych morderstwach, o rzezi Wołyńskiej, o tragediach tych niewinnych i bezbronnych ludzi mordowanych o świcie, w 'krwawą niedzielę'”. W ocenie Bazelaka rząd nie działa w tej sprawie skutecznie. „Nasz rząd jednak zamiast domagać się rozliczeń zbrodniarzy wysyła Ukraińcom setki milionów euro zapomogi. Politycy partii rządzącej nie są patriotami, nie walczą o dobre imię pomordowanych Polaków. Nie chcą rozliczeń ukraińskich morderców. Dowodem na to jest skandaliczna decyzja w Sejmie, kiedy posłowie koalicji PO-PSL uznali, że ludobójstwo na Wołyniu nie było ludobójstwem, tylko czynem 'noszącym znamiona ludobójstwa'” - przypomina Bazelak.

I wzywa do modlitwy za pomordowanych. „Sprawiedliwy Bóg rozliczy każdego z tych żyjących jeszcze do dzisiaj zbrodniarzy! Uciekli przed sądem na ziemi, ale nigdy nie uciekną przed Sądem Boskim” - kończy swój tekst Bazelak.

Sprawa Wołynia dla Bazelaka zawsze była ważna. Niestety dla polskiego rządu zdaje się nie...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook