Jedynie prawda jest ciekawa


Bazelak: Ukraińców nie rozliczono za Wołyń

14.07.2015

„Rozmiar bestialstwa Ukraińców nie znał granic. Byli gorsi niż Naziści. A dziś czci się Banderę”.

Kamil Bazelak, strnogman komentujący chętnie życie publiczne, nie zapomina o ofiarach Wołynia. Na swojej stronie wraca do Rzezi Wołyńskiej i wskazuje na brutalność ukraińskich morderców.

„11 lipca obchodzimy 72. rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Uczcijmy pamięć ofiar tych mordów milczeniem i modlitwą. Po raz kolejny, więc zadam pytanie, dlaczego nikt nigdy nie rozliczył Ukraińców za ich zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu?” - zaczyna swój tekst Bazelak.

I przypomina, że „'Banderowcy' wymordowali około 100 tysięcy Polaków, pacyfikując całe wsie, mordując bez litości nawet kobiety i dzieci”. „Kobietom urzynano piersi, obdzierano je ze skóry polewając wrzącą wodą, mężczyznom ucinano genitalia, rozcinano ciała na pół piłą ciesielską, rozcinano ludziom brzuchy i wyciągano jelita, przybijano małe dzieci bagnetami do stołów, wieszano za genitalia na klamkach, przybijano za główkę do drzwi” - opisuje Bazelak, dodając, że „sposób morderstw ludzi były setki, nie sposób ich wszystkich cytować”.

„Rozmiar bestialstwa Ukraińców nie znał granic. Byli gorsi niż sami Naziści. Dzisiaj we współczesnej Ukrainie z pełną dumą czci się inicjatora tych zbrodni Stiepana Banderę, a żyjący do dzisiaj, niektórzy oprawcy z UPA chodzą dumnie po Ukrainie z orderami na piersiach! To nie dopuszczalne! Tych ludzi ominął sąd ludzki, ale nie Sąd Boży. Przyjdzie dzień, kiedy przed Bogiem odpowiedzą za swoje zbrodnie” - wskazuje sportowiec.

Dodaje, że „Polska powinna pamiętać o tych morderstwach, o rzezi Wołyńskiej, o tragediach tych niewinnych i bezbronnych ludzi mordowanych o świcie, w 'krwawą niedzielę'”. W ocenie Bazelaka rząd nie działa w tej sprawie skutecznie. „Nasz rząd jednak zamiast domagać się rozliczeń zbrodniarzy wysyła Ukraińcom setki milionów euro zapomogi. Politycy partii rządzącej nie są patriotami, nie walczą o dobre imię pomordowanych Polaków. Nie chcą rozliczeń ukraińskich morderców. Dowodem na to jest skandaliczna decyzja w Sejmie, kiedy posłowie koalicji PO-PSL uznali, że ludobójstwo na Wołyniu nie było ludobójstwem, tylko czynem 'noszącym znamiona ludobójstwa'” - przypomina Bazelak.

I wzywa do modlitwy za pomordowanych. „Sprawiedliwy Bóg rozliczy każdego z tych żyjących jeszcze do dzisiaj zbrodniarzy! Uciekli przed sądem na ziemi, ale nigdy nie uciekną przed Sądem Boskim” - kończy swój tekst Bazelak.

Sprawa Wołynia dla Bazelaka zawsze była ważna. Niestety dla polskiego rządu zdaje się nie...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook