Jedynie prawda jest ciekawa

Bazelak: Ukraińców nie rozliczono za Wołyń

14.07.2015

„Rozmiar bestialstwa Ukraińców nie znał granic. Byli gorsi niż Naziści. A dziś czci się Banderę”.

Kamil Bazelak, strnogman komentujący chętnie życie publiczne, nie zapomina o ofiarach Wołynia. Na swojej stronie wraca do Rzezi Wołyńskiej i wskazuje na brutalność ukraińskich morderców.

„11 lipca obchodzimy 72. rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Uczcijmy pamięć ofiar tych mordów milczeniem i modlitwą. Po raz kolejny, więc zadam pytanie, dlaczego nikt nigdy nie rozliczył Ukraińców za ich zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu?” - zaczyna swój tekst Bazelak.

I przypomina, że „'Banderowcy' wymordowali około 100 tysięcy Polaków, pacyfikując całe wsie, mordując bez litości nawet kobiety i dzieci”. „Kobietom urzynano piersi, obdzierano je ze skóry polewając wrzącą wodą, mężczyznom ucinano genitalia, rozcinano ciała na pół piłą ciesielską, rozcinano ludziom brzuchy i wyciągano jelita, przybijano małe dzieci bagnetami do stołów, wieszano za genitalia na klamkach, przybijano za główkę do drzwi” - opisuje Bazelak, dodając, że „sposób morderstw ludzi były setki, nie sposób ich wszystkich cytować”.

„Rozmiar bestialstwa Ukraińców nie znał granic. Byli gorsi niż sami Naziści. Dzisiaj we współczesnej Ukrainie z pełną dumą czci się inicjatora tych zbrodni Stiepana Banderę, a żyjący do dzisiaj, niektórzy oprawcy z UPA chodzą dumnie po Ukrainie z orderami na piersiach! To nie dopuszczalne! Tych ludzi ominął sąd ludzki, ale nie Sąd Boży. Przyjdzie dzień, kiedy przed Bogiem odpowiedzą za swoje zbrodnie” - wskazuje sportowiec.

Dodaje, że „Polska powinna pamiętać o tych morderstwach, o rzezi Wołyńskiej, o tragediach tych niewinnych i bezbronnych ludzi mordowanych o świcie, w 'krwawą niedzielę'”. W ocenie Bazelaka rząd nie działa w tej sprawie skutecznie. „Nasz rząd jednak zamiast domagać się rozliczeń zbrodniarzy wysyła Ukraińcom setki milionów euro zapomogi. Politycy partii rządzącej nie są patriotami, nie walczą o dobre imię pomordowanych Polaków. Nie chcą rozliczeń ukraińskich morderców. Dowodem na to jest skandaliczna decyzja w Sejmie, kiedy posłowie koalicji PO-PSL uznali, że ludobójstwo na Wołyniu nie było ludobójstwem, tylko czynem 'noszącym znamiona ludobójstwa'” - przypomina Bazelak.

I wzywa do modlitwy za pomordowanych. „Sprawiedliwy Bóg rozliczy każdego z tych żyjących jeszcze do dzisiaj zbrodniarzy! Uciekli przed sądem na ziemi, ale nigdy nie uciekną przed Sądem Boskim” - kończy swój tekst Bazelak.

Sprawa Wołynia dla Bazelaka zawsze była ważna. Niestety dla polskiego rządu zdaje się nie...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook