Jedynie prawda jest ciekawa

Bazelak: Nie wspieram WOŚP!

16.01.2017

Znany strongman ostro o inicjatywie Jerzego Owsiaka.

„Wspierałem i wspieram wiele akcji charytatywnych, jednakże od wielu lat unikam wspomagania WOŚP. Dlaczego? Po prostu przejrzałem na oczy” - pisze na swoim blogu Kamil Bazelak, strongman i zawodnik mma.

Bazelak podaje dwie przyczyny, dla których omija kwestujących na WOŚP.

„Główną przyczyną jest to, że Jerzy Owsiak nie zhańbił się pracą i od 23 lat żyje wraz z całą rodziną za pieniądze zbierane przez wolontariuszy, od naiwnych ludzi i 50% zebranych pieniędzy nie trafia do szpitali, lecz na jego konto. Ponadto Fundacja WOŚP jest w 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, której Owsiak jest prezesem i po mimo 3 orzeczeń sądowych Owsiak nie chce ujawnić dokumentów finansowych spółki” - przekonuje sportowie.

„Z pieniędzy zebranych na WOŚP organizowany jest przystanek Woodstock, na którym młodzież upadla się narkotykami i morzem wypitego alkoholu” - dodaje.

Bazelak przekonuje, że należy wspierać akcje charytatywne. Pieniądze można przeznaczyć chociażby na Caritas.

„Jeżeli ktoś chce naprawdę pomagać to istnieje Caritas, lub szereg innych fundacji charytatywnych, gdzie tysiące ludzi indywidualnie szuka pomoc dla swoich bliskich, dzieci, zbiera na kosztowne zabiegi, operacje ratujące życie, czy rehabilitację. Czy Owsiak kiedykolwiek tym ludziom pomógł?Nigdy w życiu!” - napisał.

Zwrócił też uwagę na to kto wspiera akcje Jerzego Owsiaka.

„Zobaczcie kto się promuje przy WOŚP? Najbardziej skompromitowany eksprezydent w całej Europie – Bronisław Komorowski, sędzia komunistyczny Andrzej Rzepliński, członek PZPR Ryszard Kalisz i cała masa lewaków i postkomunistów!. Wyłączcie w końcu TVN, Polsat, wyrzućcie Newsweek i Wyborczą do kosza i włączcie racjonalne myślenie!” - czytamy.

Mly/kamilbazelak.pl

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook