Jedynie prawda jest ciekawa


Bazelak miażdży Kukiza: „Myślałem, że jest patriotą”

27.08.2015

„Jestem zażenowany i zdegustowany poziomem chamstwa, agresji i arogancji Kukiza”.

Kamil Bazelak, strongman często komentujący sprawy publiczne, mocno krytykuje Pawła Kukiza za jego występ w TV Republika. Były kandydat na prezydenta wyszedł w czasie wywiadu w TV Republika, rzucając do prowadzącej „PiS-owska kur..”. Potem przyznał, że jego skandaliczne słowa dotyczyły całej stacji, a nie dziennikarki. Za swoje słowa przeprosił.

„Jestem zażenowany i zdegustowany poziomem chamstwa, agresji i arogancji, jaką wykazał się Paweł Kukiz podczas wywiadu w Telewizji Republika. Nie będę już nawet deliberował na temat jego ataków skierowanych w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy, gdyż wpisują się one doskonale w narrację serwowaną nam codziennie przez reżimowe media i partię władzy, czyli Platformę Obywatelską” - pisze o Kukizie Bazelak.

Dodaje, że „Kukiz stanął na własne życzenie w jednym szeregu z Tomaszem Lisem, Adamem Michnikiem, Moniką Olejnik, a także politykami takimi jak Ewa Kopacz, Joanna Mucha i Stefan Niesiołowski”.

„Miałem lepsze zdanie o Kukizie, myślałem, że faktycznie jest patriotą i chrześcijaninem, ale jego postulaty dotyczące Kościoła, likwidacji religii w szkołach, a także bezustanna agresja skierowana w kierunku prezydenta Dudy przekonały mnie, że jest to człowiek do głębi przesiąknięty nienawiścią, który karmi się złymi emocjami” - punktuje Kukiza strongman.

„Sposób, jaki Kukiz potraktował kobietę, dziennikarkę Katarzynę Gójską-Hejke używając wobec niej jednej z najgorszych inwektyw, niczym żywo przypominał atak Stefana Niesiołowskiego na inną dziennikarkę Ewę Stankiewicz. Obydwaj panowie wykazali ten sam poziom wrażliwości i kultury” - dodaje.

„Jak najmniej takich osób na polskiej scenie politycznej. Nie potrzebujemy agresji, języka nienawiści. Pragniemy spokoju, respektu dla ludzkiej godności, racjonalności, mądrego pomysłu na Polskę i uszanowania takich wartości, jak Bóg, Honor i Ojczyzna” - tłumaczy Bazelak.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook