Jedynie prawda jest ciekawa

Bazelak: Człowiek ze świadomością ponosi odpowiedzialność za swoje czyny

04.05.2017

„Nie można winić Boga za to, co się dzieje na świecie, za wojny, morderstwa, kradzieże, oszustwa, pożądliwość, czy dewiacje seksualne” - pisze na swojej stronie internetowej Kamil Bazelak, strongman i zawodnik MMA.

Zdaniem sportowca Bóg dał człowiekowi wolną wolę i to człowiek z pełną świadomością ponosi odpowiedzialność za swoje czyny.

„Nie ma w tym winy Boga, lecz tylko człowieka. Bóg stworzył człowieka z miłości. Aby mogła istnieć miłość, musi jednocześnie istnieć również wolność, dlatego też Bóg dał każdemu człowiekowi wolną wolę, aby sam mógł korzystać z wolności i wybierać między dobrem, a złem” - pisze Kamil Bazelak.

Jak pisze, ludzie dostając możliwość wyboru i pełną wolność, częstokroć wybierając nienawiść (…), żądzę posiadania, pożądanie i żądzę mordu.

„Ludzie w swej zarozumiałości i chciwości chcą mieć nieograniczoną władzę, taką jaką posiada Bóg. Bóg jest jednak czystym dobrem i miłością” - pisze sportowiec.

Dodaje, że ludzie korzystając ze swojej ziemskiej władzy do krzywdzenia innych, korzystając przy tym z wolności danej przez Boga, popadają w bezkres grzechu.

„To ich wolny i świadomy wybór. Przyjdzie jednak Dzień Sądu, w którym poniosą konsekwencje swoich czynów” - zwraca uwagę Kamil Bazelak. 

wkt/kamilbazelak.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook