Jedynie prawda jest ciekawa

Bazelak: Brońmy dobrego imienia Wyklętych

31.01.2017

Sportowiec apeluje o walkę z ubecką wersją historii.

"Ludzie muszą zacząć brać odpowiedzialność za swoje czyny i za słowa, które wypowiadają publicznie. Jestem za radykalną nowelizacją w kodeksie karnym i wprowadzeniem odpowiedzialności karnej za kłamstwa wypowiadane o Żołnierzach Wyklętych, bohaterach ruchu niepodległościowego" - pisze na swoim blogu na stronie KamilBazelak.pl, polski strongman i zawodnik mma Kamil Bazelak.

 

Sportowiec odnosi się do kwestii zachowania posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus, która wraz z grupą sympatyków przybyła na wykład o bohaterach Powstania Antykomunistycznego.

 

"Podobne zachowania, jak ostatnio agresywne zakłócenie wykładu o Żołnierzach Wyklętych przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus i lewackich aktywistów, powinno spotkać się z ostrą reakcją organów ścigania" - pisze Bazelak.  Osoby, które obrażały pamięć bohaterów narodowych, pomordowanych przez ubeckich zdrajców, powinny zostać zatrzymane pod konkretnymi zarzutami z kodeksu karnego" - dodaje.

 

Zdaniem strongmana, w sprawę powinna zaangażować się prokuratura:  "Prokuratura powinna także podjąć decyzję, o ewentualnym zastosowaniu jednego z wielu środków zapobiegawczych. Moim zdaniem najwłaściwsze byłoby tymczasowe aresztowanie, bądź też wysoka kaucja"

 

Jego zdaniem, państwo polskie musi mocno reagować w sprawie prób fałszowania polskiej historii.

 

"Musimy zakazać propagowania ubeckiej wersji historii Żołnierzy Wyklętych, która ma na celu zdyskredytowanie naszej dumy i pamięci narodowej. Naszym obowiązkiem jest walka o dobre imię i godność naszych Niezłomnych bohaterów" - pisze Bazelak.

 

mly/kamilbazelak.pl

 

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook