Jedynie prawda jest ciekawa


Bartyzel i Braun ostrzegają przed prowokacją 7 maja

04.05.2016

Prof. Jacek Bartyzel i reżyser Grzegorz Braun wystosowali apel do organizatorów manifestacji patriotycznych, które mają się odbyć 7 maja w Warszawie, dokładnie tego samego dnia, kiedy ulicami stolicy przejdzie marsz środowisk skupionych wokół Platformy Obywatelskiej, KOD-u i Nowoczesnej.

Historyk idei i były kandydat na prezydenta zwracają uwagę, że może dojść do prowokacji.

„Wszystko wskazuje na to, że powstanie okoliczność, którą ktoś może chcieć wykorzystać do tego, żeby pokazywać się w zachodnich, wschodnich, południowych i północnych mediach, żeby pokazywać, jak to „faszyści” źle w Polsce traktują demokratów. To duże ryzyko i nie należy tego ryzyka podejmować” - powiedział Grzegorz Braun.

„Sytuacja jest skrajnie nieubezpieczana. Ci, którzy już raz zdecydowali się zdradzić Polskę i służyć obcym nie zawahają się przed tym, żeby móc doprowadzić do zamieszek, nawet krwawych, również lewicowo-liberalne media mówią wprost o tym, że cena ochrony demokracji może być krew i wyraźnie do tego dążą” - stwierdził prof. Bartyzel.

„Apeluję do środowisk katolickich, narodowych, patriotycznych, aby tego 7 maja ograniczyły swoje uroczystości do prawego brzegu Wisły, tam gdzie ich początek jest zaplanowany i aby nie przechodziły na lewy brzeg. To byłby o jeden most za daleko” - dodał wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Grzegorz Braun zaznaczył, że środowiska opozycyjne, które nie wahały się wywlekać spraw krajowych na forum UE, nie cofną się przed niczym.

„To obóz zdrady narodowej, którzy wzywają i zamierzają pod służbowym naciskiem zwozić do Warszawy swoich popleczników, kto wie, by może, żeby przywieźć ich z namiotami i materacami, by rozstawić tu warszawski Majdan i pokazywać, że w Polsce z demokracją nietęgo. Skoro tak, to nie należy przyjmować bitwy na terenie i op czasie wybranym przez przeciwnika. To kardynalna zasada każdej strategii i każdej taktyki. Proponuję, by te zasadę zastosować. Kto 7 maja pokaże się na lewym brzegu Wisły wymachując narodowym sztandarem, występując pod szyldami może bogobojnymi, może patriotycznymi, ten – obawiam się – nie będzie dobrze służy sprawie polskiej i katolickiej” - tłumaczył autor głośnych filmów dokumentalnych.

„Odpuśćmy tę kolejkę, niech to będzie ten zryw patriotycznych, na jaki zdecyduje się nasze pokolenie. Nie pozwólmy na to, by obóz zdrady wewnętrzny i ingerencja zewnętrzna, żeby nas wkręciły w charakterze uczestników w jakąś prowokację. Wszystkich organizatorów i uczestników namawiamy, by pokazali, na co ich stać, by pokazali swoją siłę nie tylko rozwijając swoje szeregi, ale manifestując, że potrafią kontrolować sytuację” - mówił Braun.


Były kandydat na prezydenta odniósł się do uroczystości, jakie mają się odbyć w kościele św. Floriana.

> Kto w Boga wierzy i komu ojczyzna droga, niech tam zostanie. (...) Módlmy się o nawrócenie wrogów ojczyzny, ale na litość Boską, nie przechodźmy na lewy brzeg Wisły

– zaznaczył były kandydat na prezydenta

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook