Jedynie prawda jest ciekawa


Bartyzel i Braun ostrzegają przed prowokacją 7 maja

04.05.2016

Prof. Jacek Bartyzel i reżyser Grzegorz Braun wystosowali apel do organizatorów manifestacji patriotycznych, które mają się odbyć 7 maja w Warszawie, dokładnie tego samego dnia, kiedy ulicami stolicy przejdzie marsz środowisk skupionych wokół Platformy Obywatelskiej, KOD-u i Nowoczesnej.

Historyk idei i były kandydat na prezydenta zwracają uwagę, że może dojść do prowokacji.

„Wszystko wskazuje na to, że powstanie okoliczność, którą ktoś może chcieć wykorzystać do tego, żeby pokazywać się w zachodnich, wschodnich, południowych i północnych mediach, żeby pokazywać, jak to „faszyści” źle w Polsce traktują demokratów. To duże ryzyko i nie należy tego ryzyka podejmować” - powiedział Grzegorz Braun.

„Sytuacja jest skrajnie nieubezpieczana. Ci, którzy już raz zdecydowali się zdradzić Polskę i służyć obcym nie zawahają się przed tym, żeby móc doprowadzić do zamieszek, nawet krwawych, również lewicowo-liberalne media mówią wprost o tym, że cena ochrony demokracji może być krew i wyraźnie do tego dążą” - stwierdził prof. Bartyzel.

„Apeluję do środowisk katolickich, narodowych, patriotycznych, aby tego 7 maja ograniczyły swoje uroczystości do prawego brzegu Wisły, tam gdzie ich początek jest zaplanowany i aby nie przechodziły na lewy brzeg. To byłby o jeden most za daleko” - dodał wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Grzegorz Braun zaznaczył, że środowiska opozycyjne, które nie wahały się wywlekać spraw krajowych na forum UE, nie cofną się przed niczym.

„To obóz zdrady narodowej, którzy wzywają i zamierzają pod służbowym naciskiem zwozić do Warszawy swoich popleczników, kto wie, by może, żeby przywieźć ich z namiotami i materacami, by rozstawić tu warszawski Majdan i pokazywać, że w Polsce z demokracją nietęgo. Skoro tak, to nie należy przyjmować bitwy na terenie i op czasie wybranym przez przeciwnika. To kardynalna zasada każdej strategii i każdej taktyki. Proponuję, by te zasadę zastosować. Kto 7 maja pokaże się na lewym brzegu Wisły wymachując narodowym sztandarem, występując pod szyldami może bogobojnymi, może patriotycznymi, ten – obawiam się – nie będzie dobrze służy sprawie polskiej i katolickiej” - tłumaczył autor głośnych filmów dokumentalnych.

„Odpuśćmy tę kolejkę, niech to będzie ten zryw patriotycznych, na jaki zdecyduje się nasze pokolenie. Nie pozwólmy na to, by obóz zdrady wewnętrzny i ingerencja zewnętrzna, żeby nas wkręciły w charakterze uczestników w jakąś prowokację. Wszystkich organizatorów i uczestników namawiamy, by pokazali, na co ich stać, by pokazali swoją siłę nie tylko rozwijając swoje szeregi, ale manifestując, że potrafią kontrolować sytuację” - mówił Braun.


Były kandydat na prezydenta odniósł się do uroczystości, jakie mają się odbyć w kościele św. Floriana.

> Kto w Boga wierzy i komu ojczyzna droga, niech tam zostanie. (...) Módlmy się o nawrócenie wrogów ojczyzny, ale na litość Boską, nie przechodźmy na lewy brzeg Wisły

– zaznaczył były kandydat na prezydenta

gah

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook