Jedynie prawda jest ciekawa


Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

10.01.2018
nowacka10012018
Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

– Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy. Mamy już XXI wiek, Polska jest w Europie, a Polki są Europejkami – mówiła dziś Barbara Nowacka, pełnomocniczka Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017, opowiadając o złożonym w sejmie projekcie dotyczącym zmian w prawie dotyczącym aborcji.

Przy tej okazji warto przypomnieć 5 ważnych cytatów z historii.

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy. Mamy już XXI wiek, Polska jest w Europie, a Polki są Europejkami.

Barbara Nowacka, pełnomocniczka Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017"

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do obozów koncentracyjnych, cyklonu B, a także bezpiecznej i legalnej eksterminacji Żydów – to nie jest nic nadzwyczajnego, to są europejskie standardy. Mamy już XX wiek, Niemcy są w Europie, mają prawo czuć się Europejczykami.

Adolf Hitler, przewodniczący Komitetu „O ochronie niemieckiej krwi i czci”, wrzesień 1935.

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do Ziemi van Diemena, możliwość swobodnego osiedlania się w tej części Australii i prawo do całkowitej eksterminacji Aborygenów, to prawo każdego mieszkańca Imperium Brytyjskiego. Mamy już XIX wiek, jesteśmy w Australii, mamy prawo czuć się Australijczykami.

Sir George Arthur, 1st Baronet, przewodniczący komitetu „Nowa Tasmania”, maj 1823.

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do Tybetu, możliwość osiedlania chińskich osadników, odbierania ziemi klasztorom i konieczność krwawego tłumienia wszystkich powstań, to prawo każdego mieszkańca Chińskiej Republiki  Ludowej. Mamy już XX wiek, Chińczycy mają prawo czuć się swobodnie.

Mao Zedong, przewodniczący Komitetu „Ratujmy Tybet 1959”.

 1. Nasza ustawa przywraca normalność. Homoseksualista nie może być dobrym rewolucjonistą, nie powinien zajmować stanowisk, na których mógłby wywierać wpływ na nowe pokolenie. Tych, którzy żyją w związkach jednopłciowych powinno się przechowywać w obozach, które powinny być otoczone czterometrowym drutem kolczastym. Wrogowie rewolucji muszą wybierać, rezygnacja z homoseksualizmu albo śmierć. Mamy już XX wiek, rewolucjoniści mają prawo do życia zgodnego z naturą.

Ernesto Che Guevara, przewodniczący Komiteru „Ratujmy rewolucję 1960”.

Oczywiście, mają Państwo rację, część z tych cytatów delikatnie przerobiłem. Ale nie na tyle, żeby nie zgadzały się z intencjami tych, którzy je wypowiadają. Poszedłem też na łatwiznę, bo jeden z pięciu cytatów to słowa Barbary Nowackiej. Ale wierzę, że świadomy i inteligentny czytelnik dostrzeże czemu miał służyć ten zabieg. 

Dziś w sejmie będą dziś czytane dwa – skrajnie odmienne – obywatelskie projekty dotyczące aborcji. Pierwszy z nich mówi o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt ten wniesiony został przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję" i zakłada „usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby". Podpisało się pod nim 830 tys. naszych rodaków.

Drugi z projektów, ten o którym wypowiadała się Nowacka, to "ustawa o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie" Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy kobiety 2017", pod którym podpisało się blisko pół miliona Polek i Polaków. Jednym z postulatów tego projektu jest możliwość przerywania ciąży do końca 12 tygodnia. Autorzy postulują także łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, w tym dostęp do "antykoncepcji awaryjnej" bez recepty i uregulowanie stosowania klauzuli sumienia przez ginekologów.

Zdaniem Nowackiej to właśnie ten drugi projekt, pozwalający na zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia, jest europejskim standardem. 

Artur Ceyrowski

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook