Jedynie prawda jest ciekawa


Baranowska: Robienie z chłopaka bohatera to szaleństwo

19.02.2017

„Pamiętajmy, że ofiarą tego zdarzenia jest premier polskiego rządu. Fakty są takie, że to pani premier trafiła do szpitala, to jej BOR-owiec leży w szpitalu w ciężkim stanie. Robienie z tego chłopaka bohatera, to jest pewnego rodzaju szaleństwo” - powiedziała na antenie Telewizji Republika Kamila Baranowska z „Do Rzeczy”.

W programie „Salonik Polityczny” Baranowska skupiła się nad istotną jej zdaniem sprawą przyczyny wypadku kolumny rządowej. 

„To nie jest pierwszy wypadek z jednym z najważniejszych polityków państwa. Mam wrażenie, że to szerszy problem, który nie dotyczy tylko tej ekipy rządzącej. To nie jest tylko i wyłącznie wina BOR-u. Duża część winy spoczywa też na politykach, którzy traktują ten BOR jako zło konieczne, którzy nie pilnują swojego kalendarza. W dojrzalszych demokracjach polityk jest oswojony z tym, że ochrona zawsze jest krok za nim” - powiedziała Kamila Baranowska. 

Jak zaznaczyła dziennikarka, jeżeli nie będą wprowadzone trwałe procedury i nie zmieni się podejście polityków, to nigdy to się nie zmieni. 

”Po tym, jak doszło do Smoleńska, żadne wnioski nie zostały wyciągnięte. Powstały jakieś regulacje na papierze i ten wypadek to jest konsekwencja braku działań i wyciągania wniosków” - dodała Baranowska. 

Z kolei zdaniem Andrzeja Stankiewicza, dziennikarze Onetu, premier Beata Szydło niepotrzebnie uległa namowom PR-owców. 

„Ona powinna się wyleczyć, a nie brać udział w tej szopce. To nie jest jej zadanie, a partia nie powinna jej przymuszać do takich spektakli. Uważam, zachowując ostrożność, że w Polsce już nawet wypadki komunikacyjne muszą być polityką” - ocenił Stankiewicz. 

Jak zaznaczył Stankiewicz, ma pretensje do opozycji. „Dwóch posłów, którzy wybierają się do rodziny tego chłopaka, który jest w trudnej sytuacji, wykorzystują to do robienia polityki, to mi się bardzo nie podoba. Jednak PiS robił to samo, kiedy wydarzył się wypadek prezydenta Komorowskiego. Nie było takiego spektaklu, jednak mechanizm był ten sam” - podkreślił dziennikarz. 

„Nie do końca zgadzam się z tym, że mamy sytuację, w której młody człowiek, który nic nie zawinił zderza się z machiną PiS-u” - stwierdziła Kamila Baranowska. 

„Mam wrażenie, że to co robi PiS, to reakcja na to, co robi opozycja. Czyli robienie z tego chłopaka ofiary i bohatera walki z PiS-em. Pamiętajmy, że ofiarą tego zdarzenia jest premier polskiego rządu. Fakty są takie, że to pani premier trafiła do szpitala, to jej BOR-owiec leży w szpitalu w ciężkim stanie. Robienie z tego chłopaka bohatera, to jest pewnego rodzaju szaleństwo” - podkreśliła dziennikarka. 

Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy” ocenił, że w zestawieniu oficer BOR-u nigdy nie wzbudzi takiego współczucia, jak 21-letni chłopak, przeciwko któremu miałaby stać państwowa machina. 

„Opozycja ma jednak jeden zasadniczy problem, jest to sprawa wiarygodności. Platforma, która twierdzi, że wyciąga wnioski, a ma na swoim koncie m.in. katastrofę smoleńską, która nie doprowadziła do dymisja szefa MON, jest mało wiarygodna” - dodała Baranowska.

 

ak/Telewizja Republika

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook