Jedynie prawda jest ciekawa


Baranowska: Festiwal podwójnych standardów

10.12.2016

„Takiego festiwalu hipokryzji i stosowania podwójnych standardów jak w ostatnich dniach, dawno już nie było” - pisze w felietonie w Dorzeczy.pl Kamila Baranowska.

„Serce roście patrząc, jak lawinowo rośnie nam liczba radykalnych przeciwników obecności funkcjonariuszy PRL w życiu publicznym. Co ten PiS robi z ludźmi!” - ironizuje Baranowska. 

„Łza się w oku kręci, gdy dotychczasowi przeciwnicy lustracji ekscytują się zawartością akt IPN, porównują dokumenty, podpisy i konfrontują świadków!” - pisze publicystka 

Autorka felietonu pisze dalej, że teraz więc powinni z Sejmu zniknąć nie tylko Piotrowicz, ale także Śledzińska-Katarińska, Święcicki i inni postkomunistyczni komentatorzy o komunistycznym rodowodzie jak Dukaczewski czy Bauman. 

Jak stwierdza Baranowska: „Pomarzyć zawsze można”. I dodaje: „Prawda jest jednak taka, że takiego festiwalu hipokryzji i stosowania podwójnych standardów jak w ostatnich dniach, dawno już nie było”. 

Publicystka „DoRzeczy” zwraca uwagę, że Piotrowicz jest rozliczany przez te osoby, które wspierały wcześniej ubeckie emerytury czy płk. Mazgułę. Jak podkreśla, „nie dostrzegają własnej śmieszności”. 

„Walka plemienna, jak widać, wchodzi na kolejny poziom oderwania od rzeczywistości. Bo trzeba mieć ludzi za istoty całkiem pozbawione rozumu, by myśleć, że ktokolwiek uwierzy tu w szczerość intencji” - pisze Baranowska. 

Publicystka wytyka hipokryzję również rządzącemu PiS. Jej zdaniem obrona Piotrowicza przybiera kuriozalne formy. 

„Jeśli wytyka się hipokryzję drugiej stronie, samemu nie można jej stosować i jeszcze bronić, używając do tego racji moralnych. To nieuczciwe” - stwierdza autorka tekstu. 

Baranowska pisze również, że na szczęście pojawiają się głosy po prawej stronie opinii publicznej, które odrzucają tę hipokryzję i stosowanie podwójnych standardów. Szkoda jednak, zaznacza jednocześnie autorka, że po drugiej stronie nie widać chęci to wyłamania się z „plemiennej walki”. 

Jak felietonistka odnosi się do samego Stanisława Piotrowicza? „PiS ma z nim duży problem i to na własne życzenie” - pisze, wyjaśniając że taki człowiek nie powinien być na pierwszej linii w sporze o Trybunał Konstytucyjny. 

„Nie można obniżać emerytur ubekom i frontmenem formacji czynić prokuratora, oskarżającego opozycjonistę w stanie wojennym” - stwierdza. 

Jak podkreśla, nawet gdyby Piotrowicz był posłem dalszego szeregu, to czy zmieniłoby to sytuację? 

„Nie byłoby hałasu - to pewne, ale czy byłoby to w porządku wobec głoszonych od lat haseł rozliczenia PRL?” - puentuje Baranowska. 


ak/Dorzeczy.pl

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook