Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Balazs: Jakich słów miał użyć Kaczyński?

06.01.2015

Jakich innych słów miał użyć Kaczyński jak nie "fałszerstwo"? - mówi we "wSieci" Artur Balazs w rozmowie z Piotrem Zarembą.

W najnowszym, wciąż dostępnym w kioskach numerze tygodnika „wSieci” polecamy rozmowę, jaką z Arturem Balazsem przeprowadził Piotr Zaremba. Poniżej jej fragment:

Wybory zostały sfałszowane?

Artur Balazs: Na pewno wyniki zniekształcono, a beneficjentem tego zniekształcenia okazały się partie rządzącej koalicji. My dopiero budujemy swoją demokrację, więc być może takie błędy to koszty tej budowy. Ale stało się coś bardzo złego, to przecież władza odpowiada za brak jasności w sposobie głosowania.

Do kogo pan adresuje te uwagi?

Przede wszystkim do ważnych instytucji zaufania publicznego, na których ciążą obowiązek i odpowiedzialność za funkcjonowanie demokracji. Do PKW, do prezesów głównych sądów, do rzecznika praw obywatelskich, bo to sprawa dla tych urzędów. Tymczasem ja czytam, że prezes Trybunału Konstytucyjnego opisuje Polaków jako analfabetów. A powinien być jednym z tych, którzy proponują: usiądźmy wspólnie i zastanówmy się, jak uniknąć takich wpadek w przyszłości.

(…)
Powtarzam: jakich innych słów miał Kaczyński użyć jak nie „fałszerstwo”? Jestem człowiekiem starej opozycji i nie będę nikomu odmawiał prawa do manifestowania swoich poglądów. Przestrzegam tylko przed nadużywaniem tej formy protestu jako stałej metody. Polacy nie lubią radykalizmu, to po prostu fakt. Ale na zbudowanie nowej, szerszej oferty PiS jest jeszcze czas.

CAŁA ROZMOWA na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci”, w sprzedaży, także w formie e-wydania.

[fot.wPolityce.pl]
Słowa kluczowe:

Balazs

,

wSieci

,

fałszerstwa

Warto poczytać

 1. now2 26.10.2016

  Prof. Nowaczyk: "Komisja Millera pracowała na nieprawidłowo odczytanych danych"

  "Jako zespół wielokrotnie prosiliśmy przedstawicieli komisji Millera o dyskusje, o wspólne wystąpienie, odmawiano nam raz za razem".

 2. Zrzut-ekranu-2016-10-26-o-141647 26.10.2016

  Gadowski: Rządy starzeją się szybciej niż ludzie

  Rok dla rządu to tyle, co dziesięć lat w naszej biografii. Na pewno coś jest w tym, co powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”, że przez 8 lat PO nie zrobiła tyle, ile zrobiono przez ten rok.

 3. ziewmkiwsdjwsdf 26.10.2016

  Ziemkiewicz o Elizie Michalik: Czy naprawdę jej padło na głowę?

  "Dzisiaj nie ma takiej okropności, której by nie powiedziała o Kaczyńskim, katolicyzmie, księżach i przeciwnikach aborcji. Nie wiem, czy naprawdę tak jej padło na głowę, czy to tylko przekalkulowana strategia biznesowa".

 4. dad-and-son-14327721920 26.10.2016

  Szymański: Silny ojciec = społeczeństwo bez aborcji

  "Coraz więcej polskich mężczyzn odkrywa bycie tatą jako ważny element własnej tożsamości i możliwość samorealizacji".

 5. pawlowiczkrystynkaaa 26.10.2016

  Krystyna Pawłowicz złożyła do KRRiT skargę na TVN

  "Czuję się zagrożona, tym bardziej, że „organizowane” przez „Fakty” akcje agresji przeciwko nam i nienawiści stwarzają realne zagrożenie i pobudzają do agresji widzów ze środowisk obecnej opozycji".

 6. Google1477x83143-2016 25.10.2016

  Prezydent we "wSieci": Poprzedni rząd zapominał o rodzinach

  Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

 7. marzena1 25.10.2016

  Nykiel: Uczestniczki "Czarnego Protestu" są wykorzystywane

  "Widać wyraźnie, że sprawa aborcji to jest jeden z tematów, które bardzo dobrze napędzają rozruchy społeczne jakiejś określonej części kobiet, określonej części Polaków".

 8. romaszewska-stefffff 25.10.2016

  Romaszewska: Tylko Rosjanie mogą zagrozić Łukaszence

  Agnieszka Romaszewska o sytuacji na Białorusi i spotkaniu polskiego ministra z Łukaszenką.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook