Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: 40 procent Polaków wierzy w zamach

25.01.2015

To nie polscy piloci są winni katastrofy samolotu w Smoleńsku – uważa ponad połowa Polaków – wynika z badań przeprowadzonych przez pracownię TNS Polska dla tygodnika „wSieci”.

W nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce także kulisy negocjacji rządu z górnikami ujawnia Piotr Zaremba. W tym wydaniu tygodnika wzruszający reportaż Marcina Wikło o Polakach z Donbasu, którzy wrócili do ojczyzny, a także dlaczego trzecia RP boi się „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego. W tym tygodniku obszerny dodatek specjalny „Zdrowie seniora”.

Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce  w sprzedaży już od 26 stycznia br.

O przełomie, jaki dokonuje się w postawie Polaków wobec tragedii smoleńskiej pisze w tygodniku Michał Karnowski. „To nie polscy piloci są winni katastrofy samolotu z prezydentem na pokładzie – uważa ponad połowa Polaków. A ok. 40 proc. z nas twierdzi, że przyczyną tragedii był zamach” - tak wynika z badań TNS Polska, które publikuje najnowszy tygodnik „wSieci”.

Kulisy negocjacji rządu z górnikami ujawnia Piotr Zaremba – w artykule „Premier byłego premiera” czytamy, że to Donald Tusk namówił Ewę Kopacz, aby wycofała się z szarży na kopalnie.

„Zacznijmy od końca” – pisze Zaremba. „Zdaniem ludzi z otoczenia premier Kopacz podjęła ona decyzję o porozumieniu z górnikami po spotkaniu z Donaldem Tuskiem. (…) Ich spotkanie, zapewne w rządowym hotelu przy Parkowej, miało zadecydować, choć przesłanki rodziły się w głowie samej Kopacz przestraszonej rozmiarami konfliktu”.

„Spod artyleryjskiego ostrzału trafili w leśną głuszę. Wielu z nich nigdy nie było w Polsce, ale w Doniecku nie da się już dłużej spokojnie żyć. Położony na Mazurach ośrodek Caritas przez najbliższe pół roku będzie ich domem” - o Polakach z Donbasu, którzy przyjechali do ojczyzny pisze we wzruszającym reportażu Marcin Wikło.

Dlaczego „Syzyfowe Prace” nie znajdują uznania postkolonialnej władzy w procesie edukacji młodych Polaków? Pisarz Jan Polkowski wylicza prawdopodobne powody. „Książka Żeromskiego jest również historią intelektualnej inicjacji, a przy tej okazji hołdem oddanym nauce, opisem pragnienia, by wiedzieć więcej, namiętnej walki o rozumienie świata i odkrywanie bogactwa myśli, niezbywalnej potrzeby młodych ludzi posiadania intelektualnych mistrzów, objaśniaczy prawideł kierujących biegiem historii. Wątpię, by w czasach programowego internetowo-telewizyjnego analfabetyzmu, degradacji zawodu nauczyciela, pozorowania edukacji, kupowania dyplomów za czesne, niszczenia hierarchii, autorytetów i dehumanizującej specjalizacji było wygodnie analizować ten wątek książki”.

Przepis na długowieczność czytelnicy znajdą w obszernym dodatku specjalnym „Zdrowie seniora”. - Od starości ani śmierci nie da się uciec. Ale można mieć starość lepszą albo gorszą. Dużo zależy od nas samych – mówi w rozmowie z Ewą Wesołowską dr. hab. Wojciech Leppert z Kliniki Medycyny Paliatywnej przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce  w sprzedaży już od 26 stycznia  br.,  także  w  formie  e-wydania.  Szczegóły TUTAJ

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook