Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„wSieci”: 40 procent Polaków wierzy w zamach

25.01.2015

To nie polscy piloci są winni katastrofy samolotu w Smoleńsku – uważa ponad połowa Polaków – wynika z badań przeprowadzonych przez pracownię TNS Polska dla tygodnika „wSieci”.

W nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce także kulisy negocjacji rządu z górnikami ujawnia Piotr Zaremba. W tym wydaniu tygodnika wzruszający reportaż Marcina Wikło o Polakach z Donbasu, którzy wrócili do ojczyzny, a także dlaczego trzecia RP boi się „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego. W tym tygodniku obszerny dodatek specjalny „Zdrowie seniora”.

Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce  w sprzedaży już od 26 stycznia br.

O przełomie, jaki dokonuje się w postawie Polaków wobec tragedii smoleńskiej pisze w tygodniku Michał Karnowski. „To nie polscy piloci są winni katastrofy samolotu z prezydentem na pokładzie – uważa ponad połowa Polaków. A ok. 40 proc. z nas twierdzi, że przyczyną tragedii był zamach” - tak wynika z badań TNS Polska, które publikuje najnowszy tygodnik „wSieci”.

Kulisy negocjacji rządu z górnikami ujawnia Piotr Zaremba – w artykule „Premier byłego premiera” czytamy, że to Donald Tusk namówił Ewę Kopacz, aby wycofała się z szarży na kopalnie.

„Zacznijmy od końca” – pisze Zaremba. „Zdaniem ludzi z otoczenia premier Kopacz podjęła ona decyzję o porozumieniu z górnikami po spotkaniu z Donaldem Tuskiem. (…) Ich spotkanie, zapewne w rządowym hotelu przy Parkowej, miało zadecydować, choć przesłanki rodziły się w głowie samej Kopacz przestraszonej rozmiarami konfliktu”.

„Spod artyleryjskiego ostrzału trafili w leśną głuszę. Wielu z nich nigdy nie było w Polsce, ale w Doniecku nie da się już dłużej spokojnie żyć. Położony na Mazurach ośrodek Caritas przez najbliższe pół roku będzie ich domem” - o Polakach z Donbasu, którzy przyjechali do ojczyzny pisze we wzruszającym reportażu Marcin Wikło.

Dlaczego „Syzyfowe Prace” nie znajdują uznania postkolonialnej władzy w procesie edukacji młodych Polaków? Pisarz Jan Polkowski wylicza prawdopodobne powody. „Książka Żeromskiego jest również historią intelektualnej inicjacji, a przy tej okazji hołdem oddanym nauce, opisem pragnienia, by wiedzieć więcej, namiętnej walki o rozumienie świata i odkrywanie bogactwa myśli, niezbywalnej potrzeby młodych ludzi posiadania intelektualnych mistrzów, objaśniaczy prawideł kierujących biegiem historii. Wątpię, by w czasach programowego internetowo-telewizyjnego analfabetyzmu, degradacji zawodu nauczyciela, pozorowania edukacji, kupowania dyplomów za czesne, niszczenia hierarchii, autorytetów i dehumanizującej specjalizacji było wygodnie analizować ten wątek książki”.

Przepis na długowieczność czytelnicy znajdą w obszernym dodatku specjalnym „Zdrowie seniora”. - Od starości ani śmierci nie da się uciec. Ale można mieć starość lepszą albo gorszą. Dużo zależy od nas samych – mówi w rozmowie z Ewą Wesołowską dr. hab. Wojciech Leppert z Kliniki Medycyny Paliatywnej przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce  w sprzedaży już od 26 stycznia  br.,  także  w  formie  e-wydania.  Szczegóły TUTAJ
Słowa kluczowe:

zamachy

,

TNS Polska

,

badania

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook