Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Bączek: "Wprost" realizuje plan Sikorskiego

19.08.2014

"Ma to związek z tym, że Komorowski ma zeznawać w procesie Wojciecha Sumlińskiego."

W poniedziałkowym numerze tygodnika „Wprost” możemy przeczytać, że dziennikarze są w posiadaniu 47 stron dokumentów z adnotacją „ściśle tajne”. Dokumenty mają dotyczyć aneksu do raportu z likwidacji „WSI”.

Były członek komisji weryfikacyjnej WSI, Piotr Bączek w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” odnosi się do insynuacji jakoby dokumenty miały wyciec w 2007 roku,.

„To, że pojawiają się informacje o wyciekaniu dokumentów, jest moim zdaniem kontynuacją prowokacji, jaką była tzw. afera marszałkowa, czyli operacja ABW i byłych żołnierzy WSI, mająca na celu skompromitowanie członków komisji weryfikacyjnej WSI.” – twierdzi Bączek.

„Komisja w 2008 roku zakończyła swoją działalność, więc od tego czasu za to, by nie było przecieków odpowiedzialna jest Służba Kontrwywiadu Wojskowego i kancelaria Prezydenta Komorowskiego”. – dodaje Piotr Bączek.

Bączek odrzuca oskarżenia o szukanie przez komisję weryfikacyjną haków na Bronisława Komorowskiego.

„Jest to oczywiście kompletna bzdura, a moim zdaniem ma to związek z tym, że Komorowski ma zeznawać w procesie Wojciecha Sumlińskiego. Jego zeznania będą skonfrontowane z zeznaniami nieżyjącego już płk. Leszka Tobiasza.”

W czasie „afery taśmowej” wypłynęły też nagrania rozmów Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim. Minister Spraw Zagranicznych planował walkę z PiS-em poprzez grę sprawą katastrofy smoleńskiej i sejmowej komisji zajmującej się rozwiązaniem tej sprawy.

„Według mnie obecna publikacja „Wprost” jest realizacją planu ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.” – mówi Piotr Bączek.

 

Gazeta Polska Codziennie/tk

 

Fot. wPolityce.pl/tvn

Warto poczytać

 1. wsieci-extra 30.03.2017

  Nowe "wSieci Extra"!

  Sieć Przyjaciół to społeczność czytelników serwisu wPolityce.pl i tygodnika „wSieci”.

 2. boj 30.03.2017

  "wSieci": Bój o MSZ

  Konrad Kołodziejski o poważnych zmianach w resorcie.

 3. zybert2017303 30.03.2017

  Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

  - Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

 4. 1280px-AdamMichnik2012 30.03.2017

  Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

  Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

 5. bied11 30.03.2017

  Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

  Tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

 6. jachvw 30.03.2017

  Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

  Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem.

 7. met33 30.03.2017

  Abp Głódź: Chrześcijaństwo z Polski promieniuje na zewnątrz

  Chrześcijaństwo z Polski faktycznie promieniuje na zewnątrz i nie możemy nosić w sobie kompleksu - mówi w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

 8. flickrrrr-moody 29.03.2017

  Szewczak: Róbmy swoje, róbmy swoje

  "Dramat, nieszczęścia, upadek i bankructwa wieścił mistrz tanich frazesów prof. Leszka Balcerowicz i jego uczeń, ignorant ekonomiczny".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook