Jedynie prawda jest ciekawa


Bączek: "Wprost" realizuje plan Sikorskiego

19.08.2014

"Ma to związek z tym, że Komorowski ma zeznawać w procesie Wojciecha Sumlińskiego."

W poniedziałkowym numerze tygodnika „Wprost” możemy przeczytać, że dziennikarze są w posiadaniu 47 stron dokumentów z adnotacją „ściśle tajne”. Dokumenty mają dotyczyć aneksu do raportu z likwidacji „WSI”.

Były członek komisji weryfikacyjnej WSI, Piotr Bączek w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” odnosi się do insynuacji jakoby dokumenty miały wyciec w 2007 roku,.

„To, że pojawiają się informacje o wyciekaniu dokumentów, jest moim zdaniem kontynuacją prowokacji, jaką była tzw. afera marszałkowa, czyli operacja ABW i byłych żołnierzy WSI, mająca na celu skompromitowanie członków komisji weryfikacyjnej WSI.” – twierdzi Bączek.

„Komisja w 2008 roku zakończyła swoją działalność, więc od tego czasu za to, by nie było przecieków odpowiedzialna jest Służba Kontrwywiadu Wojskowego i kancelaria Prezydenta Komorowskiego”. – dodaje Piotr Bączek.

Bączek odrzuca oskarżenia o szukanie przez komisję weryfikacyjną haków na Bronisława Komorowskiego.

„Jest to oczywiście kompletna bzdura, a moim zdaniem ma to związek z tym, że Komorowski ma zeznawać w procesie Wojciecha Sumlińskiego. Jego zeznania będą skonfrontowane z zeznaniami nieżyjącego już płk. Leszka Tobiasza.”

W czasie „afery taśmowej” wypłynęły też nagrania rozmów Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim. Minister Spraw Zagranicznych planował walkę z PiS-em poprzez grę sprawą katastrofy smoleńskiej i sejmowej komisji zajmującej się rozwiązaniem tej sprawy.

„Według mnie obecna publikacja „Wprost” jest realizacją planu ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.” – mówi Piotr Bączek.

 

Gazeta Polska Codziennie/tk

 

Fot. wPolityce.pl/tvn

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook