Jedynie prawda jest ciekawa


B. senator PO: „Tusk to drobny cwaniaczek”

09.08.2014

PO czyli Pełen Obciach. Tak określa partię Tuska nie tylko młodzież. Parafrazując Stefana Kisielewskiego, można powiedzieć, że trzeba Platformie kupić szklany nocnik, żeby zobaczyli, co narobili – mówi w wywiadzie dla portalu Stefczyk.Info Krzysztof Zaremba, były poseł i senator PO.

Stefczyk.Info: W Krakowie trwa łapanka na kogokolwiek z bardziej znanych postaci, kto zgodziłby się w barwach PO kandydować na prezydenta miasta. Wszystkie autorytety omijają partię Donalda Tuska szerokim łukiem. Czy to sytuacja charakterystyczna jedynie pod Wawelem?

Krzysztof Zaremba: Tak samo jest w innych częściach kraju. Ludzie nie chcą identyfikować się z ugrupowaniem, które pokazało się na taśmach prawdy jako banda szmondaków. Jest taki fim Woody’ego Allena „Drobne cwaniaczki” – można go spokojnie dedykować politykom Platformy. Nikt z nimi nie chce współpracować, stali się symbolem kompletnego upadku i degrengolady. Odpowiadają za bezrobocie i destrukcję gospodarki, co widać choćby, gdzie rozłożono przemysł stoczniowy. Przykładem z ostatnich dni jest  zmniejszenie nakładów na pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście, czy obcięcie dotacji do specjalnej strefy ekonomicznej.

„Ryba” PO psuje się od ogona, czy od głowy?

Jaki pan, taki kram. Żenujący poziom szefa PO w regionie zachodniopomorskim – Stanisława Gawłowskiego, marszałka województwa – Olgierda Geblewicza, czy większości miejscowych parlamentarzystów, to efekt tego, że partia Tuska nie może liczyć na solidne kandydatury, ani ze swojego grona, ani z zewnątrz.

Czy Platforma stała się partią obciachu?

PO czyli Pełen Obciach. Tak określa partię Tuska nie tylko młodzież. Parafrazując Stefana Kisielewskiego, można powiedzieć, że trzeba Platformie kupić szklany nocnik, żeby zobaczyli, co narobili.

Według niedawnego sondażu Homo Homini, połowa Polaków uznała, że dla szefa PO nie ma miejsca ani w rządzie, ani w unijnych strukturach. Czy Tusk ciąży swojej partii, czy też nadal Platforma nie może bez niego żyć?

I tak i tak. Platforma bez Tuska nie istnieje, ale jednocześnie obecny  lider zaczyna tej partii ciążyć. Taka kwadratura koła. Tusk intelektualnie, a przede wszystkim mentalnie, nie jest przygotowany, żeby pełnić jakąkolwiek funkcję. Kompletnym nieszczęściem jest to, że ten człowiek został premierem. Mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością, bo znałem Tuska osobiście i miałem szansę obserwować go w różnych sytuacjach, zarówno oficjalnych, jak nieoficjalnych. Znam również Jarosława Kaczyńskiego. Tusk nie dorasta mu do pięt. Zarówno jeśli chodzi o intelekt, horyzonty, wizję polityczną, zdolność działania, jak czystość intencji. Tusk jest allenowskim drobnym cwaniaczkiem, któremu trafiła się funkcja premiera.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Rozmawiał Jerzy Kubrak

[fot. premier.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook