Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

B. senator PO: „Tusk to drobny cwaniaczek”

09.08.2014

PO czyli Pełen Obciach. Tak określa partię Tuska nie tylko młodzież. Parafrazując Stefana Kisielewskiego, można powiedzieć, że trzeba Platformie kupić szklany nocnik, żeby zobaczyli, co narobili – mówi w wywiadzie dla portalu Stefczyk.Info Krzysztof Zaremba, były poseł i senator PO.

Stefczyk.Info: W Krakowie trwa łapanka na kogokolwiek z bardziej znanych postaci, kto zgodziłby się w barwach PO kandydować na prezydenta miasta. Wszystkie autorytety omijają partię Donalda Tuska szerokim łukiem. Czy to sytuacja charakterystyczna jedynie pod Wawelem?

Krzysztof Zaremba: Tak samo jest w innych częściach kraju. Ludzie nie chcą identyfikować się z ugrupowaniem, które pokazało się na taśmach prawdy jako banda szmondaków. Jest taki fim Woody’ego Allena „Drobne cwaniaczki” – można go spokojnie dedykować politykom Platformy. Nikt z nimi nie chce współpracować, stali się symbolem kompletnego upadku i degrengolady. Odpowiadają za bezrobocie i destrukcję gospodarki, co widać choćby, gdzie rozłożono przemysł stoczniowy. Przykładem z ostatnich dni jest  zmniejszenie nakładów na pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście, czy obcięcie dotacji do specjalnej strefy ekonomicznej.

„Ryba” PO psuje się od ogona, czy od głowy?

Jaki pan, taki kram. Żenujący poziom szefa PO w regionie zachodniopomorskim – Stanisława Gawłowskiego, marszałka województwa – Olgierda Geblewicza, czy większości miejscowych parlamentarzystów, to efekt tego, że partia Tuska nie może liczyć na solidne kandydatury, ani ze swojego grona, ani z zewnątrz.

Czy Platforma stała się partią obciachu?

PO czyli Pełen Obciach. Tak określa partię Tuska nie tylko młodzież. Parafrazując Stefana Kisielewskiego, można powiedzieć, że trzeba Platformie kupić szklany nocnik, żeby zobaczyli, co narobili.

Według niedawnego sondażu Homo Homini, połowa Polaków uznała, że dla szefa PO nie ma miejsca ani w rządzie, ani w unijnych strukturach. Czy Tusk ciąży swojej partii, czy też nadal Platforma nie może bez niego żyć?

I tak i tak. Platforma bez Tuska nie istnieje, ale jednocześnie obecny  lider zaczyna tej partii ciążyć. Taka kwadratura koła. Tusk intelektualnie, a przede wszystkim mentalnie, nie jest przygotowany, żeby pełnić jakąkolwiek funkcję. Kompletnym nieszczęściem jest to, że ten człowiek został premierem. Mogę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością, bo znałem Tuska osobiście i miałem szansę obserwować go w różnych sytuacjach, zarówno oficjalnych, jak nieoficjalnych. Znam również Jarosława Kaczyńskiego. Tusk nie dorasta mu do pięt. Zarówno jeśli chodzi o intelekt, horyzonty, wizję polityczną, zdolność działania, jak czystość intencji. Tusk jest allenowskim drobnym cwaniaczkiem, któremu trafiła się funkcja premiera.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Rozmawiał Jerzy Kubrak

[fot. premier.pl]
CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook