Jedynie prawda jest ciekawa

Awantura w TVP. Zawisza: Powiesić Urbana!

14.12.2014

Reakcja Julii Pitery: „ Po prostu się wszyscy zarżnijmy!"

A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści – powiedział w programie „Woronicza 17” Artur Zawisza. No i rozpoczęła się jatka – ostra wymiana zdań między działaczem Ruchu Narodowego i Andrzejem Rozenkiem.

„Jeżeli pan chce kogoś wieszać, to proszę powiedzieć kto to są komuniści, na których drzewach pan ich chce wieszać i jaką metodą?” - zapytał Rozenek.

„Ale pan dobrze wie, że komuniści zabijali zanim zabijali naziści” - odpowiedział mu Zawisza, jednak polityk Twojego Ruchu nie dawał za wygraną

„ I co z tego? Kogo pan chce konkretnie zabijać?” - drążył temat.

„ Np. Jana Rema, czyli Jerzego Urbana, który podżegał do zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki” - konkretyzował Zawisza.

„Chce pan go powiesić? Konkretnie” - mówił Rozenek.

„Popiełuszkę pamiętamy, komunistom żyć nie damy. Tak, chce go postawić pod sąd za podżeganie. (...) Karę śmierci należy przywrócić, należy zmieniać rzeczywistość” - stwierdził Zawisza.

„Kogo pan chce jeszcze powiesić? Pan jest w publicznej telewizji i pan mówi takie rzeczy!” - oburzał się Rozenek.

„Tak oczywiście” - odpowiadał Zawisza i precyzował kim są komuniści: „Ci, którzy zabijali polaków przez pół wieku. Panu się żyło dobrze, a innym się żyło źle. Wczoraj był 13 grudnia, wie pan co się działo 13 grudnia? (…) Komuniści, to pańscy dzisiejsi koledzy, zabijali 16 grudnia w kopalni Wujek.” 

Głos w całej sprawie zabrała też Julia Pitera, zniesmaczona tą dyskusją: „My dziś, chcąc szukać sprawiedliwości od nowa idziemy w  kierunku wywoływania następnej awantury. Nikt nigdy nie rozliczy historii do końca. Jeżeli tak to cofnijmy się do wojen krzyżowych i zaczniemy szukać sprawiedliwości – po prostu się wszyscy zarżnijmy!” - krzyczała.

Zawisza precyzował także że konkretnie na drzewach komuniści wisieć nie muszą, „wystarczą krzesła elektryczne” - dodał.

mc

[fot. 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook