Jedynie prawda jest ciekawa


Autorzy raportu WSI wciąż represjonowani

07.10.2011

Prokuratura już pięć lat prowadzi śledztwo związane z przygotowaniem raportu z likwidacji WSI.

Prokuratura kolejny raz przedłużyła śledztwo dotyczące przygotowania raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Chodzi w nim o domniemane niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień autorów raportu. Śledczy zajęli się sprawą w październiku 2007 r. Wszczęto je po zawiadomieniach o przestępstwie, jakie wpłynęły od osób i instytucji wymienionych w raporcie m.in. jako agenci WSI (takie zawiadomienia złożyły m.in. Polsat i ITI).

Kolejnym przedłużeniem śledztwa w tej sprawie nie jest zaskoczony reżyser, zajmujący się m.in., lustracją, Grzegorz Braun (na zdjęciu). „Skoro w tej atrapie państwa polskiego, z jaką mamy do czynienia, dominującą rolę ogrywają postsowieckie służby nie należy się dziwić takiemu rozstrzygnięciu” – mówi portalowi Stefczyk.info. Przypomina, że wojskowe służby III RP są kontynuacją sowieckich służb. „Bezpieka wojskowa różnie się nazywała, ostatnio spopularyzowała się pod nazwą WSI, ale pamiętać należy, że te służby były zakładane przez funkcjonariuszy sowieckiego Smiersz w czasie II wojny światowej. Od tamtej pory służba zachowała ciągłość aktywów operacyjnych” – zaznacza Grzegorz Braun.

Reżyser zaznacza, że cztery lata temu służby postsowieckie otrzymała cios. „Interesy tej służby chwilowo zostały poważnie naruszone, a ciągłość została zakwestionowana, ale po zmianie władzy nastąpił powrót funkcjonariuszy, którzy swoje kariery zawdzięczają moskiewskim mocodawcom z czasów PRLu” – tłumaczy reżyser.

Zdaniem rozmówcy portalu Stefczyk.info w Polsce wiele środowisk stara się ukryć prawdę o wpływach służb wojskowych. „Nie dziwi mnie, że w naszym postPRLu sprawy związane z wojskowymi służbami nie zostały wyjaśnione, że polskiemu narodowi nikt, poza nielicznymi ryzykantami, nie mówi otwarcie jak sprawy się mają, do jakiego stopnia atrapa naszego państwa jest kreacją służb wojskowych” – mówi Braun.

saż

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook