Jedynie prawda jest ciekawa


Autorzy raportu WSI wciąż represjonowani

07.10.2011

Prokuratura już pięć lat prowadzi śledztwo związane z przygotowaniem raportu z likwidacji WSI.

Prokuratura kolejny raz przedłużyła śledztwo dotyczące przygotowania raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Chodzi w nim o domniemane niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień autorów raportu. Śledczy zajęli się sprawą w październiku 2007 r. Wszczęto je po zawiadomieniach o przestępstwie, jakie wpłynęły od osób i instytucji wymienionych w raporcie m.in. jako agenci WSI (takie zawiadomienia złożyły m.in. Polsat i ITI).

Kolejnym przedłużeniem śledztwa w tej sprawie nie jest zaskoczony reżyser, zajmujący się m.in., lustracją, Grzegorz Braun (na zdjęciu). „Skoro w tej atrapie państwa polskiego, z jaką mamy do czynienia, dominującą rolę ogrywają postsowieckie służby nie należy się dziwić takiemu rozstrzygnięciu” – mówi portalowi Stefczyk.info. Przypomina, że wojskowe służby III RP są kontynuacją sowieckich służb. „Bezpieka wojskowa różnie się nazywała, ostatnio spopularyzowała się pod nazwą WSI, ale pamiętać należy, że te służby były zakładane przez funkcjonariuszy sowieckiego Smiersz w czasie II wojny światowej. Od tamtej pory służba zachowała ciągłość aktywów operacyjnych” – zaznacza Grzegorz Braun.

Reżyser zaznacza, że cztery lata temu służby postsowieckie otrzymała cios. „Interesy tej służby chwilowo zostały poważnie naruszone, a ciągłość została zakwestionowana, ale po zmianie władzy nastąpił powrót funkcjonariuszy, którzy swoje kariery zawdzięczają moskiewskim mocodawcom z czasów PRLu” – tłumaczy reżyser.

Zdaniem rozmówcy portalu Stefczyk.info w Polsce wiele środowisk stara się ukryć prawdę o wpływach służb wojskowych. „Nie dziwi mnie, że w naszym postPRLu sprawy związane z wojskowymi służbami nie zostały wyjaśnione, że polskiemu narodowi nikt, poza nielicznymi ryzykantami, nie mówi otwarcie jak sprawy się mają, do jakiego stopnia atrapa naszego państwa jest kreacją służb wojskowych” – mówi Braun.

saż

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook