Jedynie prawda jest ciekawa


„Artystka” karmiła psa mlekiem z własnej piersi. Planuje też mieć z nim dziecko

23.10.2017
1270ssiepies
„Artystka” karmiła psa mlekiem z własnej piersi. Planuje też mieć z nim dziecko

Każdego dnia przekonujemy się, że świat coraz bardziej pogrąża się odmętach szaleństwa. Kilka dni temu pisaliśmy o niemieckiej fotograf, która samodzielnie dokonała aborcji własnego dziecka, a cały ten proces udokumentowała fotoreportażem. Dziś niepokojące informacje docierają do nas ze Słowenii

Jak podaje rosyjski portal rt.com, mieszkanka tego kraju, Maja Smrekar, postanowiła przeprowadzić nietypowy „eksperyment socjologiczny”, czy raczej artystyczny performance, który wzbudził zachwyt jej kolegów po fachu. Postanowiła zjednoczyć się z psami. Niestety sprawę potraktowała bardzo dosłownie.

Przez 3 lata kobieta realizowała projekt „K-9_Topology”, mający na celu pokazanie szczególnych więzi, które łączą człowieka ze zwierzętami. Punktem kulminacyjnym programu było zamieszkanie Słowenki na 3 miesiące wyłącznie ze swoimi pupilami – w kompletnym odosobnieniu. Kobieta zrezygnowała nawet z niektórych ubrań i mebli, by „dać zaistnieć zapachowi”, który byłby wyłącznie połączeniem hormonów obu gatunków.

Niestety w swoich planach aliansu międzygatunkowego kobieta postanowiła posunąć się dalej. Najpierw zdecydowała się na karmienie szczeniaka mlekiem z własnej piersi, by stworzyć prawdziwie macierzyńską więź między nimi, a gdy to okazało się niewystarczające zapragnęła… mieć z psem potomka. Według relacji „artystki” jej komórka jajowa, za pomocą metody in vitro została połączona  z psią gametą.

Nie znamy jednak szczegółów tej operacji, a zadowolić się musimy wyłącznie opublikowanymi przez Smrekar zdjęciami. Ciężko ocenić, czym zakończył się ten najbardziej wstrząsający etap eksperymentu. Czy zapłodnione jajeczko zostało umieszczone w ciele kobiety czy może wszystko skończyło się w laboratorium? Trzeba jednak dodać, że kobieta za „całkowite oddanie się sztuce” została uhonorowana nagrodą podczas prestiżowego festiwalu Ars Electronic. „Artystce” i jurorom gratulujemy poczucia smaku.  

Film z "eksperymentu" do obejrzenia tutaj. Ostrzegamy, to materiał dla ludzi o mocnych nerwach.

PF, rt.com / fot. Maja Smrekar vimeo

Warto poczytać

 1. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 2. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 3. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 4. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 5. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 6. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 7. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 8. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook