Jedynie prawda jest ciekawa

„Artystka” karmiła psa mlekiem z własnej piersi. Planuje też mieć z nim dziecko

23.10.2017
1270ssiepies
„Artystka” karmiła psa mlekiem z własnej piersi. Planuje też mieć z nim dziecko

Każdego dnia przekonujemy się, że świat coraz bardziej pogrąża się odmętach szaleństwa. Kilka dni temu pisaliśmy o niemieckiej fotograf, która samodzielnie dokonała aborcji własnego dziecka, a cały ten proces udokumentowała fotoreportażem. Dziś niepokojące informacje docierają do nas ze Słowenii

Jak podaje rosyjski portal rt.com, mieszkanka tego kraju, Maja Smrekar, postanowiła przeprowadzić nietypowy „eksperyment socjologiczny”, czy raczej artystyczny performance, który wzbudził zachwyt jej kolegów po fachu. Postanowiła zjednoczyć się z psami. Niestety sprawę potraktowała bardzo dosłownie.

Przez 3 lata kobieta realizowała projekt „K-9_Topology”, mający na celu pokazanie szczególnych więzi, które łączą człowieka ze zwierzętami. Punktem kulminacyjnym programu było zamieszkanie Słowenki na 3 miesiące wyłącznie ze swoimi pupilami – w kompletnym odosobnieniu. Kobieta zrezygnowała nawet z niektórych ubrań i mebli, by „dać zaistnieć zapachowi”, który byłby wyłącznie połączeniem hormonów obu gatunków.

Niestety w swoich planach aliansu międzygatunkowego kobieta postanowiła posunąć się dalej. Najpierw zdecydowała się na karmienie szczeniaka mlekiem z własnej piersi, by stworzyć prawdziwie macierzyńską więź między nimi, a gdy to okazało się niewystarczające zapragnęła… mieć z psem potomka. Według relacji „artystki” jej komórka jajowa, za pomocą metody in vitro została połączona  z psią gametą.

Nie znamy jednak szczegółów tej operacji, a zadowolić się musimy wyłącznie opublikowanymi przez Smrekar zdjęciami. Ciężko ocenić, czym zakończył się ten najbardziej wstrząsający etap eksperymentu. Czy zapłodnione jajeczko zostało umieszczone w ciele kobiety czy może wszystko skończyło się w laboratorium? Trzeba jednak dodać, że kobieta za „całkowite oddanie się sztuce” została uhonorowana nagrodą podczas prestiżowego festiwalu Ars Electronic. „Artystce” i jurorom gratulujemy poczucia smaku.  

Film z "eksperymentu" do obejrzenia tutaj. Ostrzegamy, to materiał dla ludzi o mocnych nerwach.

PF, rt.com / fot. Maja Smrekar vimeo

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook