Jedynie prawda jest ciekawa


„Artystka” karmiła psa mlekiem z własnej piersi. Planuje też mieć z nim dziecko

23.10.2017
1270ssiepies
„Artystka” karmiła psa mlekiem z własnej piersi. Planuje też mieć z nim dziecko

Każdego dnia przekonujemy się, że świat coraz bardziej pogrąża się odmętach szaleństwa. Kilka dni temu pisaliśmy o niemieckiej fotograf, która samodzielnie dokonała aborcji własnego dziecka, a cały ten proces udokumentowała fotoreportażem. Dziś niepokojące informacje docierają do nas ze Słowenii

Jak podaje rosyjski portal rt.com, mieszkanka tego kraju, Maja Smrekar, postanowiła przeprowadzić nietypowy „eksperyment socjologiczny”, czy raczej artystyczny performance, który wzbudził zachwyt jej kolegów po fachu. Postanowiła zjednoczyć się z psami. Niestety sprawę potraktowała bardzo dosłownie.

Przez 3 lata kobieta realizowała projekt „K-9_Topology”, mający na celu pokazanie szczególnych więzi, które łączą człowieka ze zwierzętami. Punktem kulminacyjnym programu było zamieszkanie Słowenki na 3 miesiące wyłącznie ze swoimi pupilami – w kompletnym odosobnieniu. Kobieta zrezygnowała nawet z niektórych ubrań i mebli, by „dać zaistnieć zapachowi”, który byłby wyłącznie połączeniem hormonów obu gatunków.

Niestety w swoich planach aliansu międzygatunkowego kobieta postanowiła posunąć się dalej. Najpierw zdecydowała się na karmienie szczeniaka mlekiem z własnej piersi, by stworzyć prawdziwie macierzyńską więź między nimi, a gdy to okazało się niewystarczające zapragnęła… mieć z psem potomka. Według relacji „artystki” jej komórka jajowa, za pomocą metody in vitro została połączona  z psią gametą.

Nie znamy jednak szczegółów tej operacji, a zadowolić się musimy wyłącznie opublikowanymi przez Smrekar zdjęciami. Ciężko ocenić, czym zakończył się ten najbardziej wstrząsający etap eksperymentu. Czy zapłodnione jajeczko zostało umieszczone w ciele kobiety czy może wszystko skończyło się w laboratorium? Trzeba jednak dodać, że kobieta za „całkowite oddanie się sztuce” została uhonorowana nagrodą podczas prestiżowego festiwalu Ars Electronic. „Artystce” i jurorom gratulujemy poczucia smaku.  

Film z "eksperymentu" do obejrzenia tutaj. Ostrzegamy, to materiał dla ludzi o mocnych nerwach.

PF, rt.com / fot. Maja Smrekar vimeo

Warto poczytać

 1. 1270hannalis 25.05.2018

  Jaki mąż, taka i żona. Jedyna Pasja Hanny Lis, to ataki na prezydenta?

  Hanna Lis bardzo chętnie bierze przykład z męża i podobnie, jak on, zamieniła swój profil na Twitterze w antypisowską tubę. Ze szczególnym zacięciem była prezenterka Teleexpressu atakuje prezydenta Andrzeja Dudę

 2. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 3. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 4. 1270Liswscieklak 15.05.2018

  Tomasz Lis znowu odleciał i pluje jadem. Opętał go Niesiołowski?

  Choć Tomasz Lis systematycznie udowadnia, że ma ogromny problem z opanowaniem emocji i dla własnego dobra powinien już dawno zostać odcięty od internetu (głównie portali społecznościowych), jego bliscy i współpracownicy zdają się tego nie zauważać.

 5. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 6. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 7. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 8. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook