Jedynie prawda jest ciekawa


Arłukowicz zrzucił na Pachciarz odpowiedzialność?

21.12.2013

Agnieszka Pachciarz była tak naprawdę jedyną odważną osobą, która chciała powalczyć o miliony dla pacjentów - mówi portalowi Stefczyk.info poseł Tomasz Latos.

Wszyscy już słyszeli o skandalicznym zachowaniu ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, który - zamiast tłumaczyć się z problemów w służbie zdrowia - na komisji zdrowia postanowił zrzucić odpowiedzialność na opozycję i na niej skupił całkowitą swoją uwagę. "Na komisji nie poznaliśmy prawdziwej przyczyny dymisji Agnieszki Pachciarz. Arłukowicz nie wytłumaczył się także z bałaganu, który narobił przez dwa lata w służbie zdrowia. A zadawaliśmy mnóstwo pytań. Natomiast pan minister nie był na nie łaskaw odpowiedzieć podczas posiedzenia, zobowiązał się, że odpowie na nie pisemnie" - opowiada Stefczykowi.info poseł PiS Tomasz Latos. "Z niecierpliwością będę czekał na te pisemne wyjaśnienia" - dodaje.

Poseł PiS dodaje, że Agnieszka Pachciarz chciała uzyskać z budżetu pieniądze za leczenie osób nieobjętych ubezpieczeniem - do czego państwo zobowiązane jest na mocy ustawy. Agnieszka Pachciarz bez zgody ministra nie może uruchomić prawie 2,2 mln zł niewykorzystanych w mijającym roku przez ministerstwo zdrowia. "Arłukowicz powinien przejmować się pacjentami i ich leczeniem, a nie budżetem, który leży w gestii ministra finansów" - zwraca uwagę Latos. 

""Sprawy, na których polu służba zdrowia odniosła porażkę, czyli np. wprowadzenie systemu eWUŚ nie leżały w gestii prezesa NFZ, ale w gestii ministra zdrowia - a eWUŚ także w gestii ministra cyfryzacji i administracji" - tłumaczy parlamentarzysta. Jego zdaniem Pachciarz stała się zwykłym kozłem ofiarnym. Latos zastanawia się także, czy powinniśmy spodziewać się kolejnych dymisji osób, które "na życzenie min. Arłukowicza wezmą odpowiedzialność za jego błędy".

Poseł PiS odnosi się także to ultimatum premiera, które szef rządu postawił przed ministrem zdrowia. "Liczymy, że Arłukowicz przedstawi jakiś plan. Jednak, nie oszukujmy się, trzy miesiące na uleczenie służby zdrowia to zdecydowanie za mało." Latos przypomina, że PiS złożyło wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia. Poseł PiS liczy jednak na to, że premier się opamięta i "sfinalizuje rekonstrukcję rządu, dymisjonując Bartosza Arłukowicza."

mc

[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook