Jedynie prawda jest ciekawa

Arciszewska-Mielewczyk: Gdzie są polskie służby?

22.09.2011

Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Powiernictwo Polskie: To skandal, że doszło założenia Ruchu Autonomii Mazur. Skandal, że polskie służby nie reagują. Powstał kolejny ruch separatystyczny. Takie działania są bardzo niebezpieczne. W przyszłości mogą skutkować rozbiorami Polski. Walczyliśmy w Polsce o demokrację, samorządy, samorządność, ale wszystko w obrębie Rzeczypospolitej, a nie poza nią.

Na Warmii i Mazurach spotykają się ziomkostwa, niektórzy samorządowcy sprzyjają takim imprezom. One były dofinansowywane, mimo iż na nich np. śpiewa się hymn Prus Wschodnich. Tymczasem Ziomkostw, Związku Wypędzonych, czy mniejszości niemieckiej w Polsce nie można rozpatrywać osobno. Te środowiska się przenikają i wspierają nawzajem. Są coraz silniejsze. Obecna koalicja rządząca nie widzi w tym jednak problemu. Czasami nawet zastanawiam się, kto jest czyim adwokatem.


Ja jednak przestrzegam przed brakiem kontroli nad tymi ruchami. Po to założyłam Powiernictwo Polskie, żeby zainteresować problemem takich ruchów. Od lat widzę jednak ignorancję i arogancję, jesteśmy wyśmiewani, gdy mówimy o zagrożeniach płynących z tych ruchów.


saż


[PAP/Krzysztof Świderski]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook