Jedynie prawda jest ciekawa


Apel woJOWniczki Kukiza: "To szansa dla mediów!"

25.07.2015

"Na polskim dziennikarstwie długim cieniem kładą się doświadczenia komunizmu".

Na polskim dziennikarstwie długim cieniem kładą się doświadczenia komunizmu. Cenzura i jedynie słuszna władza zakazywała wolności pisania. Erupcja wolnościowego pisania w tzw. drugim obiegu w okresie Pierwszej Solidarności wzbudziła nadzieję na wybicie się dziennikarzy na rzeczywistych kreatorów politycznych nurtów. Po 1989 roku Polacy w zadyszce ekonomicznej gonitwy za bardziej kolorowym, dostatniejszym życiem, zaufali politykom i czwartej władzy, że będą gwarantami odzyskanej niepodległości. Nie pomni bolszewizacji, jakiej dokonano na naszych sumieniach zawierzyliśmy partiom i proporcjonalnemu systemowi wyborczemu. A system pozwolił by do polityki szli nie koniecznie najszlachetniejsi, nie koniecznie najmądrzejsi, nie koniecznie uczciwi.

Przez lata pozornej wolności, złego systemu wyborczego zawładnęli Polską beneficjenci okrągłego stołu. Niepokorni dziennikarze tracili pracę – mainstream stał się mierny, bierny i służalczy. Części środowiska połamano kręgosłupy, część nigdy go nie miała… a część polskich dziennikarzy… dalej potrafi pisać dociekliwie, potrafi badać, potrafi oceniać – ale dla tych nie ma posad. Jest internet i czasem praca lokalnego dziennikarza. Czwarta władza w III RP została w dużej mierze stłamszona przez system…

Właśnie do Was Lokalni Dziennikarze zwracam się przed referendum 6 września!

To w Waszych piórach (…klawiaturach) jest władza. Zaangażujcie się w propagowanie Referendum. Mainstream milczy, dziennikarski mainstream boi się … JEDNOMANDATOWYCH OKRĘGÓW WYBORCZYCH!

To Wam drodzy dziennikarze „małych ojczyzn”,

redaktorzy lokalnej prasy będzie dana czwarta władza!

Poseł wybrany przez wspólnotę mieszkańców w jednomandatowych okręgach wyborczych będzie jej reprezentantem. Rolą dziennikarza, lokalnej prasy będzie zaś być tego posła bacznym śledczym, pośredniczącym między wielką polityką a potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców. W tak pojętym dziennikarstwie miejsce będzie dla odważnych i nieugiętych. Wiem, że takich wytrwałych rzemieślników pióra … jest wciąż wielu, szczególnie tych piszących najbiżej swego potencjalnego odbiorcy. 6 września 2015 będzie historyczną datą… Są dwie szanse – albo jako naród prześpimy szansę upodmiotowienia nas jako obywateli, albo wykorzystamy – pójdziemy tłumnie do referendum i powiemy stop partiokracji i za dziesięć, piętnaście lat będziemy mogli spojrzeć w twarz swoim dzieciom, wnukom i powiedzieć TU JEST POLSKA!

Lokalni Dziennikarze wesprzyjcie woJOWników,

propagujcie Referendum,

informujcie, zachęcajcie Polaków do opowiedzenia się za zmianą!

Małgorzata Halber

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook