Jedynie prawda jest ciekawa

Apel senatora Żaryna ws. napaści na Borowskiego

11.05.2017

- To nie politycy PiS są autorytetami dla ludzi pokroju wspomnianego napastnika, a kierownictwo PO - pisze senator PiS prof. Jan Żaryn.

W poszukiwaniu wspólnej definicji gorszego sortu Polaków

Wczorajszy incydent, jakim była próba pobicia Adama Borowskiego podczas uroczystości przed Pałacem Prezydenckim w rocznicę smoleńskiej tragedii z 10 kwietnia 2010 r. , przez przedstawiciela ugrupowania, które jawnie sprzymierza się z opozycją polityczną w polskim parlamencie, wymaga z Państwa strony stanowczej reakcji.

Postawa środowiska Obywateli RP i konkretnego człowieka, który śmiał przeszkadzać w przeżywaniu rocznicy tragedii smoleńskiej a także uderzył byłego opozycjonistę i znanego działacza społecznego środowisk patriotycznych, wpisuje się jednoznacznie – tak z punktu widzenia prawa stanowionego, jak i przede wszystkim moralnego, opartego na polskiej tradycji katolickiej - w definicję ludzi gorszego sortu, których zachowania należy jednoznacznie i publicznie potępiać.

Tak się jednak składa, że to nie politycy Prawa i Sprawiedliwości są autorytetami dla ludzi pokroju wspomnianego napastnika, a kierownictwo Platformy Obywatelskiej – co stwierdzam ze smutkiem, ale bez zadziwienia. Stąd apeluję do Państwa, byście dali jednoznaczny sygnał swojemu elektoratowi, że odcinacie się od działań, które eskalowane przez takich ludzi jak prowokatorzy z formacji Obywatele RP, mogą doprowadzić ponownie do rozlewu krwi.

Brak reakcji z Państwa strony musi być odczytywany przez nasze środowisko nie tylko jako dowód zaniechania, ale de facto jako akt przyzwolenia na eskalację nienawiści, skrajnego chamstwa i promocję postaw odbiegających od standów życia wspólnotowego, wykluczających dialog.

Z wyrazami szacunku

Prof. Jan Żaryn, senator RP Prawa i Sprawiedliwości

[fot. youtube.com TV Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook