Jedynie prawda jest ciekawa


Apel: Mogą być manifestacje przeciw CETA

25.09.2016

Poseł Kukiz'15 ostrzega przed przyjęciem umowy CETA.

„Stronie KOD-u nie zależy na dialogu, tylko na tym, by dokuczyć partii rządzącej. A dla nas Polska powinna być najważniejsza” – mówił Patryk Jaki w programie „Kawa na Ławę” w TVN24.

Rafał Trzaskowski z PO przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość deprecjonuje działania Komitetu Obrony Demokracji.

„Nie rozumiem strategii PiS deprecjonowania wszystkiego co dzieje się na ulicy. Nie uda się wam przylepić partyjnej łatki KOD. Próbujecie przy pomocy reżimowej telewizji zdeprecjonować te manifestacje. Zdenerwowania na to co robi PiS jest coraz więcej” – powiedział.

Adam Szłapka z Nowoczesnej tłumaczył słaby wynik frekwencyjny sobotniej manifestacji KOD.

„Ten protest nie był tak mocno promowany. Było kilkanaście tysięcy ludzi i myślę, że to sporo” – powiedział.

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta przypomniał, że marsz KOD nie jest imprezą bezpartyjną, jak próbują przekonywać przedstawiciele opozycji.

„Każdy ma prawo wyjść na ulice i manifestować swoje poglądy. W oczy rzuca się, że jest tam wielu polityków PO i Nowoczesnej. Trudno mówić, że nie ma to nic wspólnego z partiami” – powiedział i przypomniał zachowanie sympatyków KOD podczas wizyty prezydenta Dudy w USA.

„W trakcie wizyty w USA, która była ogromnym sukcesem, prezydent spotykał się z Polonią, z tysiącami ludzi. A kilka osób zachowało się w niewłaściwy sposób wobec głowy państwa i to jest retoryka części opozycji, która nie pogodziła się z porażką w wyborach” – mówił.

Piotr Apel z Kukiz'15 przypomniał, że jego klub chciał walczyć z sitwami w Polsce.

„Jako jedyni przedstawiliśmy projekt ustawy antysitwowej, by naprawić sytuacje w spółkach Skarbu Państwa. Proponujemy likwidację gabinetów politycznych” – powiedział i odniósł się do sprawy CETA.

„Nie wykluczam, że pojawią się demonstracje przeciw wprowadzeniu CET-y, bo to zagrożenie dla polskich rolników i polskich przedsiębiorców” – stwierdził.

Patryk Jaki mówił o straszeniu PiS-em przez Platformę.

„PO do dzisiaj mówi, że jej program jest taki, że PiS jest zły. Dużym problemem Polski było to, że była grupka beneficjentów i grupa wykluczonych. Dzięki programowi 500+ ci wykluczeni mogli pojechać pierwszy raz nad morze” – powiedział.

Skomentował również wywiad prof. Rzeplińskiego dla „Gazety Wyborczej”.

„Nie wiem czy pan Rzepliński chce się zająć polityką po zakończeniu kadencji. A wszystko wskazuje, że swoją kadencję zakończy porażką, nie sukcesem. To on był współautorem ustawy, od której wszystko się zaczęło” – powiedział.

Do tego wywiadu odniósł się również minister Mucha.

„Mnie tego rodzaju język prezes Trybunału Konstytucyjnego ogromnie zasmuca. Takie słowa powinny być potępione” – powiedział.

Patryk Jaki przypomniał też wpadkę partii Ryszarda Petru, która straciła państwową dotację.

„Paweł Szałamacha może i ma swoje wady, ale potrafiłby wypełnić prosty PIT i nie stracić dotacji” – powiedział.

Rafał Trzaskowski odniósł się do słów wypowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance.

„Skończył się czas bankietowania, niech się wreszcie wezmą do pracy. Zdali sobie sprawę, że nie ma pieniędzy. Wskaźniki są dobre, bo poprzez ostatnie osiem lat gospodarka była w dobrej sytuacji. Za rok czy dwa będziecie mieli tragiczne wskaźniki” – powiedział.

Piotr Apel przypomniał o odrzuceniu przez Sejm ustawy, która miała pomóc osobom zajmującymi się dziećmi niepełnosprawnymi.

„Gdy była glosowana sprawa aborcji, głosowano też nad ustawą pomagającą ludziom wychowującym dzieci niepełnosprawne umysłowo. Ręka w rękę Nowoczesna z PiS-em odrzuciła projekt, który miał tym ludziom pomóc. Z jednej strony nośny temat rozgrywa się politycznie, budując sztuczny podział. A jeśli chodzi o realną pomoc dla tych, którzy nie chcą pozbawiać praw obywatelskich swoich dzieci, odrzucono w pierwszym czytaniu projekt tej ustawy” – powiedział poseł Kukiz'15.

Mly/TVN 24

fot. [TVP.info/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook