Jedynie prawda jest ciekawa


Apel: Mogą być manifestacje przeciw CETA

25.09.2016

Poseł Kukiz'15 ostrzega przed przyjęciem umowy CETA.

„Stronie KOD-u nie zależy na dialogu, tylko na tym, by dokuczyć partii rządzącej. A dla nas Polska powinna być najważniejsza” – mówił Patryk Jaki w programie „Kawa na Ławę” w TVN24.

Rafał Trzaskowski z PO przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość deprecjonuje działania Komitetu Obrony Demokracji.

„Nie rozumiem strategii PiS deprecjonowania wszystkiego co dzieje się na ulicy. Nie uda się wam przylepić partyjnej łatki KOD. Próbujecie przy pomocy reżimowej telewizji zdeprecjonować te manifestacje. Zdenerwowania na to co robi PiS jest coraz więcej” – powiedział.

Adam Szłapka z Nowoczesnej tłumaczył słaby wynik frekwencyjny sobotniej manifestacji KOD.

„Ten protest nie był tak mocno promowany. Było kilkanaście tysięcy ludzi i myślę, że to sporo” – powiedział.

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta przypomniał, że marsz KOD nie jest imprezą bezpartyjną, jak próbują przekonywać przedstawiciele opozycji.

„Każdy ma prawo wyjść na ulice i manifestować swoje poglądy. W oczy rzuca się, że jest tam wielu polityków PO i Nowoczesnej. Trudno mówić, że nie ma to nic wspólnego z partiami” – powiedział i przypomniał zachowanie sympatyków KOD podczas wizyty prezydenta Dudy w USA.

„W trakcie wizyty w USA, która była ogromnym sukcesem, prezydent spotykał się z Polonią, z tysiącami ludzi. A kilka osób zachowało się w niewłaściwy sposób wobec głowy państwa i to jest retoryka części opozycji, która nie pogodziła się z porażką w wyborach” – mówił.

Piotr Apel z Kukiz'15 przypomniał, że jego klub chciał walczyć z sitwami w Polsce.

„Jako jedyni przedstawiliśmy projekt ustawy antysitwowej, by naprawić sytuacje w spółkach Skarbu Państwa. Proponujemy likwidację gabinetów politycznych” – powiedział i odniósł się do sprawy CETA.

„Nie wykluczam, że pojawią się demonstracje przeciw wprowadzeniu CET-y, bo to zagrożenie dla polskich rolników i polskich przedsiębiorców” – stwierdził.

Patryk Jaki mówił o straszeniu PiS-em przez Platformę.

„PO do dzisiaj mówi, że jej program jest taki, że PiS jest zły. Dużym problemem Polski było to, że była grupka beneficjentów i grupa wykluczonych. Dzięki programowi 500+ ci wykluczeni mogli pojechać pierwszy raz nad morze” – powiedział.

Skomentował również wywiad prof. Rzeplińskiego dla „Gazety Wyborczej”.

„Nie wiem czy pan Rzepliński chce się zająć polityką po zakończeniu kadencji. A wszystko wskazuje, że swoją kadencję zakończy porażką, nie sukcesem. To on był współautorem ustawy, od której wszystko się zaczęło” – powiedział.

Do tego wywiadu odniósł się również minister Mucha.

„Mnie tego rodzaju język prezes Trybunału Konstytucyjnego ogromnie zasmuca. Takie słowa powinny być potępione” – powiedział.

Patryk Jaki przypomniał też wpadkę partii Ryszarda Petru, która straciła państwową dotację.

„Paweł Szałamacha może i ma swoje wady, ale potrafiłby wypełnić prosty PIT i nie stracić dotacji” – powiedział.

Rafał Trzaskowski odniósł się do słów wypowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance.

„Skończył się czas bankietowania, niech się wreszcie wezmą do pracy. Zdali sobie sprawę, że nie ma pieniędzy. Wskaźniki są dobre, bo poprzez ostatnie osiem lat gospodarka była w dobrej sytuacji. Za rok czy dwa będziecie mieli tragiczne wskaźniki” – powiedział.

Piotr Apel przypomniał o odrzuceniu przez Sejm ustawy, która miała pomóc osobom zajmującymi się dziećmi niepełnosprawnymi.

„Gdy była glosowana sprawa aborcji, głosowano też nad ustawą pomagającą ludziom wychowującym dzieci niepełnosprawne umysłowo. Ręka w rękę Nowoczesna z PiS-em odrzuciła projekt, który miał tym ludziom pomóc. Z jednej strony nośny temat rozgrywa się politycznie, budując sztuczny podział. A jeśli chodzi o realną pomoc dla tych, którzy nie chcą pozbawiać praw obywatelskich swoich dzieci, odrzucono w pierwszym czytaniu projekt tej ustawy” – powiedział poseł Kukiz'15.

Mly/TVN 24

fot. [TVP.info/wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook