Jedynie prawda jest ciekawa


Antypisowska przewidywalność Niesiołowskiego

01.12.2011

Platforma Obywatelska przeżywa w ostatnim czasie wyraźną odnowę duchową. Główna linia argumentacji, jaką przyjmują posłowie PO, sprzeciwiając się wnioskowi PiS o wprowadzeniu kary śmierci, opiera się na autorytecie Kościoła i argumentach wiary. Ci sami, którzy jeszcze niedawno przekonywali do zliberalizowania ustawy aborcyjnej, dziś powołują się na świętość życia.

Posłowie Platformy prześcigają się w zarzucaniu Prawu i Sprawiedliwości odstępstwa od wiary. Stefan Niesiołowski wysuwa się w tej sprawie na zdecydowaną czołówkę. W dzisiejszej rozmowie na antenie Radia ZET pogromił nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale i przewodniczącego Episkopatu Polski.

Biskup jest krętacz – mówił Niesiołowski, krytykując wypowiedź abp. Józefa Michalika, w której wyjaśniał stanowisko Kościoła ws. kary śmierci:

- Jeśli ktoś jest notorycznym przestępcą i nie ma możliwości ograniczenia go oraz nadziei na poprawę, na przykład w sytuacji, kiedy państwo jest słabe, albo nie można go odseparować - to wtedy trzeba chronić życie innych - mówił abp Michalik. - To wychodzi z tej racji, a nie z tej, że są wyjątki od zasady ("nie zabijaj"). Zasada jest ta sama: bo musimy chronić życie tych małych, młodych, niepełnoletnich czy innych, któremu ten właśnie, wielokrotny przestępca pokazał, że zagraża.

Niesiołowski, powołując się na stanowisko głowy Kościoła przypominał, że Benedykt XVI podobnie jak jego wielki poprzednik, wypowiedzieli się kilkakrotnie jednoznacznie przeciwko karze śmierci, nie ma tu żadnych wątpliwości.

Zarzucił też arcybiskupowi, że nie zna Pisma Św.
- Delikatnie mówiąc, biskup Michalik nie przeczytał tego fragmentu Pisma Świętego, gdzie jest napisane "oby mowa wasza była tak tak, nie nie, a co nadto jest, od złego pochodzi" – grzmiał poseł.

Jako główny krzewiciel polityki miłości, Niesiołowski powoływał się na ewangeliczne zasady i z właściwym sobie obłędem apelował o ich przywrócenie.

- PiS jest wielokrotnie przeciwko, nie tylko Benedyktowi XVI, ale nauce ewangelii. Ewangelia opiera się na miłości i na prawdzie, a PiS kłamie i żeby dorwać się do władzy zrobi wszystko i powie wszystko. Urządzają te spektakle nienawiści z wykorzystaniem, pomiataniem i szarganiem krzyża, te tzw. miesięcznice, gdzie bije się i ubliża ludziom, którzy mają inne poglądy. To nie ma nic wspólnego z katolicyzmem - sączył przez zęby Niesiołowski, próbując wzbudzić wrażenie, że zależy mu na przedmiotowym sporze. Być może liczy na to, że Polacy nie pamiętają już jego bezwzględnych deklaracji o podjęciu zadania wyeliminowania PiS z przestrzeni społeczno-politycznej.

- I jako polski patriota, i człowiek, który przez całe życie walczył o Polskę, ja dziś przede wszystkim muszę bronić Polski przed tą koszmarną PiS-owską recydywą - snuł na łamach „Rzeczpospolitej”. Kroki Niesiołowskiego są niezwykle przewidywalne. Bez względu na treść podejmowanej sprawy, zawsze będą deptać decyzje Jarosława Kaczyńskiego. Wpadając w niekontrolowany szał zwalczania PiS, Niesiołowski nie potrafi panować nad spójnością własnych poglądów. Wartości ewangeliczne, na które usilnie powołuje się poseł, nie stanowią dla niego żadnego materiału do rozważań w wielu innych sytuacjach. Nie brał ich pod uwagę choćby wtedy, gdy krytykował Jarosława Kaczyńskiego za przeciwstawianie się aborcji:

PiS chce kazać kobietom rodzić dzieci, o których wiadomo, że są kalekie? To coś nieprawdopodobnego! Miałem wujka inwalidę, wiem, jak wyglądają takie sytuacje w życiu.

Przekonania widać najprzejrzyściej w działaniach. Dzisiejsze głosowanie za zatrzymaniem Wandy Nowickiej na stanowisku wicemarszałka odsłania prawdziwe intencje posłów Platformy Obywatelskiej.  Argumenty religijne PO to jedynie antypisowska amunicja, dymna zasłona, odwracająca naszą uwagę od rozgrywanych na  jej obrzeżach interesów. Ktoś najwyraźniej liczy, że damy się jej zwieść. Oby się mylił.

Marzena Nykiel

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook