Jedynie prawda jest ciekawa


Antypisowska przewidywalność Niesiołowskiego

01.12.2011

Platforma Obywatelska przeżywa w ostatnim czasie wyraźną odnowę duchową. Główna linia argumentacji, jaką przyjmują posłowie PO, sprzeciwiając się wnioskowi PiS o wprowadzeniu kary śmierci, opiera się na autorytecie Kościoła i argumentach wiary. Ci sami, którzy jeszcze niedawno przekonywali do zliberalizowania ustawy aborcyjnej, dziś powołują się na świętość życia.

Posłowie Platformy prześcigają się w zarzucaniu Prawu i Sprawiedliwości odstępstwa od wiary. Stefan Niesiołowski wysuwa się w tej sprawie na zdecydowaną czołówkę. W dzisiejszej rozmowie na antenie Radia ZET pogromił nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale i przewodniczącego Episkopatu Polski.

Biskup jest krętacz – mówił Niesiołowski, krytykując wypowiedź abp. Józefa Michalika, w której wyjaśniał stanowisko Kościoła ws. kary śmierci:

- Jeśli ktoś jest notorycznym przestępcą i nie ma możliwości ograniczenia go oraz nadziei na poprawę, na przykład w sytuacji, kiedy państwo jest słabe, albo nie można go odseparować - to wtedy trzeba chronić życie innych - mówił abp Michalik. - To wychodzi z tej racji, a nie z tej, że są wyjątki od zasady ("nie zabijaj"). Zasada jest ta sama: bo musimy chronić życie tych małych, młodych, niepełnoletnich czy innych, któremu ten właśnie, wielokrotny przestępca pokazał, że zagraża.

Niesiołowski, powołując się na stanowisko głowy Kościoła przypominał, że Benedykt XVI podobnie jak jego wielki poprzednik, wypowiedzieli się kilkakrotnie jednoznacznie przeciwko karze śmierci, nie ma tu żadnych wątpliwości.

Zarzucił też arcybiskupowi, że nie zna Pisma Św.
- Delikatnie mówiąc, biskup Michalik nie przeczytał tego fragmentu Pisma Świętego, gdzie jest napisane "oby mowa wasza była tak tak, nie nie, a co nadto jest, od złego pochodzi" – grzmiał poseł.

Jako główny krzewiciel polityki miłości, Niesiołowski powoływał się na ewangeliczne zasady i z właściwym sobie obłędem apelował o ich przywrócenie.

- PiS jest wielokrotnie przeciwko, nie tylko Benedyktowi XVI, ale nauce ewangelii. Ewangelia opiera się na miłości i na prawdzie, a PiS kłamie i żeby dorwać się do władzy zrobi wszystko i powie wszystko. Urządzają te spektakle nienawiści z wykorzystaniem, pomiataniem i szarganiem krzyża, te tzw. miesięcznice, gdzie bije się i ubliża ludziom, którzy mają inne poglądy. To nie ma nic wspólnego z katolicyzmem - sączył przez zęby Niesiołowski, próbując wzbudzić wrażenie, że zależy mu na przedmiotowym sporze. Być może liczy na to, że Polacy nie pamiętają już jego bezwzględnych deklaracji o podjęciu zadania wyeliminowania PiS z przestrzeni społeczno-politycznej.

- I jako polski patriota, i człowiek, który przez całe życie walczył o Polskę, ja dziś przede wszystkim muszę bronić Polski przed tą koszmarną PiS-owską recydywą - snuł na łamach „Rzeczpospolitej”. Kroki Niesiołowskiego są niezwykle przewidywalne. Bez względu na treść podejmowanej sprawy, zawsze będą deptać decyzje Jarosława Kaczyńskiego. Wpadając w niekontrolowany szał zwalczania PiS, Niesiołowski nie potrafi panować nad spójnością własnych poglądów. Wartości ewangeliczne, na które usilnie powołuje się poseł, nie stanowią dla niego żadnego materiału do rozważań w wielu innych sytuacjach. Nie brał ich pod uwagę choćby wtedy, gdy krytykował Jarosława Kaczyńskiego za przeciwstawianie się aborcji:

PiS chce kazać kobietom rodzić dzieci, o których wiadomo, że są kalekie? To coś nieprawdopodobnego! Miałem wujka inwalidę, wiem, jak wyglądają takie sytuacje w życiu.

Przekonania widać najprzejrzyściej w działaniach. Dzisiejsze głosowanie za zatrzymaniem Wandy Nowickiej na stanowisku wicemarszałka odsłania prawdziwe intencje posłów Platformy Obywatelskiej.  Argumenty religijne PO to jedynie antypisowska amunicja, dymna zasłona, odwracająca naszą uwagę od rozgrywanych na  jej obrzeżach interesów. Ktoś najwyraźniej liczy, że damy się jej zwieść. Oby się mylił.

Marzena Nykiel

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook