Jedynie prawda jest ciekawa


(Anty)autorytety

27.11.2013

Bertrand de Jouvenel stwierdził, że „autorytet to zdolność pozyskiwania przyzwolenia innych”. Na próbnej maturze z języka polskiego jednym z dwóch tematów była analiza eseju stalinowskiego zbrodniarza mjr. Zygmunta Baumana, pt. "Wielozadaniowi".

Słuszne są głosy protestu, które wyrażają swój sprzeciw dla zakamuflowanej próby zasiania w głowach młodego pokolenia Polaków ukrytej tezy o moralnej dopuszczalności promowania totalitarnych zbrodniarzy na podstawie ich rzekomych osiągnięć naukowych. W sprawie Zygmunta Baumana powiedziano już w zasadzie wszystko.

Niedawno warszawski sąd garnizonowy zapewnił bezkarność ostatniemu naczelnemu prokuratorowi wojskowemu PRL Henrykowi Kostrzewie. Zgromadzeni na sali weterani opozycji antykomunistycznej obrzucili sąd „srebrnikami” w „nagrodę” za kpiny z art. 2 i 19 Konstytucji RP.

Okazuje się, że komunistyczni siepacze są nawet wykładowcami wyższych uczelni. Czasem słychać głosy, że w pewnych warunkach - przy założeniu, że Goebbels przeżyłby wojnę - to według obecnych standardów moralnych promowanych przez media „mętnego nurtu” wobec totalitarnych dygnitarzy ... mógłby on uchodzić za autorytet w kwestii medioznawstwa swoich czasów.

W sieci Internet można znaleźć informację, że jeden z poprzedników Henryka Kostrzewy - gen. LWP Lucjan Czubiński - z powodzeniem bryluje na salonach niektórych wyższych uczelni. Zatrudnianie i promowanie Czubińskiego w murach akademickich jest zaskakujące i wymaga publicznego potępienia. Generałem Czubińskim powinien zająć się prokurator za osobisty wkład w  ukrywanie zbrodni dokonanych przez komunistów co najmniej w latach 1970-81.

W roku 1971 wyżej wspomniany był członkiem tzw. „Komisji Kruczka” powołanej przez Biuro Polityczne KC PZPR w celu wyjaśnienia odpowiedzialności za użycie broni wobec manifestantów podczas tzw. wydarzeń grudniowych z 1970. W wyniku prac komisji nikt nie poniósł jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej.

W 1976 roku, po wydarzeniach w Radomiu i Ursusie zapewniał na forum Sejmu PRL, że nigdzie nie doszło do bicia protestujących a funkcjonariusze MO zachowywali się zgodnie z prawem - co było ewidentnym kłamstwem.

Powszechny rozgłos przyniosło Czubińskiemu wyniesienie w 1981 przez pracownika Prokuratury Generalnej PRL tzw. „tajnej instrukcji prokuratora Czubińskiego”, czyli „Uwag o dotychczasowych zasadach ścigania uczestników nielegalnej działalności antysocjalistycznej”, w których Czubiński pouczał prokuratorów, jakie przepisy kodeksu karnego należy wykorzystywać (a wręcz naginać) do walki z opozycją. Konsekwencją ujawnienia instrukcji (wobec fali krytyki) było przesunięcie Czubińskiego z Prokuratury do MSW, gdzie jako dyrektor generalny nadzorował wojska resortu (Nadwiślańskie Jednostki Wojskowe MSW, Wojska Ochrony Pogranicza i Biuro Ochrony Rządu).

W swoich pamiętnikach Mieczysław Rakowski – partyjny towarzysz capo di tutti capi prokuratury wojskowej i prokurator generalny PRL (1968 – 1981) - następująco wypowiada się o Czubińskim: „Kilka dni temu prokurator generalny PRL, Czubiński, pokorny sługa kierownictwa KC, po raz drugi wystąpił na posiedzeniu Komisji Wymiaru Sprawiedliwości i ponownie powrócił do zajść w Radomiu i Ursusie. Również i tym razem zaprzeczył faktom. Oświadczył, ze MO zachowywała się bardzo powściągliwie i ze w śledztwie nie doszło do naruszeń praworządności. Jest to oczywista nieprawda”. (M.F. Rakowski, Dzienniki Polityczne 1976–1978, Wydawnictwo ISKRY, Warszawa 2002, s. 160). „Generał Czubiński, o którego intelekcie zmilczę, użył na BP słów następujących: Komisja ds. przestrzegania praworządności wiernie wykonywała polecenia partii. A mnie się w tym momencie przypomniał Kadar, który mówił, że zadaniem SB jest stanie (o ile dobrze pamiętam) na straży praworządności określanej przez Konstytucję, a nie poleceń partii. Odzywka Czubińskiego nie jest błahą sprawą. To priwyczka, to dowód, że aparaty myślą po swojemu, po staremu”. (M.F. Rakowski, Dzienniki Polityczne 1984–1986, Wydawnictwo ISKRY, Warszawa 2005, s. 305–306).

Zamiast autentycznych autorytetów dla młodego pokolenia Polaków tworzy się jakieś ich namiastki z osób, które są, były i będą skompromitowane swoim osobistym i czynnym wsparciem dla systemu totalitarnego. Trzeba się temu jasno przeciwstawić!

Adam Słomka, Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI, poseł na Sejm RP (1991-2001)

[FOTO: youtube.pl]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook