Jedynie prawda jest ciekawa


Anna Maria Anders: Jestem córką generała, ja się nie dam

20.09.2015

„Mam o wiele więcej znajomych w Platformie. Kiedy dowiedzieli się o moim włączeniu się w kampanię wyborczą PiS nie byli zadowoleni. Ale program PiS teraz najbardziej mi pasuje” - podkreśla Anna Maria Anders, która wystartuje do Senatu z listy tej partii i zaraz potem dodaje, że jej decyzja najpierw zdziwiła, a potem zdenerwowała polityków PO w Warszawie, choć z ich strony nigdy nie padła propozycja startu w wyborach.

Anders wyjaśnia także, że była związana ze środowiskiem Platformy głównie za sprawą fundacji im. gen Andersa, w której zarządzie zasiada Lidia Krajewska, posłanka PO, a w radzie fundacji, były europoseł PO, Paweł Zalewski.

Jak jednak podkreśla, ideowo bliższa jest PiS, a przekonał ją Prezydent Andrzej Duda.

- Właściwie przekonał mnie prezydent Duda. Byłam zaproszona na inaugurację. Słyszałam jego wystąpienie i (...) mogłam się podpisać pod jego programem na sto procent. No, może poza tym jednym komentarzem, który był taki kontrowersyjny - o głodnych dzieciach. Ja nie wiem, czy są głodne dzieci, to jest coś, czego ja muszę się dowiedzieć, zbadać - podkreśliła na jednym ze spotkań z wyborcami Anna Maria Anders.

Kandydatka PiS wyjaśnia, że jej start z listy PiS spotkał się z ostrym komentarzem ze strony  Platformy.

- Powiedzieli mi: „Mamy fantastyczną kandydatkę, ty nie wygrasz.” A ja nie bardzo lubię jak ktoś mi mówi, że nie wygram. Także ja jestem bardzo uparta - dodaje Anders i zaznacz, że jest przygotowana na takie komentarze.

- Kiedy decydowałam się na politykę kombatanci mówili mi: „Pani Anno, pani musi uważać bo ten polityczny świat jest taki niebezpieczny.” Ale ja jestem córką generała, wdową po pułkowniku i matką porucznika i mimo, że boli mnie kiedy, ktoś mówi o mnie niesprawiedliwie, ale ja walczę o moje przekonania, o moje idee, ja się nie dam - podkreśla i dodaje, że choć polityka jest bardzo brutalna to ona się nie boi, bo zawsze mówi to co myśli.

Z kolei odnosząc się do przyjmowania uchodźców do Polski, odpowiada: „przyjmować, ale przede wszystkim chrześcijan”.

I dodaje: "Polska ma tyle swoich obywateli w różnych krajach jak Uzbekistan czy Kazachstan i dlatego, że ja postanowiłam stworzyć fundację by sprowadzać młodych ludzi do kraju. Uważam, że pierwszy obowiązek Polski to jest zająć się tymi Polakami, którzy są w tych krajach. Po drugie, jest także taka obawa, że wśród tych ludzi mogą być terroryści."

Jednocześnie podkreśla ona, że jako senator chce pomagać Polonii, promować Polskę za granicą, a przede wszystkim opowiadać o „prawdziwej polskiej historii”.

- Jestem osobą międzynarodową. Mówię sześcioma językami i wydaje mi się, że mogłabym Polsce pomóc. Chce jeździć do innych krajów i mówić, jaka Polska jest - mówi kandydatka PiS.

TVN24/mmil

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook