Jedynie prawda jest ciekawa


Andżelika Przybek: Niezwykły świat na wyciągnięcie ręki

05.06.2014

„Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin.”

Wakacje za pasem a plany urlopowe w rozsypce. Zwłaszcza jeśli musimy zorganizować wyjazd pod kątem najmłodszych członków rodziny. Tu, w zależności od budżetu, mamy spore możliwości, zarówno w kraju jak i za granicą. Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin, która przenosi uczestników wyprawy w niezwykły świat.

W Polsce polecam odwiedzić parki dinozaurów. Wielkie, często ruchome stworzenia będą nie lada atrakcją bez względu na wiek.

Jeden z nich znajduje się w Łebie. Tam, obok ogromnych dinozaurów w skali 1:1, można zwiedzić zamek strachu oraz odbyć podróż do bajlandii. W niej bohaterowie ukochanych kreskówek, dzięki technologii 3D, będą na wyciągnięcie ręki. Do tego skorzystamy z pojazdów Flinstonów i wielu innych atrakcji.

Innym ciekawym parkiem jest Dinopark w Malborku, który na swojej ścieżce edukacyjnej posiada około czterdziestu ruchomych dinozaurów. Eksponaty te wydają dźwięki, ruszają głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem, imitując oddychanie.

- Widziałem park dinozaurów, był super. Wielkie stwory, które się ruszały i warczały. Raz nawet się przestraszyłem - opowiadał sześcioletni Bartek z Gdańska.

Zatorland to również niezwykłe miejsce, w którym znajdziemy kilka parków jednocześnie. Tu obok parku dinozaurów będziemy mogli odbyć podróż po mitologicznej krainie. Park Mitologii umiejscowiony jest na wodzie. To jedyne takie miejsce w Polsce. Obejrzymy w nim odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Zobaczymy rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejdziemy do wnętrza konia trojańskiego, a nawet możemy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura. Mocną atrakcję stanowią latający Dedal i Ikar. Później możemy zwiedzić park wodnych stworzeń, w którym zobaczymy naturalnej wielkości makiety morskich okazów, w tym ryb, gadów i ssaków. Następny z parków, to wielkie figury owadów wzbogacone o wystawę wypreparowanych okazów owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego świata. A kiedy przegapimy sezon letni zawsze można wybrać się tam zimą, do krainy Świętego Mikołaja, oświetlonej tysiącami światełek. Wszystko to w Zatorze (Małopolska).

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie to nieodzowny świat Koziołka Matołka. Tu zwiedzimy interaktywną wystawę „Bajkowy świat”, odbędziemy przechadzkę po ogrodzie smaku, zapachu, albo weźmiemy udział w jednej z licznie organizowanych imprez dla dzieci.

Miłośnicy bajek również znajdą coś dla siebie w Parku Bajek w Karpaczu. Tam wśród leśnych ścieżek można odkryć bajkowe chatki, a każda z nich opowie nam inną historię. Jednocześnie można podziwiać w nich ruchome inscenizacje.

Dla zwolenników wodnych wariacji znalazłam mocno polecany park wodny w Łodzi. To jeden z największych parków wodnych w Polsce. Posiada palmiarnię i oranżerię, dzięki czemu można tu poczuć się jak w egzotycznym miejscu. Wewnątrz aquaparku znajdują się cztery baseny, w tym jeden z falą. Oczywiście, jest tu również brodzik dla dzieci, jacuzzi i  zjeżdżalnie wodne, z czego dwie znajdują się w środku. Natomiast dwie znajdujące się pod gołym niebem należą do  najdłuższych w Polsce, mierzą 130 i 146 metrów długości.

Pozostaje tylko spakować odpowiednie stroje, zabrać prowiant, garść pieniędzy i wyruszyć na  zwariowaną wyprawę z bajkową nutą w tle. Proszę mi wierzyć, nie tylko dzieci muszą się dobrze bawić podczas takich wojaży. Magiczny świat należy się każdemu, bez względu na wiek, a w towarzystwie najmłodszych możemy śmiało dać ponieść się fantazji.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Andżelika Przybek

[fot. zatorland.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook