Jedynie prawda jest ciekawa

Andżelika Przybek: Niezwykły świat na wyciągnięcie ręki

05.06.2014

„Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin.”

Wakacje za pasem a plany urlopowe w rozsypce. Zwłaszcza jeśli musimy zorganizować wyjazd pod kątem najmłodszych członków rodziny. Tu, w zależności od budżetu, mamy spore możliwości, zarówno w kraju jak i za granicą. Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin, która przenosi uczestników wyprawy w niezwykły świat.

W Polsce polecam odwiedzić parki dinozaurów. Wielkie, często ruchome stworzenia będą nie lada atrakcją bez względu na wiek.

Jeden z nich znajduje się w Łebie. Tam, obok ogromnych dinozaurów w skali 1:1, można zwiedzić zamek strachu oraz odbyć podróż do bajlandii. W niej bohaterowie ukochanych kreskówek, dzięki technologii 3D, będą na wyciągnięcie ręki. Do tego skorzystamy z pojazdów Flinstonów i wielu innych atrakcji.

Innym ciekawym parkiem jest Dinopark w Malborku, który na swojej ścieżce edukacyjnej posiada około czterdziestu ruchomych dinozaurów. Eksponaty te wydają dźwięki, ruszają głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem, imitując oddychanie.

- Widziałem park dinozaurów, był super. Wielkie stwory, które się ruszały i warczały. Raz nawet się przestraszyłem - opowiadał sześcioletni Bartek z Gdańska.

Zatorland to również niezwykłe miejsce, w którym znajdziemy kilka parków jednocześnie. Tu obok parku dinozaurów będziemy mogli odbyć podróż po mitologicznej krainie. Park Mitologii umiejscowiony jest na wodzie. To jedyne takie miejsce w Polsce. Obejrzymy w nim odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Zobaczymy rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejdziemy do wnętrza konia trojańskiego, a nawet możemy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura. Mocną atrakcję stanowią latający Dedal i Ikar. Później możemy zwiedzić park wodnych stworzeń, w którym zobaczymy naturalnej wielkości makiety morskich okazów, w tym ryb, gadów i ssaków. Następny z parków, to wielkie figury owadów wzbogacone o wystawę wypreparowanych okazów owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego świata. A kiedy przegapimy sezon letni zawsze można wybrać się tam zimą, do krainy Świętego Mikołaja, oświetlonej tysiącami światełek. Wszystko to w Zatorze (Małopolska).

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie to nieodzowny świat Koziołka Matołka. Tu zwiedzimy interaktywną wystawę „Bajkowy świat”, odbędziemy przechadzkę po ogrodzie smaku, zapachu, albo weźmiemy udział w jednej z licznie organizowanych imprez dla dzieci.

Miłośnicy bajek również znajdą coś dla siebie w Parku Bajek w Karpaczu. Tam wśród leśnych ścieżek można odkryć bajkowe chatki, a każda z nich opowie nam inną historię. Jednocześnie można podziwiać w nich ruchome inscenizacje.

Dla zwolenników wodnych wariacji znalazłam mocno polecany park wodny w Łodzi. To jeden z największych parków wodnych w Polsce. Posiada palmiarnię i oranżerię, dzięki czemu można tu poczuć się jak w egzotycznym miejscu. Wewnątrz aquaparku znajdują się cztery baseny, w tym jeden z falą. Oczywiście, jest tu również brodzik dla dzieci, jacuzzi i  zjeżdżalnie wodne, z czego dwie znajdują się w środku. Natomiast dwie znajdujące się pod gołym niebem należą do  najdłuższych w Polsce, mierzą 130 i 146 metrów długości.

Pozostaje tylko spakować odpowiednie stroje, zabrać prowiant, garść pieniędzy i wyruszyć na  zwariowaną wyprawę z bajkową nutą w tle. Proszę mi wierzyć, nie tylko dzieci muszą się dobrze bawić podczas takich wojaży. Magiczny świat należy się każdemu, bez względu na wiek, a w towarzystwie najmłodszych możemy śmiało dać ponieść się fantazji.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Andżelika Przybek

[fot. zatorland.pl]

Warto poczytać

 1. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 2. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 3. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 4. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 5. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 6. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 7. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook