Jedynie prawda jest ciekawa

Andżelika Przybek: Niezwykły świat na wyciągnięcie ręki

05.06.2014

„Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin.”

Wakacje za pasem a plany urlopowe w rozsypce. Zwłaszcza jeśli musimy zorganizować wyjazd pod kątem najmłodszych członków rodziny. Tu, w zależności od budżetu, mamy spore możliwości, zarówno w kraju jak i za granicą. Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin, która przenosi uczestników wyprawy w niezwykły świat.

W Polsce polecam odwiedzić parki dinozaurów. Wielkie, często ruchome stworzenia będą nie lada atrakcją bez względu na wiek.

Jeden z nich znajduje się w Łebie. Tam, obok ogromnych dinozaurów w skali 1:1, można zwiedzić zamek strachu oraz odbyć podróż do bajlandii. W niej bohaterowie ukochanych kreskówek, dzięki technologii 3D, będą na wyciągnięcie ręki. Do tego skorzystamy z pojazdów Flinstonów i wielu innych atrakcji.

Innym ciekawym parkiem jest Dinopark w Malborku, który na swojej ścieżce edukacyjnej posiada około czterdziestu ruchomych dinozaurów. Eksponaty te wydają dźwięki, ruszają głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem, imitując oddychanie.

- Widziałem park dinozaurów, był super. Wielkie stwory, które się ruszały i warczały. Raz nawet się przestraszyłem - opowiadał sześcioletni Bartek z Gdańska.

Zatorland to również niezwykłe miejsce, w którym znajdziemy kilka parków jednocześnie. Tu obok parku dinozaurów będziemy mogli odbyć podróż po mitologicznej krainie. Park Mitologii umiejscowiony jest na wodzie. To jedyne takie miejsce w Polsce. Obejrzymy w nim odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Zobaczymy rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejdziemy do wnętrza konia trojańskiego, a nawet możemy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura. Mocną atrakcję stanowią latający Dedal i Ikar. Później możemy zwiedzić park wodnych stworzeń, w którym zobaczymy naturalnej wielkości makiety morskich okazów, w tym ryb, gadów i ssaków. Następny z parków, to wielkie figury owadów wzbogacone o wystawę wypreparowanych okazów owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego świata. A kiedy przegapimy sezon letni zawsze można wybrać się tam zimą, do krainy Świętego Mikołaja, oświetlonej tysiącami światełek. Wszystko to w Zatorze (Małopolska).

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie to nieodzowny świat Koziołka Matołka. Tu zwiedzimy interaktywną wystawę „Bajkowy świat”, odbędziemy przechadzkę po ogrodzie smaku, zapachu, albo weźmiemy udział w jednej z licznie organizowanych imprez dla dzieci.

Miłośnicy bajek również znajdą coś dla siebie w Parku Bajek w Karpaczu. Tam wśród leśnych ścieżek można odkryć bajkowe chatki, a każda z nich opowie nam inną historię. Jednocześnie można podziwiać w nich ruchome inscenizacje.

Dla zwolenników wodnych wariacji znalazłam mocno polecany park wodny w Łodzi. To jeden z największych parków wodnych w Polsce. Posiada palmiarnię i oranżerię, dzięki czemu można tu poczuć się jak w egzotycznym miejscu. Wewnątrz aquaparku znajdują się cztery baseny, w tym jeden z falą. Oczywiście, jest tu również brodzik dla dzieci, jacuzzi i  zjeżdżalnie wodne, z czego dwie znajdują się w środku. Natomiast dwie znajdujące się pod gołym niebem należą do  najdłuższych w Polsce, mierzą 130 i 146 metrów długości.

Pozostaje tylko spakować odpowiednie stroje, zabrać prowiant, garść pieniędzy i wyruszyć na  zwariowaną wyprawę z bajkową nutą w tle. Proszę mi wierzyć, nie tylko dzieci muszą się dobrze bawić podczas takich wojaży. Magiczny świat należy się każdemu, bez względu na wiek, a w towarzystwie najmłodszych możemy śmiało dać ponieść się fantazji.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Andżelika Przybek

[fot. zatorland.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook