Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Andżelika Przybek: Niezwykły świat na wyciągnięcie ręki

05.06.2014

„Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin.”

Wakacje za pasem a plany urlopowe w rozsypce. Zwłaszcza jeśli musimy zorganizować wyjazd pod kątem najmłodszych członków rodziny. Tu, w zależności od budżetu, mamy spore możliwości, zarówno w kraju jak i za granicą. Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin, która przenosi uczestników wyprawy w niezwykły świat.

W Polsce polecam odwiedzić parki dinozaurów. Wielkie, często ruchome stworzenia będą nie lada atrakcją bez względu na wiek.

Jeden z nich znajduje się w Łebie. Tam, obok ogromnych dinozaurów w skali 1:1, można zwiedzić zamek strachu oraz odbyć podróż do bajlandii. W niej bohaterowie ukochanych kreskówek, dzięki technologii 3D, będą na wyciągnięcie ręki. Do tego skorzystamy z pojazdów Flinstonów i wielu innych atrakcji.

Innym ciekawym parkiem jest Dinopark w Malborku, który na swojej ścieżce edukacyjnej posiada około czterdziestu ruchomych dinozaurów. Eksponaty te wydają dźwięki, ruszają głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem, imitując oddychanie.

- Widziałem park dinozaurów, był super. Wielkie stwory, które się ruszały i warczały. Raz nawet się przestraszyłem - opowiadał sześcioletni Bartek z Gdańska.

Zatorland to również niezwykłe miejsce, w którym znajdziemy kilka parków jednocześnie. Tu obok parku dinozaurów będziemy mogli odbyć podróż po mitologicznej krainie. Park Mitologii umiejscowiony jest na wodzie. To jedyne takie miejsce w Polsce. Obejrzymy w nim odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Zobaczymy rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejdziemy do wnętrza konia trojańskiego, a nawet możemy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura. Mocną atrakcję stanowią latający Dedal i Ikar. Później możemy zwiedzić park wodnych stworzeń, w którym zobaczymy naturalnej wielkości makiety morskich okazów, w tym ryb, gadów i ssaków. Następny z parków, to wielkie figury owadów wzbogacone o wystawę wypreparowanych okazów owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego świata. A kiedy przegapimy sezon letni zawsze można wybrać się tam zimą, do krainy Świętego Mikołaja, oświetlonej tysiącami światełek. Wszystko to w Zatorze (Małopolska).

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie to nieodzowny świat Koziołka Matołka. Tu zwiedzimy interaktywną wystawę „Bajkowy świat”, odbędziemy przechadzkę po ogrodzie smaku, zapachu, albo weźmiemy udział w jednej z licznie organizowanych imprez dla dzieci.

Miłośnicy bajek również znajdą coś dla siebie w Parku Bajek w Karpaczu. Tam wśród leśnych ścieżek można odkryć bajkowe chatki, a każda z nich opowie nam inną historię. Jednocześnie można podziwiać w nich ruchome inscenizacje.

Dla zwolenników wodnych wariacji znalazłam mocno polecany park wodny w Łodzi. To jeden z największych parków wodnych w Polsce. Posiada palmiarnię i oranżerię, dzięki czemu można tu poczuć się jak w egzotycznym miejscu. Wewnątrz aquaparku znajdują się cztery baseny, w tym jeden z falą. Oczywiście, jest tu również brodzik dla dzieci, jacuzzi i  zjeżdżalnie wodne, z czego dwie znajdują się w środku. Natomiast dwie znajdujące się pod gołym niebem należą do  najdłuższych w Polsce, mierzą 130 i 146 metrów długości.

Pozostaje tylko spakować odpowiednie stroje, zabrać prowiant, garść pieniędzy i wyruszyć na  zwariowaną wyprawę z bajkową nutą w tle. Proszę mi wierzyć, nie tylko dzieci muszą się dobrze bawić podczas takich wojaży. Magiczny świat należy się każdemu, bez względu na wiek, a w towarzystwie najmłodszych możemy śmiało dać ponieść się fantazji.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Andżelika Przybek

[fot. zatorland.pl]
Słowa kluczowe:

wakacje

,

bajki

,

rodzina

,

Malbork

,

park

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook