Jedynie prawda jest ciekawa


Andżelika Przybek: Niezwykły świat na wyciągnięcie ręki

05.06.2014

„Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin.”

Wakacje za pasem a plany urlopowe w rozsypce. Zwłaszcza jeśli musimy zorganizować wyjazd pod kątem najmłodszych członków rodziny. Tu, w zależności od budżetu, mamy spore możliwości, zarówno w kraju jak i za granicą. Tematyczne parki rozrywki, to dziś wyjątkowa atrakcja dla całych rodzin, która przenosi uczestników wyprawy w niezwykły świat.

W Polsce polecam odwiedzić parki dinozaurów. Wielkie, często ruchome stworzenia będą nie lada atrakcją bez względu na wiek.

Jeden z nich znajduje się w Łebie. Tam, obok ogromnych dinozaurów w skali 1:1, można zwiedzić zamek strachu oraz odbyć podróż do bajlandii. W niej bohaterowie ukochanych kreskówek, dzięki technologii 3D, będą na wyciągnięcie ręki. Do tego skorzystamy z pojazdów Flinstonów i wielu innych atrakcji.

Innym ciekawym parkiem jest Dinopark w Malborku, który na swojej ścieżce edukacyjnej posiada około czterdziestu ruchomych dinozaurów. Eksponaty te wydają dźwięki, ruszają głową, ogonem, powiekami, a nawet brzuchem, imitując oddychanie.

- Widziałem park dinozaurów, był super. Wielkie stwory, które się ruszały i warczały. Raz nawet się przestraszyłem - opowiadał sześcioletni Bartek z Gdańska.

Zatorland to również niezwykłe miejsce, w którym znajdziemy kilka parków jednocześnie. Tu obok parku dinozaurów będziemy mogli odbyć podróż po mitologicznej krainie. Park Mitologii umiejscowiony jest na wodzie. To jedyne takie miejsce w Polsce. Obejrzymy w nim odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Zobaczymy rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejdziemy do wnętrza konia trojańskiego, a nawet możemy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura. Mocną atrakcję stanowią latający Dedal i Ikar. Później możemy zwiedzić park wodnych stworzeń, w którym zobaczymy naturalnej wielkości makiety morskich okazów, w tym ryb, gadów i ssaków. Następny z parków, to wielkie figury owadów wzbogacone o wystawę wypreparowanych okazów owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego świata. A kiedy przegapimy sezon letni zawsze można wybrać się tam zimą, do krainy Świętego Mikołaja, oświetlonej tysiącami światełek. Wszystko to w Zatorze (Małopolska).

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie to nieodzowny świat Koziołka Matołka. Tu zwiedzimy interaktywną wystawę „Bajkowy świat”, odbędziemy przechadzkę po ogrodzie smaku, zapachu, albo weźmiemy udział w jednej z licznie organizowanych imprez dla dzieci.

Miłośnicy bajek również znajdą coś dla siebie w Parku Bajek w Karpaczu. Tam wśród leśnych ścieżek można odkryć bajkowe chatki, a każda z nich opowie nam inną historię. Jednocześnie można podziwiać w nich ruchome inscenizacje.

Dla zwolenników wodnych wariacji znalazłam mocno polecany park wodny w Łodzi. To jeden z największych parków wodnych w Polsce. Posiada palmiarnię i oranżerię, dzięki czemu można tu poczuć się jak w egzotycznym miejscu. Wewnątrz aquaparku znajdują się cztery baseny, w tym jeden z falą. Oczywiście, jest tu również brodzik dla dzieci, jacuzzi i  zjeżdżalnie wodne, z czego dwie znajdują się w środku. Natomiast dwie znajdujące się pod gołym niebem należą do  najdłuższych w Polsce, mierzą 130 i 146 metrów długości.

Pozostaje tylko spakować odpowiednie stroje, zabrać prowiant, garść pieniędzy i wyruszyć na  zwariowaną wyprawę z bajkową nutą w tle. Proszę mi wierzyć, nie tylko dzieci muszą się dobrze bawić podczas takich wojaży. Magiczny świat należy się każdemu, bez względu na wiek, a w towarzystwie najmłodszych możemy śmiało dać ponieść się fantazji.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Andżelika Przybek

[fot. zatorland.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook