Jedynie prawda jest ciekawa


Andrzej Jaroszewicz: Co Wałęsa wie o śmierci mojego ojca?

20.02.2017

Syn Piotra Jaroszewicza o nowych faktach w sprawie zabójstwa jego ojca.

Od zabójstwa byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza minęło już wiele lat, a sprawa do dziś nie pozostaje wyjaśniona. Do nowych dowodów w sprawie dotarł Tomasz Sekielski ze stacji NOWA TV. Sprawę komentuje Andrzej, syn Piotra Jaroszewicza, w rozmowie z „SuperExpressem”.

„Cieszę się, że te dowody się odnalazły. Przede wszystkim należałoby jednak bardzo rzetelnie przestudiować dwa pierwsze tomy akt. Bo tam de facto jest sedno sprawy! Dziwię się jednak kilku sprawom, które wyszły przy tej okazji” - mówi Andrzej Jaroszewicz.

„To kabaret, a nie śledztwo. Przecież to był premier państwa! I niezależnie, jak kto PRL ocenia, to sposób wyjaśniania tej sprawy to skandal i wstyd dla Polski” - dodaje.

Dowody Sekielskiemu przekazać miał drugi z synów Piotra Jaroszewicza.

„Ja nie wierzę w wersję podawaną przez mojego brata. Żeby coś dostać z sądu i nie otwierać? Odwrócę sytuację i zapytam pana: czy pan otworzyłby to pudło, gdyby pan je dostał, czy trzymałby przez siedem lat zamknięte?” - mówi o tym Andrzej Jaroszewicz.

„Moim zdaniem Jan nie mówi całej prawdy. Nie mówi wszystkiego, co wie. Nie podobają mi się jego tłumaczenia i wystąpienia. Są dość pokrętne” - dodaje.

Andrzej Jaroszewicz zwraca uwagę na to słowa swojego ojca, który mówił m.in. o agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy.

„Ojciec mówił w prywatnych rozmowach wiele rzeczy, w które nie mam powodu wątpić. Także takich, które później się potwierdziły, jak agenturalna współpraca Wałęsy. Mówił o innych osobach, o infiltracji tych środowisk” - powiedział.

„I bardzo bym chciał wiedzieć, co Wałęsa wie na temat śmierci mojego ojca” - dodał.

Mly/se.pl

fot. [Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook