Jedynie prawda jest ciekawa


Andrzej Duda: Moja żona ma prawo milczeć

11.04.2016

Prezydent Andrzej Duda wziął w obronę swoją żonę, którą "do tablicy" usiłowały wywołać posłanki "Nowoczesnej", przy okazji debaty o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Koleżanki Ryszarda Petru zażądały od niej, by publicznie zajęła stanowisko w tej sprawie.


- To jest próba wymuszenia na mojej żonie, która do tej pory nie wypowiadała się na tematy polityczne, aby zaangażowała się w polityczny spór. Z tego co wiem nie ma zamiaru tego robić – powiedział prezydent w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". 

Jak podkreślił -  jego żona dobrze wypełnia obowiązki pierwszej damy, które sprowadzają się nie tylko do reprezentowania Rzeczpospolitej, lecz także obejmują  działaność edukacyjną i charytatywną. 

-Moja żona jest w te sprawy zaangażowana, pracuje spokojnie, po cichu, jej praca jest doceniana, natomiast na tematy polityczne wypowiadać się nie chce. I ma do tego prawo a na pewno nie ma takiego obowiązku. 

-- podkreślił  Andrzej Duda.

Dodał też: 

- Tego typu apele sa próbą wymuszenia na niej jakichś deklaracji politycznych czy światopoglądowych. Nie uważam za niezbędne, by pierwasza dama, która nie jest politykiem , której status nie jest formalnie uregulowany, musiała publicznie zabierać głos w tej sprawie.

ansa/ Do Rzeczy

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook