Jedynie prawda jest ciekawa


Andrzej Duda: Moja żona ma prawo milczeć

11.04.2016

Prezydent Andrzej Duda wziął w obronę swoją żonę, którą "do tablicy" usiłowały wywołać posłanki "Nowoczesnej", przy okazji debaty o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Koleżanki Ryszarda Petru zażądały od niej, by publicznie zajęła stanowisko w tej sprawie.


- To jest próba wymuszenia na mojej żonie, która do tej pory nie wypowiadała się na tematy polityczne, aby zaangażowała się w polityczny spór. Z tego co wiem nie ma zamiaru tego robić – powiedział prezydent w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". 

Jak podkreślił -  jego żona dobrze wypełnia obowiązki pierwszej damy, które sprowadzają się nie tylko do reprezentowania Rzeczpospolitej, lecz także obejmują  działaność edukacyjną i charytatywną. 

-Moja żona jest w te sprawy zaangażowana, pracuje spokojnie, po cichu, jej praca jest doceniana, natomiast na tematy polityczne wypowiadać się nie chce. I ma do tego prawo a na pewno nie ma takiego obowiązku. 

-- podkreślił  Andrzej Duda.

Dodał też: 

- Tego typu apele sa próbą wymuszenia na niej jakichś deklaracji politycznych czy światopoglądowych. Nie uważam za niezbędne, by pierwasza dama, która nie jest politykiem , której status nie jest formalnie uregulowany, musiała publicznie zabierać głos w tej sprawie.

ansa/ Do Rzeczy

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook