Jedynie prawda jest ciekawa

Andruszkiewicz po audycie: Rozliczyć Platformę! [WYWIAD]

12.05.2016

Polecamy rozmowę Stefczyk.info - naszym gościem jest Adam Andruszkiewicz z K'15.

STEFCZYK.INFO: Jak ocenia Pan wyniki audytu, których wysłuchali państwo jako posłowie?

Adam Andruszkiewicz, Kukiz'15: Bardzo dobrze, że nowy rząd zajął się rozliczeniem ostatnich ośmiu lat rządów, bardzo dobrze, że jako Sejm zajmujemy się podsumowaniem ostatnich ośmiu lat w Polsce. Mam nadzieję, że chodzi nie tylko o to, by pokazać błędy Platformy i PSL, ale wyciągnąć konsekwencje – także prawne – wobec osób, które dopuszczały się nieprawidłowości.

Czas najwyższy zmienić dotychczasowe standardy, które pozwalały robić przekręty bez odpowiedzialności. Politycy, którzy doprowadzili do opisywanych przez ministrów zjawisk, powinni odpowiedzieć za to, co robią.

Któreś z wystąpień najmocniej pana poruszyło?

Bardzo dobry początek miała premier Beata Szydło, która całościowo opisała problem. Żałuję jednak, że jako posłowie nie dostaliśmy audytu w papierze. Popieram ideę rozliczania poprzedników, którzy rządzili fatalnie, ale jednak chciałbym mieć dokument, do którego mógłbym się odnieść konkretnie.

Było i o Waszym środowisku - narodowców. Minister Kamiński mówił o gigantycznej skali inwigilacji uczestników manifestacji narodowych.

Byliśmy jako środowisko narodowe bardzo mocno inwigilowani, a wystąpienie ministra Kamińskiego wyłącznie to potwierdziło – wystarczyło przecież zobaczyć, że Marsz Niepodległości za czasów rządów Platformy nieustannie kończył się zamieszkami, a tym razem tak się nie stało. Myślę, że nie ma w tym przypadku. Liczę, że będziemy mieć podstawę, także w dokumentach, by się odnosić do tych kwestii również prawnie.

not. TK

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook