Jedynie prawda jest ciekawa


Anders we "wSieci": Polonia czuje się opuszczona

25.09.2015

Maria Anders w rozmowie z Andrzejem Rafałem Potockim.

W nowym numerze tygodnika „wSieci” Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa zdradza Andrzejowi Rafałowi Potockiemu dlaczego zdecydowała się na start w wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Maria Anders, której mąż i syn służą w amerykańskiej armii, tłumaczy dlaczego wciąż na terenie Polski nie powstały NATO-wskie bazy.

"W tej sytuacji musimy wzmocnić naszą obronę terytorialną, a natowskie bazy muszą być jednym z integralnych elementów tego systemu. To, że do tej pory nie mamy tych baz, wynikało również z obaw prezydenta Baracka Obamy przed Rosją. Najpierw był tzw. reset stosunków z Moskwą, który nie doprowadził do niczego, teraz stosunki bardzo się skomplikowały z powodu wojny na Bliskim Wschodzie"— mówi.

Maria Anders podkreśla, że jednym z punktów programu Andrzeja Dudy, który jest dla niej szczególnie ważny, to wsparcie dla Polaków poza granicami kraju.

"Wśród Polonii jest bardzo dużo ludzi, którym dobro Polski leży na sercu. Choć z przykrością muszę stwierdzić, że nasza diaspora czuje się opuszczona przez władze w kraju. Przez te 25 lat Polska zrobiła niewiele, by korzystać z potencjału, który mamy na emigracji" — mówi Anders.

"Znając dobrze Polonię, będę naturalnym łącznikiem pomiędzy naszymi rodakami rozsianymi po świecie a ojczyzną" — dodaje.

Jak sama przyznaje, do wejścia w polską politykę przekonała ją postać Andrzej Dudy i wiele rozmów, które przeprowadziła z Ryszardem Czarneckim. Anders zwraca uwagę na poważny problem jakim jest zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego. Jej zdaniem można wprost powiedzieć kto odpowiada za taki stan rzeczy.

"Problem nagłego napływu uchodźców z Syrii i Afganistanu trzeba rozwiązać tam, gdzie powstał — na miejscu. Nie powinniśmy przenosić wojny pomiędzy islamistami na teren naszego kraju. Winę za ten stan rzeczy ponoszą administracja Obamy i państwa europejskie, które dokonywały nalotów i próbowały prowadzić tam swoją politykę" — twierdzi Anders.

"Natomiast porównywanie polskich uchodźców z II wojny światowej z tymi z Bliskiego Wschodu jest chybione. Nie zapominajmy, że myśmy przelewali krew również za zwycięstwo zachodnich demokracji nad Hitlerem" — dodaje córka legendarnego generała Andersa.

 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook