Jedynie prawda jest ciekawa


Anders we "wSieci": Polonia czuje się opuszczona

25.09.2015

Maria Anders w rozmowie z Andrzejem Rafałem Potockim.

W nowym numerze tygodnika „wSieci” Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa zdradza Andrzejowi Rafałowi Potockiemu dlaczego zdecydowała się na start w wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Maria Anders, której mąż i syn służą w amerykańskiej armii, tłumaczy dlaczego wciąż na terenie Polski nie powstały NATO-wskie bazy.

"W tej sytuacji musimy wzmocnić naszą obronę terytorialną, a natowskie bazy muszą być jednym z integralnych elementów tego systemu. To, że do tej pory nie mamy tych baz, wynikało również z obaw prezydenta Baracka Obamy przed Rosją. Najpierw był tzw. reset stosunków z Moskwą, który nie doprowadził do niczego, teraz stosunki bardzo się skomplikowały z powodu wojny na Bliskim Wschodzie"— mówi.

Maria Anders podkreśla, że jednym z punktów programu Andrzeja Dudy, który jest dla niej szczególnie ważny, to wsparcie dla Polaków poza granicami kraju.

"Wśród Polonii jest bardzo dużo ludzi, którym dobro Polski leży na sercu. Choć z przykrością muszę stwierdzić, że nasza diaspora czuje się opuszczona przez władze w kraju. Przez te 25 lat Polska zrobiła niewiele, by korzystać z potencjału, który mamy na emigracji" — mówi Anders.

"Znając dobrze Polonię, będę naturalnym łącznikiem pomiędzy naszymi rodakami rozsianymi po świecie a ojczyzną" — dodaje.

Jak sama przyznaje, do wejścia w polską politykę przekonała ją postać Andrzej Dudy i wiele rozmów, które przeprowadziła z Ryszardem Czarneckim. Anders zwraca uwagę na poważny problem jakim jest zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego. Jej zdaniem można wprost powiedzieć kto odpowiada za taki stan rzeczy.

"Problem nagłego napływu uchodźców z Syrii i Afganistanu trzeba rozwiązać tam, gdzie powstał — na miejscu. Nie powinniśmy przenosić wojny pomiędzy islamistami na teren naszego kraju. Winę za ten stan rzeczy ponoszą administracja Obamy i państwa europejskie, które dokonywały nalotów i próbowały prowadzić tam swoją politykę" — twierdzi Anders.

"Natomiast porównywanie polskich uchodźców z II wojny światowej z tymi z Bliskiego Wschodu jest chybione. Nie zapominajmy, że myśmy przelewali krew również za zwycięstwo zachodnich demokracji nad Hitlerem" — dodaje córka legendarnego generała Andersa.

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook