Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Anders we "wSieci": Polonia czuje się opuszczona

25.09.2015

Maria Anders w rozmowie z Andrzejem Rafałem Potockim.

W nowym numerze tygodnika „wSieci” Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa zdradza Andrzejowi Rafałowi Potockiemu dlaczego zdecydowała się na start w wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Maria Anders, której mąż i syn służą w amerykańskiej armii, tłumaczy dlaczego wciąż na terenie Polski nie powstały NATO-wskie bazy.

"W tej sytuacji musimy wzmocnić naszą obronę terytorialną, a natowskie bazy muszą być jednym z integralnych elementów tego systemu. To, że do tej pory nie mamy tych baz, wynikało również z obaw prezydenta Baracka Obamy przed Rosją. Najpierw był tzw. reset stosunków z Moskwą, który nie doprowadził do niczego, teraz stosunki bardzo się skomplikowały z powodu wojny na Bliskim Wschodzie"— mówi.

Maria Anders podkreśla, że jednym z punktów programu Andrzeja Dudy, który jest dla niej szczególnie ważny, to wsparcie dla Polaków poza granicami kraju.

"Wśród Polonii jest bardzo dużo ludzi, którym dobro Polski leży na sercu. Choć z przykrością muszę stwierdzić, że nasza diaspora czuje się opuszczona przez władze w kraju. Przez te 25 lat Polska zrobiła niewiele, by korzystać z potencjału, który mamy na emigracji" — mówi Anders.

"Znając dobrze Polonię, będę naturalnym łącznikiem pomiędzy naszymi rodakami rozsianymi po świecie a ojczyzną" — dodaje.

Jak sama przyznaje, do wejścia w polską politykę przekonała ją postać Andrzej Dudy i wiele rozmów, które przeprowadziła z Ryszardem Czarneckim. Anders zwraca uwagę na poważny problem jakim jest zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego. Jej zdaniem można wprost powiedzieć kto odpowiada za taki stan rzeczy.

"Problem nagłego napływu uchodźców z Syrii i Afganistanu trzeba rozwiązać tam, gdzie powstał — na miejscu. Nie powinniśmy przenosić wojny pomiędzy islamistami na teren naszego kraju. Winę za ten stan rzeczy ponoszą administracja Obamy i państwa europejskie, które dokonywały nalotów i próbowały prowadzić tam swoją politykę" — twierdzi Anders.

"Natomiast porównywanie polskich uchodźców z II wojny światowej z tymi z Bliskiego Wschodu jest chybione. Nie zapominajmy, że myśmy przelewali krew również za zwycięstwo zachodnich demokracji nad Hitlerem" — dodaje córka legendarnego generała Andersa.

 

Słowa kluczowe:

Anders

,

Potocki

,

wywiad

,

wSieci

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook