Jedynie prawda jest ciekawa

Analiza Zaremby: Skąd te nerwy w Pałacu?

26.02.2015

Co dalej z kampanią prezydencką? Polecamy tekst Piotra Zaremby we "wSieci"!

"Obóz władzy traci nerwy. A Andrzej Duda ma okazję, by sięgnąć po kolejne grupy wyborców" - pisze Piotr Zaremba na łamach „wSieci” w artykule zatytułowanym: „Amok rządzących”.

Publicysta wskazuje, że „kampania prezydencka toczyła się w ostatnim tygodniu pod wrażeniem sondaży, które wskazują na perspektywę drugiej tury”.

"Wywołały one wzrastającą nerwowość u Bronisława Komorowskiego i jego ludzi, a zaczątki histerii we wspierających ten obóz mainstreamowych mediach" - zaznacza Zaremba.

Dodaje, że „sam prezydent zareagował uwagami o konkurujących z nim ‘czeladnikach’”.

„Newsweek” odpowiedział za to wściekłą kanonadą z wielu luf równocześnie. Próbę zestawiania Andrzeja Dudy z Lepperem można jeszcze tłumaczyć racjonalnie — trzeba przestraszyć lemingowego wyborcę, który zobaczył zręcznego polityka w zachodnim stylu na konwencji i mógł przeżyć dysonans poznawczy. Lecz powierzenie Cezaremu Michalskiemu zadania totalnego wyśmiania i sponiewierania nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego jawi się jako akt czystej desperacji - zauważa autor tekstu.

Dodaje, że „takie nerwowe ataki potrafią odnieść odwrotny skutek”.

"Wywołać wrażenie paniki i słabości. Zwłaszcza że wydarzenia ostatniego roku, choćby jeśli chodzi o międzynarodowe położenie Polski, mogły rehabilitować definitywnie wiele diagnoz i postulatów poprzedniego prezydenta, np. dotyczących tzw. polityki wschodniej" - zaznacza Piotr Zaremba.

O tym, jakie atuty mają kandydaci na prezydenta, jaką stosują taktykę i jak może się zakończyć kampania prezydencka Piotr Zaremba pisze we „wSieci”. POLECAMY!

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook