Jedynie prawda jest ciekawa


Amerykanie nie zareagują bez inicjatywy polskiego rządu

08.12.2012

"Mocna nota polskiego rządu do naszych sojuszników do NATO – panowie, dajcie co macie, nagrania, zdjęcia – byłoby istotnym krokiem do przodu" - twierdzi Michał Karnowski.

Na antenie TVP Info dwaj publicyści: Michał Karnowski oraz Andrzej Stankiewicz komentowali dzisiejsze doniesienia z Białego Domu, który w kurtuazyjny sposób odmówił zajęcia stanowiska w sprawie smoleńskiego śledztwa. Była to reakcja na zebranie 30 tys. podpisów w jednym z portali internetowych, gdzie zbierane są pytania dla administracji Białego Domu.

Michał Karnowski z portalu wPolityce.pl i tygodnika "wSieci" uważa, że petycja osiągnęła swój mały sukces: "Innej reakcji Amerykanów nie będzie, dopóki nie wystąpi o to polski rząd. Petycja spowodowała podniesienie tematu, zwrócenie uwagi i w tym sensie pożądaną reakcję osiągnęła" - oceniał publicysta.

Z kolei Andrzej Stankiewicz z "Wprost" zwrócił uwagę na to, że sprawy nie chciał poruszyć także Mitt Romney: "Nie przeceniałbym tego, bo tutaj można wnioski z całego świata. Amerykanie nie widzą powodu, nie mają interesu, by się tym zajmować. Odpowiedzieli bardzo sztampowo, odpowiedział na to zapewne urzędnik niskiej rangi. Moim zdaniem bardziej zaskakującym było to, że na postulaty Polonii w tej kwestii, wymijająco odpowiedział Mitt Romney jeszcze w czasie kampanii wyborczej" - mówił dziennikarz.

Karnowski kontynuował, twierdząc, że zaangażowanie w sprawę 10/04 po prostu się Amerykanom nie opłaca: "Zwłaszcza Obamie na razie się to nie opłaca, bo on ciągle kontynuuje reset z Rosją. Musimy sobie w Polsce poradzić sami z tym tematem. Ostatni tydzień przyniósł zwrot w tej sprawie, co oczywiście nie rozstrzyga w kwestii zamachu, ale jest krokiem do przodu, jeśli chodzi o wiedzę. Jestem sceptyczny jeśli chodzi o komisję międzynarodową, choćby dlatego, że nie wiadomo, kto miałby w niej zasiadać. Mocna nota polskiego rządu do naszych sojuszników do NATO – panowie, dajcie co macie, nagrania, zdjęcia – byłoby istotnym krokiem do przodu. Chciałbym, by polski rząd wystosował taką prośbę o pomoc – jeśli odpowiedź byłaby negatywna, to trudno, ale chciałbym zobaczyć taką inicjatywę polskiego rządu" - puentował.

ll, TVP Info

[Fot. Wikipedia]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook