Jedynie prawda jest ciekawa


Alfabet smoleński Janusza Wojciechowskiego

22.04.2012

W - wrak - rozbite szczątki tupolewa (patrz: tupolew), przechowywane w Smoleńsku, będące przedmiotem badania przez tajemniczych ekspertów (patrz: eksperci). Wrak stanowi polską własność, wobec czego władze polskie delikatnie, żeby nie urazić Rosji (patrz: Rosja) proszą o zwrot wraku, jeśli oczywiście nie sprawi to Rosji trudności.

A - Anodina - rosyjska generalissa, która opracowała raport o wyłącznej winie Polaków i całkowitej niewinności Rosjan za katastrofę smoleńską. Polski rząd zgłosił do tego raportu trzysta nieuwzględnionych uwag. Anodina jest mniej znana w Rosji, bardziej w Polsce, gdzie przez wiele osób traktowana jest jak wyrocznia.

B - brzoza (ros. bieriozka) - drzewo, którego nadzwyczajne piękno opiewane jest w rosyjskich pieśniach ludowych (kłanialis dieriewa, cwiety i kusty, pried gordym wieliczjem jejo krasaty) a nadzwyczajna, pancerna wytrzymałość opiewana jest w raporcie ministra Millera i generalissy Anodiny (patrz: Anodina).

C - Chicagowska konwencja - umowa międzynarodowa, którą wybrał premier Tusk do badania katastrofy smoleńskiej, żeby śledztwo mogli prowadzić samodzielnie śledczy rosyjscy, bez udziału polskich śledczych.

D - drabina - konstrukcja drewniana lub metalowa służąca do wspinania się na niewielkie wysokości. Drabiny zabrakło na miejscu katastrofy smoleńskiej, dlatego nie udało się szczegółowo zbadać brzozy (patrz: brzoza).

E - eksperci - ściśle tajne grono osób, o nieznanej tożsamości, specjalnościach i kwalifikacjach, które według niepotwierdzonych informacji w bliżej nieustalonym terminie badało wrak tupolewa. Tożsamość ekspertów i wyniki ich prac mają być ujawnione najwcześniej za 50 lat. 

F - fakty - zdarzenia i okoliczności, które zwykle się bada w związku z wyjaśnieniem każdej katastrofy, z wyłączeniem jednakże katastrofy smoleńskiej, gdzie fakty mają drugorzędne znaczenie, z uwagi na powziętą z góry teorię o błędzie pilotów i naciskach pasażerów. Jeśli natomiast fakty nie zgadzają się z tą teorią, to tym gorzej dla faktów.

G -głąb (w głąb) - kierunek, w którym przekopana została ziemia na miejscu katastrofy smoleńskiej, o czym zapewniała pani minister, a obecnie marszałek Ewa Kopacz. W innym znaczeniu - osoba, która w te zapewnienia uwierzyła.

H - hel - gaz rozweselający sympatyków Platformy Obywatelskiej i Ruchu Palikota. Bezpośredni mechanizm rozweselenia nie został dotychczas rozpoznany.

I - idiota (a także oszołom, cymbał, kretyn, debil) - niepoczytalny osobnik, który zgłasza jakiekolwiek wątpliwości wobec oficjalnego i definitywnego wyjaśnienia katastrofy przez komisję Anodiny (patrz: Anodina).

J - jak walnęło, to się urwało - krótkie podsumowanie (summary) raportu Millera przez wybitnego, niezależnego specjalisty od badania wypadków lotniczych Edmunda Klicha.

K - kurs (i ścieżka) - miejsce, w którym według zapewnień rosyjskich kontrolerów znajdował sie tupolew, chociaż w rzeczywistości znajdował się gdzie indziej. Tym nie mniej tylko idioci (patrz: idiota) mogą dopatrywać się w tym fałszywym zapewnieniu jakiejkolwiek winy kontrolerów.

L - lis - zwierzę podziwiane za inteligencję i podstępne metody działania, bohater wielu anegdot. Oto jedna z nich - lis prowadzi śledztwo w sprawie włamania do kurnika. Na podstawie wybranej przez premiera Tuska konwencji chicagowskiej (patrz - chicagowska konwencja) śledztwo smoleńskie prowadziła pani Anodina, a nadzorował premier Putin.

M - mgła - zjawisko przyrodnicze, polegające na zagęszczeniu pary wodnej, utrudniające widoczność. Mgła zazwyczaj trwa krótko, do kilku godzin, ale są przypadki, np. w Smoleńsku, że mgła trwa tam od 10 kwietnia 2010 r. do chwili obecnej. Ta mgła spowodowała niemożność lądowania tupolewa (patrz: tupolew), a obecnie powoduje niemożność zbadania jego wraku (patrz: wrak). Ma ona też inną, niespotykaną właściwość - z jednej strony nie pozwala dostrzec pasa startowego z odległości kilkunastu metrów, a jednocześnie z odległości 150 metrów pozwala stwierdzić u człowieka brak oddechu i inne objawy zgonu.

N - naciski - ukształtowany w pierwszej godzinie po katastrofie element wyjaśnienia jej przyczyn, uzupełniający teorię błędu pilotów. Teoria nacisków zakłada, że pewna grupa pasażerów, z prezydentem na czele, wydawała pilotom komendy podczas lądowania. Teoria nacisków opierała sie ustalonej przez raport Anodiny (patrz: Anodina) obecności w kokpicie generała Błasika i jest podtrzymywana, mimo ustaleń, że generała w kokpicie nie było. Ma tutaj zastosowanie zasada, że jeśli fakty przeczą teorii, to tym gorzej dla faktów.

O - odpowiedzialność - konsekwencje, jakie zostały wyciągnięte wobec osób, które dopuściły się nieprawidłowości, mających (według ustaleń kontroli NIK) bezpośredni wpływ na zaistnienie katastrofy. W ramach odpowiedzialności. Szef MSZ i szef Kancelarii Premiera  zostali powołani na swoje urzędy na druga kadencję, były szef MON z rekomendacji PO został wybrany senatorem, a szef BOR w ramach odpowiedzialności otrzymał od Prezydenta RP generalskie szlify.

P - Polska - niewielkie państwo w Europie środkowo-wschodniej, które z uwagi na bardzo skromne polityczne znaczenie nie może formułować wobec innych państw żadnych stanowczych żądań, na przykład nie może stanowczo domagać się zwrotu stanowiącego jej własność wraku (patrz: wrak) tupolewa (patrz: tupolew) do  Rosji (patrz: Rosja)

R - Rosja - wielkie, największe państwo świata, położone w Europie, w Azji, a przed sprzedażą Alaski również w Ameryce. Wielkość i wszechpotęga Rosji sprawia, że trzeba jej we wszystkim ustępować i nie formułować wobec  niej żadnych żądań, które by ją mogły zdenerwować (np. żądanie zwrotu wraku samolotu ze Smoleńska). W niewielkim, ograniczonym zakresie mogą się przeciwstawiać Rosji tylko państwa silne i duże, np. Estonia czy Łotwa, a z bardziej odległych - Gruzja.

S -sekta (brzozowa) - grupa ludzi, połączonych wiarą w nadprzyrodzone właściwości brzozy (patrz: brzoza). Według wierzenia członków sekty, brzoza może strącać samoloty i urywać im skrzydła.

T - tupolew - samolot pasażerski produkcji rosyjskiej, charakteryzujący się nadzwyczaj delikatną konstrukcją skrzydeł, które urywają się w zetknięciu z niewielkim przedmiotem, np. brzozą (patrz: brzoza), a także bardzo delikatną konstrukcją kadłuba, która po uderzeniu w miękki teren bagienny i to lotem ukośnym, podczas podchodzenia do lądowania - rozbija się na tysiące kawałków.

Ma natomiast tupolew szczególną, niespotykaną u innych samolotów  zdolność do wykonywania tzw. beczki, czyli odwracania się do góry kołami. Tupolew potrafi wykonać beczkę nawet wtedy, gdy skrzydła ma  na wysokości brzozy, czyli około 7 metrów, a koła tuż przy ziemi.

U - upojenie (alkoholowe) - stan, w jakim według raportu Anadodiny (patrz: Anodina) znajdował się polski generał, jeden z pasażerów samolotu, który przedarł się w tym stanie do kokpitu. Niestety, dowody wykluczyły obecność generała w kokpicie, wobec czego teza o upojeniu też upadła, co stanowi pewien problem dla zwolenników teorii nacisków (patrz: naciski),

W - wrak - rozbite szczątki tupolewa (patrz: tupolew), przechowywane w Smoleńsku, będące przedmiotem badania przez tajemniczych ekspertów (patrz: eksperci). Wrak stanowi polską własność, wobec czego władze polskie delikatnie, żeby nie urazić Rosji (patrz: Rosja) proszą o zwrot wraku, jeśli oczywiście nie sprawi to Rosji trudności.

Należy zauważyć, że Rosja z początku trochę zaniedbała wrak, pozostawiając go przez rok pod gołym niebem, obecnie jednak wrak jest przedmiotem starannej, chwilami nawet wzruszającej troski władz rosyjskich, czego wyrazem było zwłaszcza staranne umycie wszystkich szczątków.

Z - zamach - metoda walki politycznej, polegająca na fizycznej likwidacji  przeciwników politycznych, na których dokonuje się zabójstw.

Zamachy niegdyś rozpowszechnione, obecnie w przyrodzie nie występują, a w niektórych państwach, np. w Rosji są wręcz z założenia niemożliwe. Należy jednak zauważyć, że mimo oczywistej niemożliwości dokonania jakiegokolwiek zamachu na terytorium Rosji (patrz: Rosja) , w Polsce (patrz: Polska) znajdują się nieodpowiedzialni politycy i inne niepoczytalne osoby, które możliwość takiego zamachu dopuszczają i nawet apelują, żeby ją brać pod uwagę w śledztwie.

 

Janusz Wojciechowski

[fot. KBWLLP]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook