Jedynie prawda jest ciekawa


Ale odlot! Żakowski: Duda odtworzył WRON

10.12.2015

„Jesteśmy w sytuacji takiej, jak po 13 grudnia 1981 roku. Nie wiem co będzie dalej...”

Jacek Żakowski odlatuje. Jego komentarz po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego 9 grudnia to już przekroczenie wszelkich granic. „Duda odtworzył WRON” - przekonuje Żakowski w „Super Expressie”.

„Takiego, a nie innego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego można się było spodziewać. Jedno, co mnie zaskoczyło, to stwierdzenie, że ocena zgodności trybu uchwały o TK wymagałaby pełnego składu Trybunału. Oznacza to, że sędziowie przyznali, że nie ma pełnego składu Trybunału, a sędziowie, od których prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie, nie są de facto sędziami” - przekonuje Żakowski.

I oskarża PiS o celowe osłabianie państwa. Porównuje przy tym działania władz do... stanu wojennego. „Sytuacja jest patowa, a PiS-owi udało się już wyszczerbić państwo, osłabić bardzo ważną dla państwa instytucję. Nie wiem, co dalej się wydarzy. Jesteśmy w sytuacji takiej, jak po 13 grudnia 1981 roku. Wtedy Rada Państwa przyjęła niekonstytucyjną uchwałę o powołaniu Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego oraz wprowadzeniu stanu wojennego” - pisze swoją bajeczkę Żakowski.

Dodaje, że „prezydent Andrzej Duda wbrew konstytucji przyjął ślubowanie od pięciu wybranych przez PiS sędziów TK”. „W historii takich sytuacji mieliśmy już kilka. Oprócz stanu wojennego był też czas po zamachu majowym w 1926 roku. To sytuacje, w których legalna władza rezygnuje z legalizmu działania. Częściowo jednak wciąż zachowuje elementy legalności. Po stanie wojennym na zmiany przyszło czekać osiem lat, do 1989 roku. Ile czekać będziemy teraz? Nie wiem. Może będą wybory, po których władza się zmieni. Jednak po zamachu majowym w 1926 roku także były wybory, w których jednak nie mógł wygrać nikt, będący konkurentem ówczesnej władzy. Przyjdzie nam z niepokojem patrzeć w przyszłość” - pisze Żakowski.

Jak widać jest przerażony wizją rządów PiS-u. I zdaje się słusznie. Państwowe frukta dla mediów, w których pisuje na co dzień Żakowski zdają się kończyć...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook