Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ale odlot! Żakowski: Duda odtworzył WRON

10.12.2015

„Jesteśmy w sytuacji takiej, jak po 13 grudnia 1981 roku. Nie wiem co będzie dalej...”

Jacek Żakowski odlatuje. Jego komentarz po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego 9 grudnia to już przekroczenie wszelkich granic. „Duda odtworzył WRON” - przekonuje Żakowski w „Super Expressie”.

„Takiego, a nie innego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego można się było spodziewać. Jedno, co mnie zaskoczyło, to stwierdzenie, że ocena zgodności trybu uchwały o TK wymagałaby pełnego składu Trybunału. Oznacza to, że sędziowie przyznali, że nie ma pełnego składu Trybunału, a sędziowie, od których prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie, nie są de facto sędziami” - przekonuje Żakowski.

I oskarża PiS o celowe osłabianie państwa. Porównuje przy tym działania władz do... stanu wojennego. „Sytuacja jest patowa, a PiS-owi udało się już wyszczerbić państwo, osłabić bardzo ważną dla państwa instytucję. Nie wiem, co dalej się wydarzy. Jesteśmy w sytuacji takiej, jak po 13 grudnia 1981 roku. Wtedy Rada Państwa przyjęła niekonstytucyjną uchwałę o powołaniu Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego oraz wprowadzeniu stanu wojennego” - pisze swoją bajeczkę Żakowski.

Dodaje, że „prezydent Andrzej Duda wbrew konstytucji przyjął ślubowanie od pięciu wybranych przez PiS sędziów TK”. „W historii takich sytuacji mieliśmy już kilka. Oprócz stanu wojennego był też czas po zamachu majowym w 1926 roku. To sytuacje, w których legalna władza rezygnuje z legalizmu działania. Częściowo jednak wciąż zachowuje elementy legalności. Po stanie wojennym na zmiany przyszło czekać osiem lat, do 1989 roku. Ile czekać będziemy teraz? Nie wiem. Może będą wybory, po których władza się zmieni. Jednak po zamachu majowym w 1926 roku także były wybory, w których jednak nie mógł wygrać nikt, będący konkurentem ówczesnej władzy. Przyjdzie nam z niepokojem patrzeć w przyszłość” - pisze Żakowski.

Jak widać jest przerażony wizją rządów PiS-u. I zdaje się słusznie. Państwowe frukta dla mediów, w których pisuje na co dzień Żakowski zdają się kończyć...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook