Jedynie prawda jest ciekawa

Ale odlot! Żakowski: Duda odtworzył WRON

10.12.2015

„Jesteśmy w sytuacji takiej, jak po 13 grudnia 1981 roku. Nie wiem co będzie dalej...”

Jacek Żakowski odlatuje. Jego komentarz po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego 9 grudnia to już przekroczenie wszelkich granic. „Duda odtworzył WRON” - przekonuje Żakowski w „Super Expressie”.

„Takiego, a nie innego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego można się było spodziewać. Jedno, co mnie zaskoczyło, to stwierdzenie, że ocena zgodności trybu uchwały o TK wymagałaby pełnego składu Trybunału. Oznacza to, że sędziowie przyznali, że nie ma pełnego składu Trybunału, a sędziowie, od których prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie, nie są de facto sędziami” - przekonuje Żakowski.

I oskarża PiS o celowe osłabianie państwa. Porównuje przy tym działania władz do... stanu wojennego. „Sytuacja jest patowa, a PiS-owi udało się już wyszczerbić państwo, osłabić bardzo ważną dla państwa instytucję. Nie wiem, co dalej się wydarzy. Jesteśmy w sytuacji takiej, jak po 13 grudnia 1981 roku. Wtedy Rada Państwa przyjęła niekonstytucyjną uchwałę o powołaniu Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego oraz wprowadzeniu stanu wojennego” - pisze swoją bajeczkę Żakowski.

Dodaje, że „prezydent Andrzej Duda wbrew konstytucji przyjął ślubowanie od pięciu wybranych przez PiS sędziów TK”. „W historii takich sytuacji mieliśmy już kilka. Oprócz stanu wojennego był też czas po zamachu majowym w 1926 roku. To sytuacje, w których legalna władza rezygnuje z legalizmu działania. Częściowo jednak wciąż zachowuje elementy legalności. Po stanie wojennym na zmiany przyszło czekać osiem lat, do 1989 roku. Ile czekać będziemy teraz? Nie wiem. Może będą wybory, po których władza się zmieni. Jednak po zamachu majowym w 1926 roku także były wybory, w których jednak nie mógł wygrać nikt, będący konkurentem ówczesnej władzy. Przyjdzie nam z niepokojem patrzeć w przyszłość” - pisze Żakowski.

Jak widać jest przerażony wizją rządów PiS-u. I zdaje się słusznie. Państwowe frukta dla mediów, w których pisuje na co dzień Żakowski zdają się kończyć...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook