Jedynie prawda jest ciekawa


Albo Kaczyński albo Tusk z Palikotem

03.10.2011

Po wczorajszych publikacjach sondażowych z których wynika, że PiS zrównał się z Platformą ale jednocześnie 9 % poparcie odnotował Ruch Palikota, Prezes Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej w Warszawie sformułował tezę, że głosy oddane na Platformę, oznaczają tak naprawdę rządzenie Tuska z Palikotem.

Wprawdzie Palikot rozstał się z Platformą, w konflikcie ale przecież ciągle pamiętamy kim był dla Donalda Tuska przez ostatnie kilka lat. Powierzano mu najbardziej brudne zadania, psucia polskiej demokracji i polityki, a także prowokowania i obrażania zarówno ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Wywiązywał się z tego bez zarzutu, nie ma sensu przypominanie tych ekscesów, na które pozwalali mu dziennikarze w zaprzyjaźnionych z rządzącymi mediach. Wyciszono go tylko na chwilę tuż po katastrofie smoleńskiej ale zaraz po pogrzebach ofiar „występy” zaczęły się na nowo i to z jeszcze większą brutalnością.

Palikot
był też pierwszym żołnierzem w kampanii prezydenckiej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, także wtedy powierzano mu prowokacje i obrażanie Jarosława Kaczyńskiego i był w tym niestrudzony przez cała kampanię.

Jego zasługi dla tej prezydentury muszą być wielkie,bo nawet teraz kiedy atakuje Platformę, Prezydent Komorowski w dalszym ciągu uważa go za swojego przyjaciela, do czego przyznał się wprost w jednym z ostatnich wywiadów.

Nawet słynąca z wstrzemięźliwości Pani Prezydentowa Komorowska przyznała się, że przy każdym spotkaniu z Palikotem, odradzała mu atakowanie Kaczyńskich ale niestety jej nie posłuchał.

Stosunki Palikota z Platformą mógł dodatkowo popsuć jego wywiad rzeka, pod tytułem „Kulisy Platformy”, książka którą rozdaje w czasie kampanii wyborczej. Pełna opisów brutalnej walki pomiędzy czołowymi postaciami Platformy, ale w odniesieniu do Tuska tak naprawdę j łagodna.

Pokazuje bowiem „tylko” jego cynizm, pamiętliwość i brutalność w rozprawianiu się z niedawnymi jeszcze kolegami ale o tym wiemy i bez książki Palikota, znając losy takich ludzi jak Rokita, Piskorski Gilowska, którzy uważali że są wręcz braćmi i siostrami Tuska ale zostali potraktowani bezceremonialnie.

Tusk nie obraził się na Palikota, w publicznych wypowiedziach wcale się koalicji z nim nie wypiera, uważa bowiem ,że byłby zdecydowanie wygodniejszym koalicjantem niż zasobne w kadry SLD.

Tej partii Tusk musiałby oddać sporo stanowisk ministerialnych, a partia Napieralskiego mając wręcz nieograniczone i wygłodniałe kadry błyskawicznie zagospodarowałaby tyle resortów i urzędów centralnych, ze trudno byłoby niepodzielnie rządzić Polską.

Wokół Palikota wprawdzie krąży sporo dziwnych ludzi ale jak się popatrzy na czołówki jego list wyborczych to sporo tam „oryginalnych” postaci ale trudno się doszukać fachowców od czegokolwiek.

Palikot jest więc dla Tuska łatwiejszy do przełknięcia pod wieloma względami, nawet tym programowym, bo zapewne z najbardziej ekstremalnych pomysłów, będzie musiał zrezygnować.
 
Ma więc rację Prezes Jarosław Kaczyński przestrzegając Polaków przed konsekwencjami głosowania na Platformę, która jeżeli zwycięży w tych wyborach, to jej szef z dużym prawdopodobieństwem może sięgnąć po swojego niedawnego kolegę i przyjaciela Janusza Palikota.

On nadal będzie niekwestionowanym liderem takiej koalicji, będzie miał pod kontrolą wszystkie resorty siłowe, a te w swoich zasobach mają tyle materiałów, które mogą pogrążyć Palikota w każdej chwili (zawieszonych jest kilka postępowań prokuratorskich w sprawie jego interesów gospodarczych) więc „Janusz” będzie mu „jadł z ręki”.

Niezdecydowani wyborcy, a jest ich ciągle kilkanaście procent mają więc do wyboru Prawo i Sprawiedliwość i rząd Premiera Kaczyńskiego albo koalicję Platformy z Ruchem Palikota i rząd Premiera Tuska z Wicepremierem Palikotem. Miejmy nadzieję, ze Polacy jednak do tego nie dopuszczą.

Niezalezna.pl/Zbigniew Kuźmiuk

[fot.PAP/Mirosław Trembecki]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook