Jedynie prawda jest ciekawa


AKO o kłamstwie smoleńskim

12.04.2012

Publikujemy oświadczenie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu w drugą rocznicę tragedii smoleńskiej.

Po dwóch latach, jakie właśnie minęły od tragicznego dla naszej Ojczyzny dnia 10 kwietnia 2010 roku,  coraz częściej i coraz głośniej mówi się o kłamstwie smoleńskim. W wyraźnej analogii do kłamstwa katyńskiego oznacza ono całość praktyk stosowanych przez władze rosyjskie i współpracujące z nimi czynniki polskie. Praktyki te służą kreowaniu i narzucaniu fałszywego obrazu katastrofy, ukrywaniu skandalicznych zaniedbań ze strony państwa, utrudnianiu rzetelnego dociekania jej przyczyn, pomniejszaniu jej znaczenia i, co gorsza, naruszaniu godności ofiar. Barbarzyński brak szacunku dla ludzkich szczątków, których nie zebrano z należną pieczołowitością,  wydaje się z dzisiejszej perspektywy złowieszczym wstępem do tej nihilistycznej akcji propagandowej.

Polityczno-medialnej ofensywie dezinformacyjnej rozpowszechniającej tezy MAK-u i Komisji Millera uległo tylko 17 % naszego społeczeństwa. Ogromna większość Polaków odrzuciła twierdzenia tych komisji albo przynajmniej żywi wobec nich poważne wątpliwości. Arbitralność raportów obu komisji szczególnie jaskrawo uwidacznia się w zestawieniu z profesjonalnym trybem dochodzenia prawdy, cechującym działanie parlamentarnej komisji kierowanej przez pana posła Antoniego Macierewicza. Pomimo wrogości prorządowych mediów jej praca stanowi skuteczną przeciwwagę dla smoleńskiego kłamstwa. Ważną rolę na tym polu odgrywa też liczna grupa osób, niezależnie  dociekających przyczyn katastrofy i dzielących się swoimi ustaleniami głównie za pośrednictwem forów internetowych.  Trzeba też podkreślić zasługi środowisk Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika”, Solidarnych 2010,  „Gazety Polskiej” i „ Gazety Polskiej Codziennie” oraz innych – działających przede wszystkim w sieci – stacji radiowych i telewizyjnych, portali oraz blogów.

Wszystkim tym osobom i środowiskom z panem posłem Antonim Macierewiczem na czele składamy wyrazy ogromnego szacunku i podziękowania. Słowa najwyższego uznania kierujemy zwłaszcza do wybitnych uczonych, pracujących obecnie w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowych: Panom Profesorom Wiesławowi Biniendzie, Kazimierzowi Nowaczykowi i Grzegorzowi Szuladzińskiemu, dzięki którym otrzymaliśmy ostatnio najbardziej spójną i przekonywającą rekonstrukcję przebiegu katastrofy.  Z wielką nadzieją witamy też ostatnie inicjatywy naszych uczonych, zwłaszcza z Warszawy i Gdańska, dążących do przeprowadzenia kompleksowych badań nad ostatnią fazą lotu TU- 154 M w dniu 10 kwietnia 2010 r. Koledzy, ratujecie honor polskich uczonych!
My, członkowie AKO, będziemy sprzyjać wszelkim wysiłkom na rzecz ujawniania i upowszechniania prawdy o katastrofie smoleńskiej.

W imieniu AKO Przewodniczący
Prof. dr Stanisław  Mikołajczak

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook