Jedynie prawda jest ciekawa


Akcja Katolicka o rządowym projekcie in vitro

24.06.2015

"Pod pozorem spełniania pragnień niepłodnych małżeństw do posiadania dziecka obecny rząd stwarza pole niekontrolowanej ekspansji biznesu związanego z technologią in vitro"- napisała Akcja Katolicka.

"Pod pozorem spełniania pragnień niepłodnych małżeństw do posiadania dziecka obecny rząd stwarza pole niekontrolowanej ekspansji biznesu związanego z technologią in vitro" - napisała w przesłanym KAI oświadczeniu Akcja Katolicka w Polsce przed jutrzejszym głosowaniem w Sejmie nad rządowym projektem ustawy "o leczeniu niepłodności".

Poniżej tekst oświadczenia Akcji Katolickiej w Polsce:

CO NAGLE, TO PO...

Jak dowiedzieliśmy się, 25 lub 26 czerwca br. odbędzie się głosowanie nad rządowym projektem ustawy o leczeniu niepłodności. Komisja sejmowa odrzuciła wszystkie poprawki, a jej sprawozdanie przyjął Sejm. Projekt legalizuje kontrowersyjną metodę in vitro w prawie polskim. Pod pozorem spełniania pragnień niepłodnych małżeństw do posiadania dziecka obecny rząd stwarza pole niekontrolowanej ekspansji biznesu związanego z technologią in vitro.

To jeden aspekt dokumentu, już z samego tytułu wprowadzającego w błąd, gdyż trzeba ciągle przypominać, że metoda in vitro nie jest w stanie uleczyć kogokolwiek z niepłodności. Ustawa zawiera ponadto niebezpieczne zapisy (art. 91 pkt. 3), w sposób zawoalowany wprowadzające do naszego prawa możliwość adoptowania dzieci przez pary homoseksualne. Mam na myśli również planowane zmiany w art. 751 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego. Pozwolą one kobiecie noszącej ciążę z in vitro wskazać dowolnego mężczyznę jako ojca dziecka. To jest właśnie podstępna ścieżka prowadząca do homo-adopcji. Takie zamiary ma aktualny rząd, obecny sejm, którego kadencja kończy się już za parę miesięcy.

W dyskusji, jaka jest prowadzona od dłuższego czasu padały już różne argumenty: naukowe, merytoryczne, jakimi posługiwały się na ogół organizacje katolickie i Pro Life, a także te, dyktowane doraźnym politycznym celem, balansujące na krawędzi prawdy i fałszu, wyrażane bardzo często przez parlamentarzystów za wszelką cenę dążących do nowych regulacji.

Dotychczasowa dyskusja, naszym zdaniem, nie spełniała wymogów merytorycznych konsulatacji społecznych, które winny poprzedzić tak istotne zmiany prawa. Chciałoby się zawołać, sięgając po stare polskie przysłowie: „co nagle, to po diable” i dodać jeszcze - nie tędy droga Panie i Panowie posłowie. Tym głosowaniem okażecie lekceważenie zdecydowanej większości polskiego społeczeństwa, pokażecie także jednoznacznie komu służycie – czy normalnym rodzinom, czy środowiskom LGBT ośmieszającym i deformującym życie rodzinne.

Pragnę wyrazić głęboką nadzieję, że spokojna refleksja, jaka winna poprzedzić ostateczne głosowanie w tak ważnym przedmiocie, pozwoli Państwu zagłosować w sposób potwierdzający stałość i uniwersalność wartości chrześcijańskich i etycznych oraz prawa naturalnego, które nie podlegają koniunkturalnym zmianom dyktowanym przez doraźne interesy grup nieprzyjaznych Polskiej Rodzinie.


Halina Szydełko

Prezes Zarządu

Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

KAI/es

fot.freeimages.com

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook