Jedynie prawda jest ciekawa


Agresja coraz bardziej powszechna

18.11.2011

Pogardliwe określenie „moherowe berety” wprowadził do języka debaty publicznej Donald Tusk. Napaści na obrońców Krzyża Pamięci miały źródło w wezwaniu prezydenta Komorowskiego do usunięcia tego symbolu sprzed Pałacu Prezydenckiego. Kto chce „dorzynać watahę”, a kto nazywa nas bydłem? Brutalny język wielu posłów czy senatorów Platformy ośmiela zwolenników gwałtu. Tworzy wokół nienawiści aurę przyzwolenia. Taką tezę stawia "Gazeta Polska". I jest to, niestety, teza prawdziwa.

Tym zjawiskom towarzyszy w kręgach PO oraz ich medialnych akolitów i intelektualno-artystycznych snobów skrajna obłuda - pisze autor artykułu w "GP". - Im wolno obrażać miliony polskich patriotów, ale jakakolwiek stanowcza próba obrony ze strony znieważanych jest kwalifikowana jako „mowa nienawiści”. Siedzieć cicho i wysłuchiwać mądrości Niesiołowskich, Kutzów, Palikotów czy Blumsztajnów! Usta na kłódkę, bo inaczej będą nas sądzić. Jak Jarosława Marka Rymkiewicza, który odważył się głośno nazwać to, nad czym ma prawo zastanawiać się każdy, kto nie ma mózgu zrobionego z „Gazety Wyborczej”. „Łapać złodzieja!” – kto tak krzyczy najgłośniej? Propaganda nienawiści zaraża i demoralizuje. Zwłaszcza ludzi młodych, którym PO-wski system oświaty utrudnia nabycie wiedzy o polskiej historii i jej związkach z teraźniejszością. Syn Wandy Nowickiej, walczącej feministki (którą wytypowano na wicemarszałka Sejmu i która ostatnio przegrała głośny proces z Joanną Najfeld), w recenzji filmu Katyń napisał: „ZSRR nie było stać na wyżywienie 20 tysięcy darmozjadów. Wystarczyło już tej bezczelności z czasów sanacji, gdy robotnicy i chłopi ich żywili. Z powodów dyplomatycznych nie można ich też było zmusić do działalności produkcyjnej. Nie można było też liczyć na ich reedukację, co zresztą ten film dobrze pokazuje. Ten fanatyzm”. (...)

Czy może być gorszy fanatyzm i pogarda dla narodowych bohaterów? Silniejsza agresja?

Gdyby na świecie nie było „moherów”, lewicowo-liberalne elity musiałyby je wymyślić. Bez nich nie mogą osiągnąć dwóch sprzęgniętych ze sobą celów. Przede wszystkim, chcą siebie przedstawić jako nadludzi o wspaniałej wrażliwości i inteligencji. Są od nas lepsi. To im daje uprawnienia do sprawowania rządu dusz i kontroli nad przedsięwzięciami politycznymi, biznesowymi czy edukacyjnymi. Aby to osiągnąć, należy nastraszyć wyborców swoimi konkurentami z opozycji. Lata szaleńczych, często plugawych ataków na PiS i braci Kaczyńskich, na niezależnych historyków, ekonomistów czy dziennikarzy odniosły skutek. Sporo wyborców (ale mniej niż co piąty) poparło w ostatnich wyborach
PO. To ludzie nastraszeni powrotem do władzy zbrodniczego ponoć PiS. Strach to emocja, a emocje prowadzą do czynów gwałtownych. Nie przebierając w słowach i działaniach, Tusk i jego ludzie przez lata rozbudzają w społeczeństwie złe emocje. Nie liczą się reformy ani sławetna „modernizacja”. Liczy się piękne oblicze premiera i odrażający wizerunek opozycji. Tysiące tendencyjnych okrzyków i przemilczeń, działań i zaniechań, gestów i grymasów (które wyliczaliśmy na tych łamach wiele razy) ze strony tuskoidów i michnikowszczyzny urobiły część społeczeństwa. I to w sposób bardzo groźny. (...)

Orkiestra rządzących i jej służalczy akompaniatorzy prezentują się tym lepiej, im paskudniej przedstawia się nas. I niech nam lewicowe panie socjolożki czy psycholożki albo dawni komuniści od „politologii” nie opowiadają bajek, że nawet najgrubsze obelgi nie przekładają się prędzej czy później na czyny. Bez politycznej i prasowej nagonki na obywateli żydowskich w nazistowskich Niemczech nie doszłoby m.in. do tzw. kryształowej nocy (notabene, to właśnie w jej rocznicę, 9 listopada 2011 r. lewacy planowali zniszczyć pomnik Dmowskiego w Warszawie). Od słów do czynów. Od inwektyw po przyjazd niemieckich zadymiarzy, którzy ostatnio zakłócili społeczne obchody Święta Niepodległości w Warszawie. Czy teraz, reagując na zaproszenia postępowych towarzyszy znad Wisły, Niemcy znowu będą nam niszczyć stolicę?

"Gazeta Polska", Niezalezna.pl
[fot. PAP/Paweł Kula]

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook