Jedynie prawda jest ciekawa


Agora znów na tropie faszyzmu

19.06.2017

Faszyzm, rasizm, nazizm – to tylko niektóre z określeń, jakie możemy przeczytać pod zdjęciem, które szturmem podbija portale społecznościowe. Chodzi o fotografię policjanta, który przyszył do swojego munduru naszywkę z hasłem: Śmierć Wrogom Ojczyzny. Dewiza, która przed laty przyświecała Żołnierzom Wyklętym, dziś do żywego oburzyła lewicowych komentatorów.

Jako jeden z pierwszy sytuację opisał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Czy nastąpiło skrajne upolitycznienie policji – jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów” – grzmieli redaktorzy prowadzący profil OMZRiK na Facebooku po tym, jak zdjęcie policjanta znalazło się na stronie „Podlaskiej Brygady ONR”. „Problemem nie jest jeden funkcjonariusz, który identyfikuje się ze skrajnie  faszyzującą prawicą, ale fakt że jego przełożeni dopuścili go do służby w tak zmodyfikowanym mundurze. Nasz ośrodek zażąda wyjaśnień w tej sprawie” – możemy przeczytać na profilu.


onrISWO

Sprawę natychmiast podchwyciła podlaska Gazeta Wyborcza i portal naTemat.pl, które również oburzyła naszywka policjanta. Głos postanowił zabrać również jeden z redaktorów radia TOK.FM, Adam Ozga.

„A teraz wyobraźmy sobie, że ten policjant zatrzymuje kogoś, kto ma nieodpowiedni kolor skóry. Wciąż mam nadzieję, że to przeróbka” – napisał dziennikarz na Twitterze.Nie wiemy, czy lewicowi dziennikarze mają problem z logiką, ale co ma wspólnego kolor skóry z byciem wrogiem ojczyzny? Czy lewica nieświadomie stygmatyzuje osoby o innym kolorze skóry? Dla nas przesłanie policjanta jest jasne: Ktokolwiek będzie występował przeciwko Polsce musi ponieść karę. I nie mają tu do rzeczy względy: rasy, płci, orientacja seksualna, czy profil polityczny. Policjant, który do munduru dopina sobie naszywkę z dewizą żołnierzy walczących o wolną ojczyznę, powinien być raczej chwalony niż ganiony. O ile do swojej służby podchodzi tak, jak traktowali ją żołnierze II konspiracji, to możemy tylko cieszyć się, funkcjonariusze wybierają właśnie takie wzorce. Problemem byłby fakt, gdyby funkcjonariusz  brał za przykład oprawców z UB czy KBW. Jednak tacy, chyba, by redaktorom związanym z Agorą nie przeszkadzali…

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook