Jedynie prawda jest ciekawa

Adamowicz: 36 kont bankowych? Umiem poruszać się po rynku

31.01.2017

Prezydent Gdańska tłumaczy po co mu tyle kont bankowych.

"Wiem, że połowa Polaków nie ma w ogóle kont w banku, więc to może dziwić. Mam trzy kredyty, więc to są już trzy konta. Do pewnego momentu zakładaliśmy też konta na lokaty bankowe i każda z nich to osobne konto" - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w rozmowie z "SuperExpressem".

 

Prezydent Gdańska był pytany o to, po co mu 36 kont bankowych. Przekonuje, że taka sytuacja jest jak najbardziej normalna.

 

"Nie ma w tym więc niczego tajemniczego, to wynika z mojej umiejętności poruszania się po rynku finansowym. W porównaniu z prezesem Kaczyńskim, który do niedawna chwalił się, że nie ma żadnego konta, jestem w jakiejś niszy, ale to nie jest nic nadzwyczajnego" - powiedział.

 

Prezydent Gdańska twierdzi, że obywatele nie mają mu czego zazdrościć.

 

"Bez przesady, są bardziej intratne zajęcia. We wszystkich opowieściach o moim majątku zapomina się, że obchodziłem niedawno 30-lecie pracy zawodowej. A mój kredyt we frankach szwajcarskich to milion złotych długu! Więc spokojnie z tą zazdrością" - stwierdził.

 

Zdradził też w jaki sposób opozycja będzie sobie radziła po wprowadzeniu przez PiS reformy samorządu.

 

"Powiedzmy, że taka klika gdzieś istnieje. Jak niby ma ją ograniczyć kadencyjność? Taki lider wskaże następcę z tej samej kliki, swojego wychowanka. I nic się nie zmieni! Jedyną gwarancją zdrowego rządu i samorządu jest aktywność obywatelska, a tego się nie wymusza paragrafami" - powiedział.

 

Mówił też jakie ma plany na przyszłość, gdy już przestanie być prezydentem miasta.

 

"Dla samorządowców z moim doświadczeniem zostanie Sejm, Senat, europarlament i inne możliwości. Ciągłość władzy samorządowej ma swoje zalety, naprawdę. Najlepiej rozwijają się miasta, które właśnie są rządzone dłużej przez jednego lidera. W pierwszej kadencji się uczy, w drugiej się okrzepnie, dopiero w trzeciej jest się menedżerem" - stwierdził.

 

mly/se.pl

 

fot. [wSieci]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook